laupäev, 8. jaanuar 2011

Keraamilised noad

 Keraamilised noad siis metalli mittekannatavatele kokkajatele:)
Olin alguses ikka skeptiline, et miks peaks keraamiline nuga just hea olema. Toortoidu kokaraamatutes komistasin ikka ja jälle selle otsa, et nad kõik kasutavad keraamilisi nuge ja keraamiline nuga on suurepärane mitmetel põhjustel: teda ei oel vaja teritada, ta ei tekita toidus kohest oksüdeerimisprotsessi, puuviljade-aedviljade maitse ei kannata jne. Kes sööb ja segab toitu metallist vahenditega sellel on ikka metalli maitse kaasas. Me siin ise sööme juba ammu puulusikatega ja segame ka kõike puust vahenditega. Kuna üks metallnuga jäi jõulupeol kadunuks ja üks murdus siis mõtlesingi keraamilised noad ära proovida. Kyocera noad on tuntud nii Euroopas ja Ameerikas ning maksavad parasjagu - 39-69EUR olenevalt noa suurusest.

Kui hinda ja kiidujutte näinud-lugenud ei ole siis peale vaadates ja katsude tundub nagu täiesti tavaline ühekordne plastnuga - selline mis kohe-kohe muurdub ja mis midagi ei lõika. Aga lõikab küll ja on tõepoolest vaheterav. Noa passist lugesin, et keraamilise noaga ei tohi lõigata kondist liha, külmunud puuvilju-marju, ei tohi kasutada metallist-marmorist lõikelaual, sobib ainult puust lõikelaud. Ei tohi lõigata selliseid puitunud taimeosi - nagu näiteks küüslaugu juurpoolne kõva tükk. Muul juhul sobib hästi. Ani Phyo kirjutab oma raamatus, et nuga teritamist ei vaja üldse, restoranipidaja Sharma Melngailis märgib, et korra 4 aasta tagant. Internetis leidsin ka keraamilise noa teritaja, järelikult neid mingil juhul ikka teritatakse.

4 kommentaari:

 1. Huvitavad noad!

  VastaKustuta
 2. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 3. Leidsin noa prismast, märk on peal EH -ceramic blade-. toodetud hiinas. kõige väiksem nuga ehk 18 cm. pakend lubab küll high quality. maksis mingi 8 eurot. pakil on kirjas, et nõudepesumasinat ei kannata! ja pakil on mrk 24h 20 kraadi. ehk siis külma ei taha ja liiga sooja ka mitte?

  VastaKustuta
 4. mine vaata http://www.kirves.ee olevaid Böker keraamilise nuge

  VastaKustuta

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.