kolmapäev, 19. jaanuar 2011

Üks huvitav link soja kahjulikkuse kohta

Ma otsisin tegelikult kodus tehtud mandlipiima toitainelist koostist (leidsin ka) aga korraga sattusin http://www.soyonlineservice.co.nz/03summary.htm

Paistab olevat üsna põhjalik ja heade selgitustega, teaduslike viidetega. Põhjalikud selgitused ka selle kohta, kuidas soja üldse turule tuli ja tuleb ikka välja, et sojas on neid toksiine rohkem ja peale fermeneeritud toodete (miso, tamari) ei tasu ubalist enda menüüsse võtta. Üks lause näiteks, mis juuksed püsti ajas:
 • Imikud, keda toidetakse soja baasil piimaasendajaga saavad östrogeeni (naisuguhormooni) VÄHEMALT 5 RASESTUMISVASTASE TABLETI JAGU PÄEVAS
Mille tulemusena on ka juba pediaatrid märganud poiste suguorganite taandarengut jms

Ma kirjutasin sama jutu allpool olevale kommentaarile, kuid tundus oluline see ka siia ära tuaa.
Aasias ei süüa palju soja. Prof. C.Campbelli pikajaline uuring Hiinas (hõlmas 65 maakonda, 130 küla). Campbelli üllatas, et soja tarbimine oli arvatust väiksem - soja süüakse Hiinas keskmiselt 9g päevas - 2 teelusikatäit. See on miso ja fermenteeritud sojakastme vormis. Kõrgtöödeldud sojajahu, sojakotlett, sojahelbed ei ole tervislik toit ja ei ole Aasias traditsiooniline toit.

4 kommentaari:

 1. Ei tea kes selle Uus Meremaa saidi taga on?

  Kuid nii päris ka seda võtta ei saa. Aasiamaad on soja tarvitanud aastatuhandeid - kui see mõjutab suguorganite arengut, siis peaks seal olema juba ülisuured probleemid iibega - tegelik olukord on aga ju vastupidi...

  Teiseks ei usu iialgi, et nii pikkade traditsioonidega ja ka tervislike toitumistraditsioonidega aasiamaade elanikud ajaks omale mingit jama suust sisse. Seal ikka mõeldakse enne kui midagi tehakse, mitte nagu Läänemaailmas kus kuulatakse ravimifirmade ja muude tööstuste reklaame.

  Imikud ja piimaasendajad - siin peaks uurima mida see piimaasendaja sisaldab - ilmselt taas suurt hunnikut e-aineid ja muud ohtlikku kraami.

  VastaKustuta
 2. Kuidas sa tead et Aasiamaad on seda palju tarvitanud - ma olen käinud Indoneesias, Tais, Malaisia erinevates osades - mitte kuskil ei juua sojapiima, ega süüa sojakotletti.
  Prof Campbelli 30 aastane Hiina uuring - Campbell tunnistas ise ka, et soja tarbimine oli oodatust väiksem - 9g päevas!!! See on 2 teelusikatäit. Jah ja Aasias tarbitakse fermenteeritud sojakastet ja miso tõesti lusikatäis iga päev - seda nägin Aasias ka mina. Et sojakastet valatakse peale aga mitte kõrgtehnoloogiliselt töödeldud sojahelbeid-vorste-kotlette.
  Soja kõrge östrogeeni sisaldus on väga hästi teada ja GMO sojas on see tunduvalt suure. Kuna 90% liigub juba GMO soja ei ole ühelgi ökotootel tegelikult mingit garantiid, et tegemist on puhta sojaga

  VastaKustuta
 3. Taimne östrogeen ei ole sama, mis loomne. http://en.wikipedia.org/wiki/Soybean#Phytoestrogen
  Nagu näha, avalduvad sojaga seotud kahjulikud mõjud väga ebaselgelt, näiteks katseloomade nuumamisel (nt võib-olla ei ole see loomaliik soja söömisega harjunud). Inimeste puhul on tulemused liiga hägusad, et mingeid järeldusi teha. Seega ei tohiks probleeme tekkida, kui vaheldusrikkalt toituda. Töödeldud sojakotletid, -helbed ja -vorstid pole tõesti tervisetoidud, kuid siiski kasulikumad kui liha.

  Huvitav, kui palju östrogeeni saavad tavalist rinnapiima joovad lapsed? Üldiselt toidetakse neid sojapiimaga siis, kui on allergilised, mõned isegi nt oma ema rinnapiimale.

  VastaKustuta
 4. Jah taimne östrogeen on teistmoodi. Prof Campbell ütleb, et liia puhul käitub ta meie kehas kui naisuguhormoon östrogeen. Ma otsin selle inervjuu viite üles ja panen siia ka.
  Östrogeeni saava dlapsed, kelle emad võtavad antibeebipille kindlasti ülemäära

  VastaKustuta

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.