teisipäev, 8. veebruar 2011

Euroopa Liidus toimub midagi huvitavat

Kuna mul televiisorit ei ole, lehti ei loe, tavalisi ajakirju näen harva - võibolla olena ajast maha jäänud ja see on juba vana uudis. Eks siis andke mulle teada. Loen siin Get Fresh talvenumbrit: märgitakse et 30. aprillil 2011 lõppeb ühe direktiivi tähtaeg. Ja peale seda keelustatakse ayruveda ja Hiina meditsiini ravimtaimesegud: neid on väga palju. Tegemist nn taimsete ravimitega. Siin on täpsem info
http://www.anh-europe.org/node/3113
Siin kogutakse ka annetustena raha, et asi viia arutusele kohtusse. Väga armas. Üldiselt tasub omale siis ayurveda segusid kappi varuda. Ma arvan, et neti kaudu varsti enam neid tellida ei saa.
See võibolla kiirendab teatud protsesse -- on ainult keemilised tabletid, inimesed jäävad veel haigemaks. Kui veel haigemaks jäädakse võibolla tuleb siis ärkamine. Mine tea.

Huvi pärast võtsin ma ühe purgi multivitamiini - Bio - Multi: 1 kaetud tablett (913 mg) sisaldab 10 vitamiini ja 6 mineraalainet.
Beeta-karoteeni 3,6 mg, Vitamiin B1(tiamiinhüdrokloriid) 0,6 mg, Vitamiin B2 (riboflaviin) 1 mg
Niatsiin (nikotiinamiid) 9 mg, Vitamiin B6 (püridoksiinhüdrokloriid) 0,9 mg, Vitamiin B12 (tsüanokobalamiin) 1,5 mcg, Foolhape 300 mcg, Vitamiin C (askorbiinhape) 60 mg, Vitamiin D (kolekaltsiferool) 7,5 mcg
Vitamiin E (d-a-tokoferoolatsetaat) 4 mg, Kaltsium (kaltsiumkarbonaat) 100 mg, Magneesium magneesiumoksiid) 100 mg, Raud (raudglükonaat) 10 mg, Tsink (tsinkglükonaat) 5 mg, Seleen 60 mcg
Jood (kaaliumjodiid) 100 mcg
Abiained: mikrokristalne tselluloos (E460), kolloidne veevaba räni (E551), polüvinüülpürrolidoon (E1202), magneesiumstearaat (E470b), metüülhüdroksüpropüültselluloos (E464), talk (E553b), titaandioksiid (E171).

Tekib üldiselt küsimus, mis on abiained - neid mida on vähem? Liites kokku vitamiinide-mineraalide milli ja mikrogrammid(mikrogramm on tuhandik milligrammi), sain summaks ca 294,15mg . Tableti kogukaal on 913mg. Vahe on 619mg. Tegelikult oleksin ma tarbijana huvitatud teadma nende lisaainete kaalu, mida on 2/3 rohkem. Selline  matemaatika siis.
Kõik mis siia purki on kokku pandud tundub olevat tore aga eraldatud toimeained ühes purgis? Mis meil praeguseks teada on:
Kaltsium pärsib heemse ja mitteheemse raua imendumist

raud pärsib tsingi imendumist
Tsink pärsib vase imendumist
E-vitamiin antagoniseerib K-vitamiini tegevuse
E-vitamiin võib vähendada ringleva protrombiini taset
Polüfenoolid pärsivad mitteheemse raua imendumist
Folaadt häirib B12-vitamiini metabolismi
Beetakaroteenid võivad pidurdada luteiini imendumist, kui neid manustada koos lisandina- keemiliselt sünteesitutena,(sellist probleemi ei ole kollases porgandis)
suhteliselt suurtes annustes {ALPHA}-tokoferooli manustamine vähendab plasmas {Delta} - ja {gamma}-tokoferooli kontsentratsiooni
Paneme kõik kokku suurde purki ja oi milline kompott siis tuleb:).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.