reede, 4. veebruar 2011

NÄDALA LAUSE

Veidi Dr. McDougalli loengust: toitumine ja arstid:). Väga hea teema ja näiteks üks väga hea lõik sellest: McDougall tegi parjasti raadios oma saadet. Otsis saadetesse külalisi jne. Leidis ühe hea artikli reumatoid artriidist ajakirjas Annals of Internal Medicine - autoriks dr.Pannish. Dr väitis oma artiklis, et reumatoidartriiti saab ravida dieediga. No nii, McDougall sõitis artikli autori töökohta - Gainesville Florida Ülikooli. Kõndis seal ringi, nimetatud ülikool on väga suur. Dr. Pannish oli sisehaiguste osakonna juhtaja. Leidis lõpuks üles ja kutsus teda oma raadiosaatesse esinema. Ütles ise, et teate dr, ma olen nii vaimustatud teie artiklist, et reumatoidartriiti saab ravida toitumisega. Dr. peatas ta kohe ja ütles, et oodake, ma ei taha sellest rääkida. McDougall küsis, mis te sellega öelda tahate, et te ei taha sellest rääkida. Dr vastas: ma ei tee seda enam.
Mida te ei tee? ei saanud McDougall aru. Ja talle vastati: "Teate siin on suur ülikool. Tõelised arstid, nad ei räägi toitumise ja haiguse sostest".
Aga millest siis tõelised arstid räägivad?
"Noh, teate, räägitakse geneetikast ja viirustest ja biokeemiast ja sellistest asjadest".

Ja selle peale McDougall ütleb väga ilusti: " Vaadake, nagu näete ei ole see seksikas. Vastuvõtulaua taga võidakse teile dieedist rääkida, selleks ei pea olema dietoloog või arst. Ma mõtlen, et igaüks võib teile toitumisest rääkida. See pole ju üldse seksikas, kas pole? See ei ole eriti populaarne. Ja pealegi, kui te annate patsiendile kontrolli, siis arst kaotab kontrolli aga siin on tegemist ego-keskse äriga, kas pole?"

Vaat, mis armas - isegi Sille võib teile toitumisest rääkida:) aga tõeline arst ei lasku nii madalale, kas pole:)

See on vapustavalt hea loeng. Mulle väga-väga meeldis. Räägib päris pikalt kuidas meditsiin ravib sümptomeid - ehk surub neid maha: alandab kolesterooli taset, alandab vererõhku, alandab veresuhkrut  ja sellega koos tõstab suremust. Kuna sümptomite ravimine ei ravi ei inimest ega haigust, mis tulemas ja millele sümptomid viitavad. Siin on ka päris head joonised ja viited uuringutele.
Ühesõnaga arst, kes ei ravi oma patsiente tablettidega, kuna need ei anna mingeid tulemusi. Märgib, et kaasaegne meditsiin on väga hea konkreetse viirusega võitlemisel, luude kokkupanemisel: Näiteks ründab mingi paha bakter inimest. Arst annab antibiootikumi. Bakteri vohamine peatub. Kõik on elevil. Patsient armastab arsti ja arst armastab iseennast, kuna ta tegi head tööd ja sai patsienti aidata. Või murtud luu - luu pannakse paika ja jälle on elevus. Või lahtine haav, arst õmbleb selle kinni - ja patsient on elevil, mis hea arst on.  Aga kõik need on sellised nö üksikjuhtumid. Aga kroonilised haigused (diabeet, südamehaigused, vähk) on kompleksed. Ja kahjuks on USA-s  surma põhjustest esimesed 5: südamehaigused, vähk, insult, diabeet, ateroskleroos seotud dieediga. Ja mis põhjustab neid haigusi: 4 ja rohkem pidu päevas - alustatakse lihavõttetega hommikusöögi ajal, siis tulevad jõulupidu ja tänupühad lõuna- ja õhtusöögiks, ja igal õhtul peale sööki tuleb sünnipäevapidu. Patsiendid peaksid pidu pidama harva aga mitte 4 korda päevas. See on teinud meid haigeks. Ja tabletid ei aita selle vastu.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.