kolmapäev, 27. juuli 2011

Ja soola sa ei vaja

Ma ei olegi jõudnud veel selleni, mida ma Taani kokkuvõtteks öelda tahan:). Sest, et kõik arusaadavalt ja selgelt kirja panna on vaja nii palju muud materjali enne ära rääkida. Ja nii ma nüüd selliste alateemade kaupa lõppjärelduseni liigun. Osade kaupa - et saaks panna täpsemad pealkirjad, mis annaksid pärast blogis otsinguga üles leida.
 kaitstud.
Niisiis see SOOL - mulle meeldib, et vaja pole:) - mis odavaks see toortoit minema hakkab:). Ei mingeid udupeeneid järve ega meresooli, roosasid ega Himaalaja sooli. Cornell rääkis sellest, vist märkisin kuskil varasemalt ära, et inimese soolavajadus on väga väike - National Akademy of Science märgib, et inimesele piisab tervise säilitamiseks 250mg naatriumi ja juba tl soola sisaldab 2000mg naatriumi. Cornellis märgiti samuti, et kui inimene sööb oma kalorinormi jagu värskeid puu ja aedvilju saab ta naatriumi 500mg.
Kas pole ebameeldiv uudis:) - kõigile, kes väidavad, et ilma ei saa ja neile, kes müüvad ja neile tootjatele, kes seda igale poole sisse uhavad.
Aga Cornelli konspekti ma siia ümber kirjutada ei saa, nii võtsin hoopis ühe teise artikli ja see on ka selline ülevaatlik.

Artikkel ise (Dr Janet Starr Hull artiklist lühendatult) :
Tegelikult inimesed EI VAJA soola oma dieedis üldse. Kui me vajaksime, siis me jooksime soolast vett. Aga, inimesed ei vaja Naatriumi – naturaalselt on naatriumi leitud mullast ja toitudest, mis kasvavad mullas. Spetsiaalne naatrium + kloriid isoleeritud kombinatsiooni inimesed ega loomad oma toidus ei vaja.


Sajandeid tagasi hakkas inimene kasutama „naatriumkloriidi”, mida saadi merevee kuivatamisest, et säilitada liha pikkadeks meresõitudeks. Järsku sai see meetod populaarseks liha töötlemise viisiks ja see on võrreldav mumifitseerumise filosoofiaga. Kuid koos sellega sai alguse ka halb toitumisharjumus, kuna soolatoos ei ole ühegi looma ega ka inimese toidu naturaalne koostisosa. Loomad ei vaja naatrium+kloriid kombinatsiooni; see kuivatab keha nagu ta kuivatab liha sissesoolamisel ja mumifitseerib artereid ja lihaseid.

Naturaalset naatriumi leiab mullast, allikaveest ja toiduainetest, kui mitte kloriidi vormis. Inimesed tarbivad naatriumi iga päev selliste toitudega nagu, melon, tumerohelised lehed, varsseller, tomatid, salat ja seened. Kuid see ei ole kloriidi vorm. Nüüdseks on teadlased avastanud seoses uusima magusaine „Spleda” (mis on tehtud sukraloosiga) uurimisega, et kloori ei ole tervislik tarbida üheski vormis.

Naatrium on mineraal, mida inimkeha vajab, et reguleerida vedelike liikumist rakus, lihaste liikumist, närviimpulsside juhtimist. Et hoida sinu naatriumi/vee tasakaalu, viiakse naatriumi ülejääk naturaalselt kehast välja neerude abil. Eriti suures koguses naatriumi+kloriidi vormis soola söömine on keha kahjustav, keha kuivatav.

Sa võid ära süüa kogu soolatoosi sisu ja sinu rakud jäävad ikkagi naatriumi defitsiiti. Naatriumi saamine taimedest on parem valik, kui lauasoolast, kuna on kindlaks tehtud, et taimedes on naatrium seotud teiste elementidega ja ei põhjusta kõrgemat vererõhku. Lauasool mitte ainult ei põhjusta kõrgemat vererõhku ja arterite kõvastumist aga ta stimuleerib ka ebavajlikku turset rakkudes ja asetab liigse töökoorma südamele. Kui arst ütleb sulle, et vähenda soola tarbisimist, tähendab see seda, et sa ei vaja nii palju naatiumkloriidi aga mitte seda, et sa ei vajaks enam naatriumi. NaK (naatrium kaalium) sulam on näiteks oluline soojusjuhut ja seega tasakaalustab keha kudesid, rehuleerib vererõhku ja kehatemperatuuri – seda ka enamikul loomadest. NaK on leitud naturaalsetest toiduainetest.

Nii, et söö oma lehtkapsast (kale), spinatit, tumerohelisi lehti. See hoiab sinu arterid noored ja elastsed, aitab sinu verel rohkem efektiivselt noorendada organeid ja isegi sinu haistmismeel paraneb oluliselt naatriumi looduslike vormide tarbimisel.

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.