pühapäev, 17. juuli 2011

Millist keha sa soovid?

Maite - tüdruk Hispaaniast tegi hommikutreeningu ajal veidi Douglasest veidi lähemalt pilti. Mis me siin siis näeme:) - 60 aastane mees, kes ei võta lisandeid, kes ei söö soola, kes ei söö rasva ega rasvaseid toite (pähkleid vähe ja harva), kes talvel ei joo kuude kaupa ka lisaks vett. Kes ei küpseta-keeda -prae oma toitu. Sööb palju puuvilja ja rohelist. Sööbki puuvilja ja rohelist. Ja teeb palju trenni, annab palju loenguid, kirjutab palju:)...

Kui rääkida, mida süüa, tulebki küsida aga mis on sinu eesmärk - vastupidavus, kiirus, jõud, tugevus või lihtsalt olesklemine, kuidagi ära elamine, läbi venitamine. Kas sinu jaoks on üldse oluline, et sinu keha oleks tugev ja vastupidav, et ta jõuaks kiiresti käia, joosta, et jõuaks tantsida, hüpata. Siin on samas aga mees, kelle keha on tugev, kuid terane on tema vaim ja särav on tema hing. Miks mitte kasutada meile looduse poolt antud võimalust  ja olla tippvormis.
Kui Douglas on spordiarst, tegelenud Norra olümpiakoondisega, USA   olümpiakoonises (ratturid) ja paljude tippsportlastega (eks need ole tema raamatus ja vist ka veebilehel üle loetletud), siis sportlastega tegelemine ja praktika annab väga head teadmised ka sellest, kuidas keha toimib ja milline on parim taastumine inimkehale ja kuidas olla vastupidav pingelistes tingimustes. Kui ma soovin omale tervet keha, vastupidavat keha - tuleb vaadata, kes on selle saavutanud - ilma lisnaditeta, toidu-une-päikese-treeninguga. Ja kuulata, kuidas ja miks ning siis ise mõelda, kas see tundub lomulik ja saavutatav. Kui Eestis ütleb doktor, et taimetoit kasvatab invaliide:) - siis siin üleval on mees kes on invaliidsusest väga kaugel ja see doktor kes seda on sellise põhjapaneva avlduse teinud ei tundu enam ka arukas olevat. Kui ei tea, kui teadmisi ei ole piisavalt, tuleb minna tagasi õppima ja ennast täiendama.   

Et valik ongi sinu - olla seal ülemisel pildil või olla siis selline:


Meil kohtab võibolla sagedamini sedalaadi kehakuju - ettepunduvat kõhtu.


3 kommentaari:

  1. Kas see pole mitte liiga ultimatiivne ja suisa irvitav võrdlus, et taimetoitlased on 100 % musklis mehed ja kõigesööjad 100 % lodevad kujud. Kõik oleneb ikka konkreetsest inimesest. Ja ka tavaliste kõigesööjate hulgas on palju neid, kes peavad lugu puhtast toidust, päikesest ja heast unest. Et see ei oleks üllatus:).

    VastaKustuta
  2. See ei ole irvitusena mõeldud vaid kurbusega nentimiseks. Siin on sirge kaks eri otsa. Ja taimetoitlasest ma ka ei räägi. Enamik taimetoitlasi toitub väga ebatervislikult ja kehakuju on vormist ära. Jutt on elusa puuvilja-aedvilja toiduga tippvormi saavutamisest ja selle säilitamisest tugeva tervisega aastakümneid ühelt poolt ja teisalt järjest sagedamini tänavapildis kohatav ettepunduv kõhuke.

    VastaKustuta
  3. Väga hea postitus, aitäh!

    VastaKustuta

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.