kolmapäev, 31. august 2011

Looduslikud maitse- ja lõhnained - mis need on

Võtan korraks teema uuesti üles - esiteks on mul uus raamat:), teiseks öeldakse, et kuidas ma väidan, et poejäätises on naftat ja kolmandaks jäädakse kinni sõnasse naturaalne või looduslik või orgaaniline. Naturaalne maitseaine sinu jogurtis võib olla toodetud loomalihast või munast või nisust:

Gary Reineccius, Minnesota Ülikooli  professor(department of food science and nutrition), märgib, et naturaalse ja kunstliku maitseained on IDENTSED kemikaalid, mille tootmise allikas on ERINEV. On fakt, ütleb professor, et "kunstlikud maitseained on lihtsamad oma koostiselt ja tegelikult ohtumad, sest ainult testi läbinud kosstisosad lubatakse kasutusse." 

“Teine erinevus,” ütleb Reineccius, “on hind. Looduslike maitseainete uurimused, nende koostise ja kemikaalide kindlakstegemiseks nõuab tootjalt suuri kulutusi ja need kulutused on märksa suuremad kunstlikest maitseainetest:"

Ärge nüüd mõelge, et soovitan pigem kunstlikke maitseaineid - ei mõlemad ei ole mõeldud inimese toiduks. Mõlemad on identsed seega mõlemad ei kõlba kuhugi. Mõlemad on kemikaalid ja läbinud lõhustamise, lahjendamise, täiendamise - tulemuseks kummaline substants, mis mõjub meie ajule ja kusjuures mitte hästi.
http://today.msnbc.msn.com/id/4676616/ns/today-food/t/food-qa-just-what-natural-flavoring/

FDA määratlus mõistele "looduslik maitseaine" on:

"Termin looduslik maitse / looduslik lõhn tähendab eeterlikku õli, õlivaikvärvi, essentsi või ektstrakti, valgu hüdrolüsaati, destillaati või mis tahes toodet röstimisest, kuumutamisest-või ensümolüüsisest (enzymolysis), mis sisaldab lõhna-maitseaineid, mille koostisosad on saadud vürtsidest, puuviljadest või puuviljamahlast, taime või köögiviljamahlast, söödavast pärmist, maitsetaimedest, puukoorest, pungadest, juurtest, lehtedest vms taimsest materjalist, lihast, mereandidest, linnulihast, munadest, piimatoodetest, või kääritatud toodetest, mille funktsioon toidus on maitse, mitte toiteväärtus. "

Kõlab isuäratavalt?:)
Nii näiteks tähendab see, et tõesti magus mustika maitse sinu jogurtis ilmselt on saadud valgu sünteesi tulemusena, aga mitte mustikast. See on suur probleem nende jaoks, kellel on tsöliaakia, sest sa sõna otseses mõttes  ei tea, millisest allikast maitse on saadud, ja millisel juhul on allikaks gluteen.
Ainus võimalus teada saada, kuskohast naturaalne e looduslik maitse on saadud on kui helistad toiduainete tootjale otse või kui see on märgitud konkreetselt sildile (ei ole veel kohanud). Kuid toiduainete tootjad ei taha eriti öelda, kuskohast nende loomuliku maitse tuleb, sest nad tahavad kaitsta oma retsepti ja vältida oma toodete dubleerimist. See aga on tõesti halb uudis neile, kellel on allergiad-talumatused-haigused teatud toidu suhtes.

Kuigi FDA on kohustanud, et iga toode, mis sisaldab nisu/gluteeni peab olema selgelt märgistatud siis ikkagi "looduslikud maitseained" ei  pea olema lahti kirjutatud ja neis võib olla ka saastunud osakesi või  derivaate kuskusist, Durum jahust, Graham jahust, rukki-või speltanisust. Ei ole absoluutselt mingit võimalust antud hetkel kontrollida, mida naturaalsed maitse- ja lõhnaained tegelikult sisaldavad. Ainus võimalus on  „naturaalsed maitse- ja lõhnaained” „looduslikud maitse- ja lõhnaained” tootemärgistusega asjad (see ei saa ju olla toit) oma toidukorvist välja jätta. Võimalik, et siis ka tootja huvitub sellest, mis tarbijat huvitab ja võib-olla siis märgitakse pakendile toodete õige sisaldus või lootkem veel paremat- sellised ained jäetakse toodetest välja.

Kui tegemist on maitseainega siis võib olla raske otsustada, milline on ohutu. Tänapäeval on loomulikud ja kunstlikud maitsed toodetud samas tehases. Seda peetakse ohutuks, kuid nii kunstlik ja loomulik maitse võib olla ohtlik, sõltuvalt sellest, millest nad on valmistatud. Ja parim on tegelikult vältida lõhna-maitseaineid üldse - nii loomulikku kui kunstlikku.
Enamik tehislike lõhnu on saadud naftast. Need võivad mõjutada RNA, kilpnääret ja ensüüme. Enamikku ei ole uuritud ohutuse või mürgistuse seisukohast. Nad kõik on sünteesitud kemikaalid, millel ei ole isegi ühist nime. Enamik kunstlikke maitseid tegelikult sisaldavad mitmeid keemilisi koostisosi, mitte ainult ühte. Paljud neist kemikaalidest on püsimatud. Naturaalsed maitseained on samuti kemikaalid, kahjuks.
FDA ei nõua tootjatelt nimekirja värvi või maitse lisandite koostisainete kohta, kui need on ohutud. Mõningad neist võivad põhjustada allergilisi reaktsioone talumatusega inimestel, ja neil inimestel on raske leida allergia põhjustajat või vältida konkreetseid aineid. Tavaliselt märgitaks sildile sünteetiline või looduslik maitseaine võiu lõhnaaine, ei mainita, millest see koosneb.
Mõned kunstlikud maitsed on ohutumad kui nende looduslikud kolleegid. Bensaldehüüd on mandli maitseaine, ja kui seda sünteesida mandlist tekib ka vesiniktsüaniid - surmav mürk. Kui segada nelgiõli ja amüülatsetaat siis tsüaniidi ei teki.

Vanilliin -kunstlik vanilje, võib põhjustada tugevaid allergilisi reaktsioone. See võib pärssida teatud maksaensüümide taset 50% võrra. Vanilliini allikad on paberivabrikud ja nafta tootmise jäätmed.

Amüülatsetaat on pirni ja banaani kunstlikes maitseainetes. Paljud kunstlikud maitsed on valmistatud kasutades amüülatsetaati. See võib põhjustada kesknärvisüsteemi depressiooni, seedehäired, valu rindkeres, peavalu, väsimust ja ärritada limaskesti. Jne, jne

Veel üks tore haige raamat MD Russell L. Blaylock „Excitotoxins. The taste that Kills” Ma olen päris alguses veel ja see on ca 300lk raamat ligii 500 teadusliku uuringu ja viitega. Blaylock märgib, et naturaalsetes ehk looduslikes maitseainetes on 12-40% MSG (monosdium glutamate). Nii et kui leiate poes mõne lastele meeldivaks tehtud toote, mis ei sisalda naturaalseid-kunstlikke maitseid-lõhnu. Kirjutage üles. Kui leiate kaks toodet -on põhjust pidutseda. Kui leiate kolm – olete äkki turule sattunud?Või mahepoodi?

Ja mõelgem veel - miks maitse on nii oluline? See on tegelikult kõige olulisem - sest kogu loomariik ja ka inimene otsib toitu maitse ja lõhna järgi. Maitse ja lõhnaga toome inimest sööma seda, mida ta looduses söögiks ei valiks. Eemaldage kasvõi oma köögist selline "looduslik" maitseaine nagu sool ja vaadake kui paljud toidud teile maitsevad. Siga tuhnib mugulaid ja koer püherdab mõne kõduhunniku peal ja lõvi närib verist liha - nad naudivad iga hetke sellest. Aga inimene neid konkreetseid tegevusi ei naudi mitte üks raas - inimest tõmbavad teised lõhnad ja maitsed. Millega lapsi poes peibutatakse - vaadake, lugege, jälgige, imestage:)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.