kolmapäev, 30. november 2011

Lapse, raseda, imetava ema taime- ja toortoitumine

Olen erinevaid viiteid ja tõlkeid toonud blogis varasemalt, kuid nüüd kirjutasin kokku ühe täpsema 27lk konspekti. Loeng oli kavas teha kevade poole, kuid  tänu aktiivsetele meie tervise pärast mures olevatele kodanikele ja sotsiaal- ja lastekaitseameti külaskäigule siia meiekanti, otsisin oma allikad välja ning püüdsin kirja panna vastused nö põletavatele valuküsimustele, mis meie "professionaale" häirivad. Teaduslike uuringute viidetega ja erinevate autorite märkustega.
Rasedus, imetamine ja laps - taimetoitumine on tervislik kõigis nendes eluetappides.
Tellimine 84silleke@gmail.com, hind 8eur

...
Käesolev konspekt on kokku pandud Cornelli Ülikooli taimedel põhineva toitumise konspektidel: prof Colin Campbelli, dr McDougalli, Dr Esselstyni, dr. Matt Ledermanni materjalidel. Veel on lisatud materjale dr. Benjamin Spocki ja dr. C. Attwoodi, dr. Douglas Grahami, Dr Gabriel Cousensi raamatutest, loengutest. Uuesti ja täpsemalt rauast, kaltsiumist, B12 ja D vitamiinist, vitamiinilisanditest
...
McDougall märgib, et kokku vajab naine raseduse ajal täiendavalt 60000-80000 kalorit. Tundub suur hulk, kuid see tähendab ca 250-300 lisakalorit päevas raseduse teise ja kolmanda trimestri vältel
...
dr. McDougall kirjutab:


Isegi, kui sa tead palju ja väga palju tervislikest toitumisvalikutest, on muutused rasked tulema. Selle stagnatsiooni aluseks on hirm. Emad ja isad kardavad, et kui nad ei söö kõiki neid rasvaseid, valgurohkeid, kaloririkkaid toite (mida on söönud nende emad, vanaemad ja mida rangel ilmel soovitab süüa arst) siis nende laps ei arene korralikult või ta ei saa kätte kõike mida vajab. Praktiliselt IGA ema-isa on selle hirmuga kokku puutunud. Ma tean: ka minu naine Mary oli sellega silmitsi.
...
Liigne kaltsium hakkab lagundama luid, koos rasvaga talletub veresoonte seintele ja teeb palju muud halba. Arenev loode vajab ca 30g kaltsiumi (üleüldse kokku). On leitud, et raseduse ajal naise keha võime kaltsiumi imendada suureneb.  
...
Guatemaalas läbi viidud uurimuse kohaselt: 2 küla – ühe küla rasedatele anti valgurikast toidulisandit, teisele mitte. Lisandit söönud naised sünnitasid tunduvalt rohkem alakaalulisi lapsi, oli rohkem enneaegseid sünde ja kõrgem surnult sündinud laste arv. Valku ei ole vaja üle doseerida.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.