esmaspäev, 20. veebruar 2012

Oluline küsimus soolast loobumise kohta

Ma tõstan selle kommentaaris olnud küsimuse siia ette, kuna see võib olla väga oluline.
Küsimus selline:
Mis siis teha, kui soolast loobumise tagajärjel hakkasid krambid tekkima ja ainuke asi, mis aitas oli näpuotsatäis soola kiirelt võtta ja see aitas minutiga?

Kas asi võib olla, et on mingi muu mineraali puudus, mida siis Na asendab krampide ärahoidmiseks?

Naatriumist endast: Cornelli konspektist ma loen, et Teaduste Akadeemia ( The National Academy of Sciences) märgib inimesele naatriumi vajalikuks koguseks ainult 250mg ja kui teie menüüs on värsked puu- ja aedviljad siis saate päevas umbes 500mg naatriumi. Sestap toiduga saab täiesti piisavalt. Üledoos on probleemiks, kuna 1 tl soola sisaldab 2000mg naatriumi ja kogu valmistoit (leivatooted, purgitoidud, magustoidud jne) sisaldab soola. Arvatakse, et inimene kes sööb väljas valmistoitu ja/või ostab seda koju saab soola 3000-5000mg päevas. Keha viies liigset Na välja kasutab selleks topelt veekogust ja nii need probleemid pikapeale kuhjuvad.

Soolast loobumist peetakse äärmiselt keeruliseks, kuna soola tarbimisega harjunud inimestel võivad tekkida väga tugevad ülemineku või puhastusnähud: sh ka tugev depressioon, ärevus, masendus. Kramp iseenesest ei näita mineraali puudust vaid sõltuvusest vabanemise raskust. Ja kui näpuotsatäis soola kaotab sümptomid koheselt ongi tegemist ülemineku raskuste leevendamisega. Selliseid leevendamisi soovitatakse erinevate üleminekuprobleemide korral: happeliselt toidule aluselisemale minekul samamoodi pakutakse, et kui on liiga halb olla siis juua veidi jogurtit vms happelist toitu, et keha ei saaks liiga suurt šokki. See tõmbab tempo veidi maha.

Mida soovitada soolast puhastumise korra: varsseller on Na rikas ja aitab kehal soolatarbimisest üle saada. Till, fenkoli roheline.  Kui keha väga valuliselt reageerib siis tuleb üle minna järk-järgult.

Siin allpool oleval lingil on samuti jutt soolast ja tuuakse välja, et soolast loobumisel võivad üleminekunähtudeks olla rambid. Mürgid hoiavad kinni meist ülitugevalt.
http://www.rawfoodexplained.com/condiments/salt.html

Samas leiab muidugi väga palju juttu selle kohta, kui halb mõni toit võib olla ja mida ta kõik põhjustab, kuid vähem on praktilisi nõuandeid, et mida teha tõeliselt halva enesetunde korral (loobuda samm haaval, võtta menüüsse Na rikkaid aedvilju).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.