kolmapäev, 30. mai 2012

Askorbiinhape - vitamiin või pH faktor


Dr. Bernard Jensen ja Mark Andersoni raamatust "Empty Harvest" selline lõik:
Miks üsna tihti võib kohata artikleid, et askorbiinhape
 aitab mitmesuguste külmetuste ja infektsioonide vastu?  Vastus peitub tegelikult askorbiinhappe mõjus pH tasemele. Vastavalt oma nimele (hape) alandab askorbiinhape pH taset ehk muudab selle happelisemaks. Paljud nakkushaiguste patogeensed bakterid  toimivad aluselises keskkonnas. Omal ajal üks Vermonti meditsiinidoktor tegi tähelepanekuid farmerite seas levinud külmetushaiguste puhul. Inimesed, kes tarbisid regulaarselt väga happelist jooki: vesi, õunaäädikas, veidi mett, ei jäänud viiruslikesse külmetushaigustesse.
D.C.Jarvis M.D. märgib oma raamatus „Folk Medicine“, et on üsna valesti mõistetud happelis-aluselis tasakaalu haigustele vastupanuvõime osas. Ta uuris, milline pH tase on patogeenidele kasvuks kõige soodsam. Dr Jarvis töötades meditsiiniteaduskonna bakterioloogia osakonnas avaldas oma töö „Most Favorable Reaction of Media for Growing Pathogenic Bacteria“. Bakterid, mis kasvavad aluselises pH 7,4 keskkonnas on: staphylococcus (stafülokokk), streptococcus, pnemococcus, h. Influenza, meningococcus, corymbacterium diptheriae, clostridium tetani jt.
Dr Jarvis kirjutab: „Need bakterid kasvavad aluselises pinnases…seetõttu otsivad näiteks nii lehmad kui inimesed haput. Looduses on seda piisavalt, et kaitsta inimest nende bakterite kahjuliku mõju eest…“
Seetõttu vaadakem, miks on C vitamiin nii populaarne nende samade bakterite poolt põhjustatud haiguste korral. See hapestab kogu keha st pH tase kehas muutub happelisemaks. Happeline keskkond muutub patogeenide jaoks ebasobivaks. KUID PANGE TÄHELE – askorbiinhappel ei ole kehas mingit vitamiini mõju vaid lihtsalt pH taset alandav mõju. Sama teeb näiteks õunaäädikas, mis sisaldab 5% äädikhapet. See on muidugi tunduvalt odavam ja teeb oma töö keha pH taseme langetamisel palju paremini. 2-3 spl õunaäädikat klaasis vees, mahlas või tees pakub odavat võimalust luua ülalloetletud bakterite vohamise korral happeline keskkond. Parem variant topsivitamiini asemel on kõigepealt luua haigust tekitavatele bakteritele ebasobiv keskkond ja seejärel toetada organismi värskete puu- ja aedviljadega, mis annavad elujõulisi vitamiine ja mineraalaineid.
Looduslik C vitamiini kopleks on lümfotsüütide raudrüü.
Keha ei vaja askorbiinhapet kui sellist; vaja on C ühendit, mis on kaitstud askorbiinhappega. Juba 1940 aastal märkis Dr Lee, et C ühend on lümfotsüütide kaitsevest. Kui C ühend saab kahjustatud, siis on ohus lümfotsüüdid. Leides metsast mao naha, ei ole sa ometi saanud tervet madu. Askorbiinhape on samasugune nahk C vitamiini ühendile, kui maonahk maole.
Lümfotsüütid ei ole ilma loodusliku loomuliku C vitamiini ühendita   võimelised tegema kahjutuks nakkushaigusi põhjustavaid viirusi. Laborites võetakse T-lümfotsüüdid kehast, pannakse nad katseklaasi alla, vaadeldakse nende toimet erinevatele ainetele ja pannakse siis kehasse tagasi. Kas pole suurepärane? Ei, ei ole! See on raha raiskamine ja looduse solvamine.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar