esmaspäev, 17. september 2012

22. septembril Elja talus - mida sedakorda veel loeme

Sissejuhatuseks tuleb öelda, et jätkuvalt  meeldib mulle Osho:) - Te saate aru, et sellest, mida on nii sügavuti, suure pingutuse ja suure tööga õpitud, tuleb jälle loobuda. Te tahaksite alguse külge klammerduda. Ma ei lase teil seda teha. Kui kord olete õigel teel, siis tõukan teid seda mööda edasi kuni lõpuni.

Isegi kui tajute oma ebatäiuslikkust, siis see ebatäiuslikkus on täiuslik. Te ei pea selle pärast muretsema. Tundub imelik öelda, et teie ebatäiuslikkus on samas täiuslik  - seal kus te parasjagu olete. Selles ei puudu miski. Me arvame, et täiuslikkus ei saa kasvada, sest me mõtleme täiuslikkuse all seda, mis on jõudnud viimase piirini – ent selline täiuslikkus oleks surnud. Kui täiuslikkus kasvada ei saa, on ta surnud.

Eksistents muudkui kasvab. Eksistents pole täiuslik, kui see ei kasva. See on täiuslik seetõttu, et tal pole midagi puudu, aga ta läheb ühest täiuslikkusest teise, kasv kestab. Eksistents on evolutsioon: mitte ebatäiuslikkusest täiuslikkusesse, vaid täiuslikkusest suurema täiuslikkuse poole, veel suurema täiuslikkuseni.

Olge ebatäiuslikud ja kasvage, sest selline ongi elu. Ärge püüdke olla täiuslikud, muidu te enam ei kasva. Siis olete nagu budakujud – kivist ja surnud. Selle fenomeni tõttu – et täiuslikkus kasvab edasi – tunnete, et see on ebatäiuslik. Las see olla nagu on. Lubage sel olla, nagu see on.

Ent liikuge aeglaselt, sest meel on väga õrn mehhanism. Kui kiirustate liigselt ja võtate liiga suure doosi, siis ei pruugi te suuta seda alla neelata ja ära seedida.  Neelake ja seedige vaid seda, mis teid toidab.

Inimene satub segadusse, et mida teha. Ärge sattuge nii kergesti segadusse. Kui tunnete end oma tegemistes hästi, siis järgige oma loomulikku kalduvust. Ärge laske end segadusse ajada. Ma võin teid segadusse ajada; lihtsalt järgige oma loomulikku kalduvust: olge vabad ja loomulikud. Kui see on hea, siis on tore. Milleks selle pärast muretseda, kas see on madalam või kõrgem? Las olla madalam. Ego tuleb mängu, ego ütleb: Kui see on madalam, milleks siis seda järgida? Sellest pole kasu. Järgige seda, kui see on teie jaoks õige. Isegi kui see on madalam, mis sel viga on? Saabub hetk, mil jõuate madalama kaudu kõrgemani. Trepil on kaks otsa: üks on madal, teine on kõrge. Nad pole vastandid, nad täiendavad teineteist. Te peate kuskilt alustama. Kuid selle külge ei tohi kinni jääda. Tuleb hetk, kus tuleb midagi ületada ja liikuda mujale.

Vahel räägin ma ühest asjast – on palju neid, kellele see võib kasuks tulla. Vahel teisest otsast. Lihtsalt mõelge, milline on teie kalduvus, teie enda tunnetus – ja järgige seda. Kuulake. Kui leiate midagi toitvat, siis seedite selle ära …
..................................................................................................................................................................

Niisiis, kui sa oled just saanud taimetoitlaseks või just saanud selgeks, kuidas teha pähklitest toorkooki ja sulle meeldib see, sa tunned ennast hästi. Siis tunnegi ja ära piitsuta ennast tagant. Kui sa oled leidnud puuviljade võrratu maitse ja toime, siis on seegi suurepärane.

Toortoidul on oma algus ja oma liikumine. Kui sa ikka tähelepanelikult püüad jälgida, mida sa oma toiduga teed, mida sa suhu paned, kuidas sinu keha reageerib, miks sa midagi töötled…jne siis varem või hiljem liigud sa loodusega kaasa, oled voolamas. Ühest täiuskkusest järgmisse. Sest kogu aeg kõik muutub.

Mina olen söönud pähkleid ja pähklikooke 2 aastat, see ei toimi enam minu puhul. Ma tunnen seda ja ma tean ka kuhu poole mind vool viib. Kui sulle meeldib rasvane toortoit, sa alles oled ületamas küpsetatud toitu, siis võtad minu blogi lahti 2 aastat tagasi. See aga ei tähenda, et sa ei võiks jälgida, mis toimub praegu.

Kui sulle ei meeldi taimetoit, sa oled rahul keskkonnaga, milles elad – oled täiesti terve, õnnelik ja rahul, siis ei pea sa näiteks minu blogi üldse lugema:)

See moment on väga raske: arusaamine, et sellest, mida on nii sügavuti, suure pingutuse ja suure tööga õpitud, tuleb jälle loobuda. Sellest ei tahaks lahti lasta.  

On ju samas suurepärane, et me näeme ka teisi trepiastmeid. Meil on palju materjali ka teiste astmete kohta. Neal  Walsh´ile märgib jumal tema „Jutuajamised jumalaga“ raamatus: … On hea, kui sa oleksid tähelepanelik. Pane lihtsalt tähele, kes sa parajasti oled, mida sa teed ja omad ning vaata, kas see teenib sind? …
 Olgu sinu trepp milline tahes:), astu julgelt:),

Tasub ka enda vastu olla täiesti aus – vaadata ikka oma keha ja tunda kas see meeldib sulle, kas ta saab olla terve sellega, mida sa teed, kuidas kohtled.
 Ole üks kord tähelepanelik selles osas, kui tihti sa tänavapildis näed naeratusi, kui tihti rõõmust ja tervisest pakatavaid inimesi …

Kui meid köidab näiteks retsept – kokaraamatust. Retsept  võib tähendada üsna mitut erinevat asja. Näiteks seda, et selle koostisosasid ei ole sinu keha valmis vastu võtma looduslikul, loomulikul, moonutamata kujul. See on instinktide mahasurumine. Sa ei usu oma instinkte, ometi viivad ainult need elu edasi ja ainult nemad aitavad sinu kehal olla terve, tugev, energiline. Miks sa sööd toitu, mida on vaja niivõrd muuta, et algmaterjali enam ära ei tunne. Sool – maagiline. Raputa veidi toidu sisse, mida keha ei soovi vastu võtta ja juba läheb. Mida sa kardad? Miks ei julge sa öelda ei toidule, mis sulle ei meeldi oma töötlemata olekus? Miks sa seda ikka endale jõuga sisse surud? Miks sa keeldud oma keha instinkte kuulamast? Sa pead sõda oma keha vatsu. Kui keha ütleb ei teatud toiduainele, siis sa segad, muudad, küpsetad seda ja lõpuks kui keha instinktid on segadusse aetud, sööd selle sisse. Ja kusjuures nauding kestab vaid hetke, seni, kuni see puudutab keelt …

Minu arvates on imeline inimene, kes tunneb oma keha niivõrd, et suudab terve olla midagi kokku segamata, maitsestamata, kuivatamata, kuumutamata, blenderdamata. Suudab olla terve loodusest otse antuga, seda muutmata. Ära paranda seda, mis ei ole katki!!! Ole ettevaatlik oma laste instinktide mahasurumisega ja seda eriti noores eas.

Kuidas keha instinkte mõista, kuidas ja kui pikalt toimib puhastusprotsess, kuidas võngub loomulik looduslik inimtoit, kuidas lasta lastel loomulikult kasvada – seda 22. Septembril, laupäeval vaatame Ann Osborne pikaaegset praktikat tema isikliku kogemuse läbi. Palju huvitavat ja suurepärast tema raamatust:

Biomeeter, millega mõõdetakse inimeste, loomade taimede vibratsiooni. Ühikuks on angstrom. Inimese vibratsioon 6500 angstromi. Andre Simonenton oma raamatus kirjutab selles põhjalikumalt – näiteks värske piima vibratsioon on samuti 6500A, kuid peale 24 tundi on 90% sellest kadunud. Piim on loodud toiduks lapsele otse rinnast ja ei ole kunagi loodud olema valguse ja õhuga kokkupuutes. … Näiteks milline on küüslaugu ja kuivatatud Viljade vibratsioon. Kõigi toitude vibratsiooni tabel. Millised viljad sobivad lastele, mis vanuses. Valgus ja värvid. Päikese suhe puuviljadega. Haigused: haigus on tavaliselt äratuskellaks. Haigus annab meile teada, et midagi on tasakaalust väljas niivõrd, et seda tuleb muuta. Kehakaalu langus ja tõus puhastumise ajal.

Segamine – kui Looduses loomale mingi vili ei meeldi – siis seda ei sööda – mitte kunagi. Seda ei hakata kunagi segama mingi teise, maitsva viljaga.

Kuidas valida head vilja: välimus, märgid koorel, lõhn, puudutus, millised viljad ja kuidas järelvalmivad. Puuviljadega toitumise ajalugu, inimesed, kirjutatud raamatud, näited.
 
Ly ütles ka, et on olemas soojakiirgur, ja seinad on ümbritsetud nii, et külma tundma ei pea:).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar