esmaspäev, 19. november 2012

Tunne oma toitu - Porgandi Protest


Tallinnasse sisse sõites näen sellist toredat plakatit:
Suur porgandi pilt 
ja all kiri:  tunne oma toitu – beeta karoteen.
Mina olen nii koolis kui lapsena aiamaal või suurena turul kogu aeg ostnud porgandit ja igal pool poeski ma näen silti, kuhu on kirjutatud „porgand“!? Seal, kus on kirjutatud „porgand“ – müüakse porgandit. Nüüd tuleb välja, et see oranž juur on hoopis beeta karoteen?!
Mis toimub? Vaatan sõnaraamatustki järele, ei ole seal kirjutatud, et beeta karoteen on porgand. Porgandis on beeta karoteeni aga seda sealt noaga välja ei lõika, ei hammusta ka.

Reklaamil, kui see toimub äri HEAKS, peaks olema veel üks sõna – KOMMERTSTEKST
Inimesele info jagamisega siin küll tegemist ei ole.

Porgand oli päris pahane ja palus edasi anda ... 

Kas alljärgnev tundub sulle LOODUSLIK???:
Beeta karoteeni eraldamine lahusest või teistest karotenoididest baseerub ainete polaarsusel. Beeta karoteen on mittepolaarne aine, nii et see eraldatakse koos mittepolaarse lahustiga nagu näiteks heksaan. Olles väga konjugeeritud, on tal väga tugev värvitoon ja kuna süsivesinik puudub rühmast, siis ka väga lipofiilne.
LOODUSLIK????? Porgand ON looduslik, beeta karoteen ei ole looduses eraldi olemas, st ta on sünteetiline - tehislikult toodetud. 
Uuringutest on nähtunud, et kopsuvähi puhul on beeta karoteeni sisaldavad puu- ja aedviljad näidanud parandava toimet, eraldatud beeta karoteen aga mitte. Loomuuringutes nähtub, et eraldatud beeta karoteen põhjustab kopsude kahjustusi, eriti tugevat juhul kui lisandub tubaka suits.
Beeta-karoteen on A-vitamiini eelkäija, temast toodabki keha A-vitamiini. Kahjuks sünteetilises vormis on beetakaroteen tavaliselt “stabiliseeritud”. “Puhas” beeta-karoteen ei toimi enam toitainena, kuna ta seda enam ei ole. Peaaegu kogu sünteetiline beeta- karoteen (toidulisandis) on toodetud ravimigigandi Šveitsi firma Hoffman-LaRoche poolt. Seda sünteetilist vormi ei saa enam muuta A-vitamiiniks, parimal juhul on see lihtsalt mõttetu ja halvimal juhul on ta isegi mürgine.
Naturaalses puu- ja aedviljas olev beeta-karoteen on antioksüdandina tugev immunsüsteemi toetaja ja vähi vastu võitleja. Sünteetiline beeta karoteen on toonud kaasa märkimisväärse vähktõve sagenemise. Soomes läbiviidud  uuringu kohaselt põhjustas megadoosides beeta-karoteeni manustamine suitsetajatele 18% rohkem kopsuvähki. (NEJM Apr 94 “The Alpha Tocopherol Beta Carotene Cancer Prevention Study Group”).
Sama kinnitas 2 aastat hiljem Lancet. Tuvastati, et farmakoloogilistes annustes tarvitatav sünteetiline beeta-karoteen blokeerib ülejäänud 50 toiduga saadud loodusliku beeta-karoteeni antioksüdantse aktiivsuse.  Seega blokeerus vähi vastane võitlus kehas sünteetilise aine mõju tõttu.
Teadupärast käitub iga  jõuga eraldatud aine inimkehas vaba radikaalina.
Looduslik on veel võib olla hakitud porgand aga mitte lõhustatud porgand, molekulideks lõhutud. Inimese peast välja võetud silm – ei näe ja sellega ei hakka ka keegi teine nägema. Toidu sisse panduna ei too silm kaasa, mitte mingeid kasulikke funktsioone.
TUNNE OMA TOITU. TARBI LÕHKUMATA PUHAST TOITU. E 160a karoteen ei ole looduslik, ei ole naturaalne, ei ole ohutu!!! VÄLDI SEDA IGAL JUHUL!!!

IGAL VÕIMALUSEL VALI PORGAND!!!

Tunne oma toitu soovitab täpsemalt järele vaadata EL teatud kodulehelt. Tore leht muidugi, infot tuhandete lehtede kaupa.  See on kindel viis, kuidas enamik mitte kunagi neid dokumente ja määrusi lugema ei hakka. Keegi ei viitsi, ega jõuagi. See on inimese üle naermine, mõnitamine. Ma võtsin EL lehelt toidu  maitseainetes lubatavate kemikaalide loetelust ühe väikese osa:
Limonene , Isopropyl-4-methylbenzene , Pin-2(10)-ene , Pin-2(3)-ene , Terpinolene , alpha-Phellandrene, beta-Caryophyllene, beta-caryophyllene, Myrcene, Camphene, Isopropenyl-4-methylbenzene, Methylnaphthalene, Vinylbenzene, Bisabolatriene, beta-Ocimene, alpha-Terpinene, gamma-Terpinene, Guaiadiene, Bisabola-1,8,12-triene, delta-3-Carene, 2,2-Dimethylhexane, 2,4-Dimethylhexane, 2,6-Dimethylocta, cis-3,7-Dimethyl-1,3,6-octatriene, 1-Methyl-1,3-cyclohexadiene, 2-Methylpropan-1, Propan-1, Isopentanol, Benzyl alkohol, Linalool, alpha-Terpineol, Menthol, DL-Borneol, Cinnamyl alcohol, Nerolidol, 2-Phenylethan-1, 3,7-Dimethyloctan-1, alpha-Pentylcinnamyl alkohol, 2-Methyl-1-phenylpropan-2, Phenylbutan-2, 3-Methyl-1-phenylpentan-3, Fenchyl alkohol, Isopropylbenzyl alkohol, 2-Methylbutan-2, 3,7-Dimethyloctane-1,7-diol, 5-Phenylpentan-1, DL-Isoborneol, Dihydrocarveol, Methyl-1-phenylpentan-2
edasi võid lugeda õudusjutu asemel siit

Tavaline MAASIKA maitseaine ( kiirtoidukohtades pakutav piimakokteilis)  sisaldab: 
·         amyl acetate,
·         amyl butyrate,
·         amyl valerate,
·         anethol,
·         anisyl formate,
·         benzyl acetate,
·         benzyl isobutyrate,
·         butyric acid,
·         cinnamyl isobutyrate,
·         cinnamyl valerate,
·         cognac essential oil,
·         diacetyl,
·         dipropyl ketone,
·         ethyl acetate,
·         ethyl amyl ketone,
·         ethyl butyrate,
·         ethyl cinnamate,
·         ethyl heptanoate,
·         ethyl heptylate,
·         ethyl lactate,
·         ethyl methylphenylglycidate,
·         ethyl nitrate,
·         ethyl propionate,
·         ethyl valerate,
·         heliotropin,
·         hydroxyphenyl-2-butanone (10 percent solution in alcohol),
·         a-ionone,
·         isobutyl anthranilate,
·         isobutyl butyrate,
·         lemon essential oil,
·         maltol,
·         4-methylacetophenone,
·         methyl anthranilate,
·         methyl benzoate,
·         methyl cinnamate,
·         methyl heptine carbonate,
·         methyl naphthyl ketone,
·         methyl salicylate,
·         mint essential oil,
·         neroli essential oil,
·         nerolin,
·         neryl isobutyrate,
·         orris butter,
·         phenethyl alcohol,
·         rose,
·         rum ether,
·         g-undecalactone,
·         vanillin
·         solvents

mõned neist kemikaalidest on ka küünelakieemaldajas!!!

TUNNE OMA TOIDUPOODI!!!!  TUNNE OMA MÜRGITAJAT !!!!

VALI LOODUSES KASVAV TOIT – VALI TOIT, MIS  SISALDAB AINULT  SÖÖDAVAID AINEID

VALI TOIT, MILLEL ON NIMI LOODUSLIK J: porgand, kartul, õun, pirn, apelsin, melon. Kui toit sisaldab ükskõik millist ühendit, erladist, isolaati, eessõna trans, iso, sic, bic, mic jne pane see letile tagasi, see on peibutis tulnukatele (või ma ei tea kellele toodetakse)

Lõhna annavad meile ka toredad aseained, nuusutad ja puhas loodus on ninas – uus loodus - , millel loomulikuga midagi ühist EI OLE
Kemikaal
Lõhn
Viinamari
Suhkur

Asi ei ole ju ainult selles, et kas üks või teine kemikaal esmapilgul inimese tervisele mõjub nädala-paari või kuu jooksul halvasti või mitte. See ei ole kõige olulisem. Keemik ütleb, et vahet pole. Toodab parfüümitööstus jäätisele lõhnaainet –vahet pole. Olgu. Kuid oluline on, et jäätis lõhnab maasika järele – aga jäätis EI OLE maasikas. Looduses lõhnab maasiaks maasika järele, piim  mitte. 
Inimesel on instinktid ja meeled iidsetest aegadest ja ümbritseva loodusega seotud – inimesel on need selleks, et tunda looduses ära endale sobiv toit ja hoiduda mittesobivast. Kui mingi tundmatu substants  lõhnab nagu pirn, siis inimese instinktid-meeled teevad inimese jaoks vale valiku. Puu otsas ei kasva komm, makaron, õli, kastmepurgid, margariinipakid. Lehma nagu ka inimese rinnast ei tule jäätis, või, koor, keefir, kohuke, kohupiimakreem. Inimesele on antud meel, näiteks maitsemeel, mis on kontaktis kogu tema keha biokeemiaga, kogu tervikuga. See, mis maitse, millise vilja juurde käib on paika pandud looduse poolt. Nüüd toimub suur eksitamine ja teadlik inimese lollitamine – inimene maitseb maasikamaitselist jäätist, maasikamaitselist vett, maasikamaitselist ALKOHOLI, siis veel nätsu, kommi, küpsist, kooki, kreemi + rohud apteegis on maasikamaitselised!!! Kuhu võib selles nõmeduses jõuda. Kogu jälkus puuviljamaitse ja lõhnaga. Jah, see tõmbab inimest, tõmbab last.  See annab vale signaali kogu kehale: hormoonsüsteemile, närvisüsteemile, seedimisele, kogu tervikule. See mõjub väga halvasti.  Lehmast tulev piim on kasvusubstants, mitte lahja maasikas. Kas näete vahet – lehmapiim on rammus toit kasvavale vasikale – sina oled inimene, sina ei pea enam kasvama nii suureks nagu lehm. Kuigi paljud kasvavad, tahtmatult muidugi. Lõhn ja maitse annavad inimesele esmase signaali, palju ta seda võiks süüa. Tehke silmad lahti poes, lasteaias, koolis, haiglas – kui terve on noor ja vana. Mitut tervet inimest sa näed või tunned. Tervet ilma ühegi tabletita, ilma valuta, ilma simulantideta, normaalkaalus … Küsige arstide käest, kui palju 20 aastasi noori ootab operatsiooni, ootab tabletti, on mingis hädas, helistab valudes kiirabisse... 
 Inimene ei tea, mida ta teeb, ei tunneta, ei saa enam aru. Loodus on pannud meie sisse suurepärase mehhanismi, andnud selle juhtimiseks suurepärased toimivad, ülimalt intelligentsed meeled-instinktid ja kuidas ikka kellegi aju on välja mõelnud kõik selle, mis toiduna sulle sisse pressitakse.  

Sestap: TOIT MIDA SA SÖÖD, ei peaks sisaldama ühtegi imeliku nimega ainest, seal ei tohiks olla mitte ühtegi E-d.  Looduslikku E-d ei ole olemas, sest ma ei ole ühtegi neist näinud puul-põõsal kasvamas, mullast välja upitumas, merelainel randa uhtumas. 
LOODUSLIK ON SEE, MIS KASVAB, VALMIB LOODUSES - MITTE SEE, MIS LÕHUSTATAKSE VÕI PANNAKSE KOKKU LABORIS, TEHASES

Apteekides on soodusmüügid ravimitele – suurepärane. Ravimid on peaaegu igas toidupoes. Inimene läheb aeglasel sammul, natuke kööpas, natuke näost hall.  Nii noor, kui vana. Laps ei sööks paljut sellest, mida poes pakutakse. Aga värvi ja lõhna vastu tema erksad meeled ei saa. Ta sirutab käe ilusa värvi ja lõhna poole. Miks, miks on vorst ROOSA?? Mis õigusega üldse lubab ühiskond sööta lastele sisse kondijahu ja rasva - värvides selle roosaks ja makstes sellele dotatsiooni?  Miks ta ei ole hall? Miks maitseb komm nagu pirn? Milleks teha kogu töödeldud jamps puuviljade moodi lõhnavaks ja magusaks. Isegi ravimid? See on suur kuritegu inimsuse vastu.
Arstidel on nii palju ravimeid ja lisandeid sinu lapse jaoks, et see on hullumeelsus. See on põrgu.  Ravim looduse vastu minekuks, ravim selleks puhuks, kui laps avaldab kogu sellele kunstlikule sisendile vastupanu …
TUNNE ISEENNAST, OME MEELI, USLADA OMA NÄGEMIST, MAITSMIS- JA HAISTMISMEELT ning hoidu keemiliselt lõhutud ainetest toidus.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.