esmaspäev, 28. jaanuar 2013

16. veebruar toortoit ja lapsed Tallinnas


Toortoit  lastele
Kuidas süüa tasakaalustatud, naturaalset toortoitu koos lastega …
Toortoiduperede kogemused ja näited
Probleemid, toitaineline tasakaal, toortoidu rasedus, toortoidu imetamine, väikelapse esimesed toidud, lastele värske toidu pakkumine, sõltuvuslikest toitudest vabanemine, puuviljalapsed ja rohelised lapsed, lillelapsed ja aialapsed, erinevad võimalused haigustega toimetulemiseks, kehakeele jälgimine laste puhul
Lastele aedvilja pakkumine on väljakutse paljudele vanematele. 
Cornelli uuringud näitavad, et lastele meeldib erineva serveerimisviisiga toit, palju enam kui täiskasvanutele. Lastega testiti toitude pakkumist ja see uuring on avaldatud   Acta Pædiatrica.   
Leiti, et laste ja täiskasvanute toidu pakkumise, serveerimise eelisustes on märkimisväärsed erinevused.   
Kõige enam üllatas teadlasi J, et  lapsed eelistaksid oma nö ideaalsel toidutaldrikul näha 7 erinevat värvi ja 7 erinevat kuju – samal ajal täiskasvanutel on see number 3. Siit võime leida midagi, mida lastelt õppida ja midagi sellist, mis aitab lapsi taas leida loodusliku toitumisviisi.   
Tasub ümber lükata vana sissejuurdunud  mõttemall  (ära mängi oma toiduga). Laps mängib kõigega, terve eluga. Õpime seda ise ka mängima

Samuti märgivad uurijad, et lapse esimene valik toidus on suhkur, kohe tema järel Hydroxypropyl methylcellulose (modifitseeritud tärklis), vesi, lõhnad, modifitseeritud maisitärklis, glütseriin, rasvhapete estrid, sidrunhape, punase peedi kontsentraat, kurkum, punase kapsa ekstrakt, karamelli värv, sooda. 
Ühiskond ja tööstus teab seda ja teeb lastest üsna hoolimatult katsejänesed. Mida meie – lapsevanemad – saaksime lastele pakkuda, et loomulik ja looduslik ei muutuks  pelgalt legendiks raamatus.
Tallinnas 16. veebruaril, laupäeval, kell 12.00 räägime ja teeme lastele toortoitu
Osalustasu 15 eur. Kohainfo ja registreerimine 84silleke@gmail.com

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar