neljapäev, 10. jaanuar 2013

Aednikud on igal pool ühesugused:) - Dr SAM


Midagi ilusat seoses terviku ja toitumise omavahelistest seostest. Kõik on kõigega seotud ja üks tore ning suurepärane mees Dr SAM (tuletan meelde: andis loenguid Woodstocki festivalil, on 13 aastat söönud toortoitu, enamjaolt puuvilju,  taastusravi arst) märgib:

Mida iganes te sel aastal ka ei teeks, istutage midagi, eelistatavalt söödavat. Olen istutanud paari aasta jooksul üle 50 viljapuu. Tulemus? Minu elu imeline transformatsioon. Üks olulisemaid asju, mis ma sellest kogemusest õppisin, et asi ei ole toidus. Ärge saage minust valesti aru, toit on oluline. Igatahes on istutamise ja kasvatamise eesmärk – „kasvada“ vaimus, kehas  ja hinges.
Mida rohkem aega veedan oma aias, seda enam soovin olla armastuse teenistuses ja anda edasi teistele. Mida enam ma annan, seda enam ma tegelikult  toidust omandan ja seda paremini toidetuna ma ennast tunnen.
 Kuid te ei oska midagi kasvatada, siis õppige. Küsige, lugege raamatuid, vaadake videot või kasutage neid võimalusi, mis teil on. Igal juhul kasvatage midagi! See ei ole sugugi nii raske. Kui üks kasvatab ainult ühte asja, mida süüa ja jagab seda teistega, siis aitab ta väga tugevalt kaasa oma tervenemisele ja Maa tervenemisele. Lõpetage oma aiast golfiväljaku tegemine, võtke maad ja istutage midagi söödavat.  
 Üks sõna „aed“ tähendustest on „andma“.  
Niisiis, otsustage hakata sel aastal aednikuks ja nii annate te maailmale midagi tagasi. Seda tehes olete maha külvanud teadlikkuse seemned!  
..............................................................................................................................................................

Kui mõeldakse, et ameeriklased on linnastunud ja maast midagi ei tea, siis siin videos näeb, kuidas inimene istutab ja kasutab multši ja teeb nn põhupõllundust ning näeb oma kübaraga igati tubli aedniku moodi välja:)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.