esmaspäev, 25. veebruar 2013

Kolloidsed mineraalid müügivabast pilgust lähtuvalt


Mineraali või vitamiini tabletil/pulbril/joogil on ta KOLLOIDNE, RAKULINE, AATOMILINE, LÕHUSTATUD, SEGATUD, JAHVATATUD, TILGASTATUD, VEDELDATUD, STRUKTUURILISELT MUUDETUD, STRUKTUURIISELT MUUTMATA AGA OMETI LIIGUTATUD jms ei ole sisulist erinevust. Mitte ühegi firma toodangul ei ole sisulist erinevust – vormiline on. Mida ta pakub see peamine kontseptsioon. See ütleb:
1.       Elu (loomine, Jumal vms) ei suuda sulle enam anda seda, mida sa vajad, et olla suurepärane – nüüd teen seda MINA (firma, edasimüüja, kokkusegaja, muutja) Tema (elu, Jumala, loomise) eest.
2.       Loomine (Jumal, elu) on loonud sinu ebatäiuslikuna ja sa vajad minu toodet. Nüüd võtan mina üle Loomise rolli ja mina tean-tunnen tervikut kui sellist. Sa ei pea oma elustiili muutma - anna raha ja sinuga saab kõik korda.
3.       Ükskõik milline ei oleks reklaam – püüab see sinus üles tõsta ego. Sest ainult egol on hirm olla hävitatud – ainult egol on pidev hirm puuduolemise ees.

PÜÜTAKSE UNUSTADA TABLETI OLEMUSE PEAMISED ASJAOLUD:

1.       Mida rohkem seda uhkem ei toimi toidu puhul. Suurima kogusega mineraali või vitamiini sisaldusega aine ei ole KUNAGI PARIM.
2.       PARIM on aine, mida inimese nägemine, haistmine ja maitsmine võtab vastu terviktoidust ehk muutmata, segamata, maitsestamata kujul.  Selline toit, mis ei vaja vahendajat ehk töötlejat vilja ja inimese vahel.
3.       Jahvatades panni küljest pisut rauda ja süües seda,  ei omanda inimene sealt rauda. Närides panni, ka mitte. Kivi jahvatades ka mitte, teemanteid jahvatades ka mitte.  Kuigi seda on tehtud. Ammu-ammu.
4.       Keegi soovib olla Jumal, kuid ta ei näe tervikut. Miljard reaktsiooni sekundis ühes rakus. Keha ON intelligentne, miks püütakse teda petta???
5.       Mis on tableti söömise vajadus? Puudujääk??? Kuidas sa tead? Kas seetõttu, et kõik on nii hirmus, nii määrdunud, nii reostunud. Sa sooviksid midagi teha - töödeldud ainest sisse juues? Keera mündi teine pool.
Kotlet+ kolloidne tablett EI OLE VÕRDNE  …
Keedetud puder + kolloidne tablett EI OLE VÕRDNE …
Praetud kartul +hapukoor+ kolloidne tablett EI OLE VÕRDNE …
Suitsetamine+ kolloidne tablett EI OLE VÕRDNE …
Alkohol, karastusjoogid, koolajoogid, hamburgerid, jäätised, kohukesed, küpsised, tordid, kreemid + kolloidsed tabletid EI OLE VÕRDNE …
Tundetus loomade-lindude-taimede vastu, Maa vastu, teiste inimeste vastu+ kolloidne tablett EI OLE VÕRDNE …
Iseenda keha vastu töötamine: ületöötamise, teiste hävitamise, magamatuse, viha, hirmu, kadedus, pideva võitlemise ja kõige muuga + kolloidne tablett EI OLE VÕRDNE …

Inimese loomuliku elustiiliga. Inimesele mõeldud toiduga, inimest toetava toiduga, inimest tugevana hoidva toiduga

Kuskil keegi mägedes elab 140 aastat vanaks  ja joob või sööb just sellist toredat asja, mida me oleme sulle purki ja pudelisse pannud. Osta nüüd ja tunne ennast terve ja tugevana. Sa ei pea vaeva nägema, et oma elustiil loodusseadustega ühte seada. Sa võid edasi reostada, hävitada – ennast, Maad, teisi. Sellest ei ole midagi – sa saad kolloidse lisandi ja oled sellest kõigest üle. Vaba ilma, et Loodusega ühte kätt käia. See 140 aastane seal mägedes elab teistsugust elu, tema elus on sadu asju, mis on siinsest teistmoodi. Eelkõige lugupidamine enda ja ümbritseva vastu. Kes loodab kõike seda kolloidist leida? Kas teate, mis ühendab tänases elavaid looduslike kogukondade eakaid - terveid eakaid, üle 100 aastasi liikumis- ja mõtelmisvõimelisi inimesi . NAD EI OLE KEEGI OMA ELUS TABLETTI, SÜNTEESITUD MINERAALI, SÖÖNUD. 

UNIVERSUMIS EI OLE SELLIST SEADUST, ET INIMENE SAAB ENNAST TEISTEST ERALDADA TABLETI TOEL ehk mitte ise oma tervise juures vaeva näha. SINA OED ÜKS SELLEST MILJONIST REAKTSIOONIST ÜHES SEKUNDIS. TERVIKUT EI SAA KOLLOIDSELT SINUSSE SISESTADA. Ükski laboris segatud aines, muundatud aines ei anna sulle võimalust jätkata oma elu loodusest eraldatuna.

Oled sa näinud asfaltteel auke lappivat meeskonda. Auke tekib ikka enam ja enam, parandusi lapikestena enam ja enam. Kuid tee ei ole enam nii hea. Inimene on see tee – kolloidne vms tablett on püüd parandada mitte tervikut vaid lappida auku. Mitte mõelda asjaolule – kas asfaldtee üldse on Maale sobilik või on see mugavuse tee.  

Kui sul on vitamiini või mineraali puudus, siis SEE EI OLE SELLEST, ET TAIMEDES ON SEDA LIIGA VÄHE.  Seal on PIISAVALT. ALATI ON PIISAVALT - kui sinu keha ei saa mineraali/vitamiini toidust, siis ei saa ta seda ka tabletist/tilgast/pulbrist. LOODUS EI TEE VAHET, KÕIGILE PAKUTAKSE  JÄTKUVALT VÕRSEID VÕIMALUSI.
Raku struktuur on sarnane universumi struktuuriga. Iga väiksem süsteem kopeerib suuremat. Oleme üksteise sees ja üksteisega seotud.
Kehale ei saa peale sundida mineraale ja vitamiine. Kui keha neid vastu ei võta SIIS ON SELLEL PÕHJUS. Aga meil ei ole aega seda põhjust üles leida – me valame kannuga ruttu auku täitematerjali. Et see auk kinni tsementeerida. Et ei peaks iseenda tegelike probleemidega silmitsi seisma. Et ei peaks loobuma mõnest kommist, šokolaadist, hapukoorest. Et ei peaks loobuma mõnest mugavusest, mõnest liiast , mõnest sõnast, mõnest teost.
Kõik on omavahel seotud ja toit on kõigega seotud. Kuid mitte eraldi kuskil eemal seisvana.

Miks on vitamiinide-mineraalide normid suured ja erinevates riikides erinevad? Sest probleemid on ELUSTIILIS, IMENDUMISES, LOODUSEST ERALDUMSIES, SOOVIMATUSES MIDAGI MÄRGATA - MITTE  TOIDUS OLEVA KOGUSEGA. Tervetel inimestel on leitud kehast palju elu – nad söövad terviktoitu, elavad lihtsalt, elavad palju väljas, teevad palju tööd.
Keha on suuteline looma igast elemendist teist ja igast ainest uut ainet. Selle kohta on palju teaduslikke ja mitteteaduslikke kirjutisi. KUI KEHA SEDA EI TEE – siis püütakse teda sundida. Mida udupeenemaks lähevad toidulisandid, seda ohtlikumad nad on inimese tervisele (tervikule). Sest toidavad ainult ego ehk sinu arvamust, et sa ei pea ise vaeva nägema oma tervise ja terviku jaoks. 
EI OLE SELLIST TABLETTI JA EI SAA KUNAGI OLEMA SENI, KUNI TOIMIVAD PRAEGUSED LOODUSSEADUSED. MITTE KEEGI EI SAA TULLA INIMESE JA LOOMISE VAHELE. VAHENDAJAID EI OLE.
Kes püüab mulle müüa head – on ta heategija? Mis on mündi teisel poolel? 

Kolloidsed Mineraalid
Steven E. Whiting PhD
  INSTITUTE OF NUTRITIONAL SCIENCE, San Diego CA 92131
Jälgmineraalide turul toimub äärmiselt edukas kauplemine. Teatud erinevused   muidugi on selles osas, mis puudutab müüdava ainese tüüpi, vormi, allikat jne. Kahjuks, enamik neist  imejuttudest tuleneb otseselt turundusosakondadest, kes püüavad üksteist järjest põhjapanevamate „imedega“ üle trumbata või järjest suuremate süüdistustega konkureerivaid firmasid selja taha jätta. 
Paljud firmad müüvad vedelal kujul mineraalilisandeid ja nad on ö „hüpanud pardale“ üsna hiljuti ja teevad seda kusjuures väheste või puudulike teadmistega selle toote kohta, mida nad müüvad (inglise keeles kasutatakse siin ka nn bandwagon efect – käitumisteadustes hästi dokumenteeritud, kui  grupimõtlemine. Üldreeglina väljendab see veendumuste ja uskumuste levikut inimeste seas trendina või moehullusena. St mida enam inimesi saab trendist kaasa haaratud, seda rohkem inimesi hüppab nö rongi peale ilma, et mõtleks või peaks oluliseks selle asja tegelikku olemust).
On äärmiselt traagiline, et suurim  üldsusele kättesaadav info toitumise kohta on lihtsalt „marketing hype“ (turundusstrateegia, millega pannakse sind uskuma, et sul on seda asja kindlasti vaja), mida juhitakse firmade poolt, kelle eesmärgiks on lihtsalt müüa oma toodet, mitte harida ja informeerida oma kliente. 
Kuna olen otseselt töötanud mineraalidega üle 20 aasta, siis on lausa kummastav lugeda osade firmade nö kirjutisi,  mis sisaldavad avaldusi, millel ei ole vähimatki faktilist alust. Hakates lugema aga mingit  negatiivset materjali, mis puudutab  näiteks teatud mineraale, leiate päris kiiresti, et kes iganes ka selle materjali kokku on pannud müüb  justkui kokkusattumuse tõttu võistlevat toodet. 
Kõigepealt vaatame, mida kujutavad endast kolloidid. Kuna mineraalide müüjad kasutavad seda sõna üsna laias laastus, siis ei ole ime, et sõna kolloid tekitab veidi segadust. Praegune kasutus sõnale „kolloidne“  tähendab ainult osalist suurust. Igaljuhul arvestame fakti, et 1930 aastatel kasutasid uurijad oma uuringutes ainult orgaanilist allikat. Need mineraalid, mis on leitud ja avastatud täna on samuti nimetatud kolloidseteks. See on suur viga, kuna anorgaanilistes kolloidsetes mineraalides puuduvad bio-elektrilised elu-toetavad omadused. 
Jooksvalt kuulatavad audiomaterjalid püüavad veenda, et kolloidsed mineraalid on kuidagiviisi „erilised“ . Sõna „kolloidne“ ei tee mineraali bio-omastatavaks ega anna ka garantiid, et see mineraal sellest allikast moodustab inimkehas sünergia. Kuid sellest hiljem. 
 Mis on kolloid?  
Füüsikalise definitsiooni kohaselt kirjeldab kolloid aineosakese suurust, mis ei uju ega vaju vees. Firmad, kes müüvad kolloidseid mineraale, toovad esimese asjana esile, et see on mineraalide teine vorm, mis on oma suuruselt väiksem. See võib ollagi tõsi,  kuid osakese suurus on ainult üks paljudest faktoritest, mis mõjutavad keha võimet omandada mineraale.  Kolloidid ei ole väikseimad osakesed, mida on võimalik saada. Kuid muidugi on nad 99% väiksemad kui teised turul pakutavad mineraali lisandid.
Osakese suurus on kindlasti üks faktoritest mineraalide imendumisel – seda vastavalt füüsikaseadustele, mis ütlevad, et mida väiksem on osake, seda suurem suhteline pind. Inimkeha keemia peab lõhustama ja osadeks jagama iga toitaine. Siit vaadatuna, kolloidne mineraal, mis on väiksem kui tablett või pulber, imendub paremini. 
Kolloidsete lisandite oponendid väidavad aga, et kolloidid ei valgu kergelt läbi membraani. See on samuti tõsi. Kuid mida müügifirmad teile ei märgi on see, et KÕIK MINERAALID, isegi, mille lahused on üliväikesed, et membraanist läbi minna – peavad kõigepealt läbima keha töötlusprotsessi, et muutuda bioloogiliselt kasutatavaks.  Kolloidid, oma väikese suuruse tõttu, lagunevad kergemini kui tabletid või pulbrid ja seda tänu oma suhtelise pinna suurusele.   
On veel üks segadust tekitav asjaolu mõiste „kolloidne“ selgitamisel on väide, et „kolloidsed mineraalid on 98% imenduvad“. Tegelikult on fakt, et kuigi kolloidsed mineraalid oma suhtelise pinna tõttu  peaksid olema rohkem imenduvad võrreldes teiste turul olevate ainestega – ei ole siiski kindlalt teada, kui palju nad rohkem imenduvad.  Mineraalide imendumist paremaks või halvemaks võivad mõjutada mitmed faktorid sealhulgas ka inimese vanus, üldine tervislik seisund, füüsilised tingimused, seedesüsteemi seisukord. 
On üsna hästi kindlaks tehtud, et mineraalid kividest ja savist (anorgaanilistest allikatest) on kõige kehvema imendumisega – kuskil ca 20-40%. Kelaadi vormis mineraalid, mis on aminohapete protsessis eelnevalt hapestatud võivad  imenduda 50% ringis – juhul kui see happesus ei koorma keha happesust üle. Orgaanilised kolloidsed mineraalid on suuruselt väikesed, kuid samas eelnevalt samuti kelaaditud või hapestatud. Nende loomulik pH on ca 3.0 ja 4.0 vahel ja seega muud kelaadi protsessi ei vaja. Seega peaks olema nende imendumine veel suurem?
Kolloidid, definitsiooni järgi, ei lahustu ja muuvad lahuse osaks. Kolloidsete mineraalide puhul on nad üksteise külge seotud ja seda nende unikaalse elektromagnetilise laengu tõttu.  Keha keemia toimib neis struktuurides neid bioloogiliselt kasulikeks elementideks lagundades.  Teisest küljest, enamik mineraale lahuses on positiivse laenguga aatomitena (katioonidena), millel samuti on ka positiivne elektro-magnetiline laeng. See laeng on sama keha bio-elektrilise laenguga ja seetõttu nad imenduvad palju halvemini  elektro-magneetika „sarnased märgid tõukuvad“ reeglite tõttu.   
Kolloidsete toodete oponendid on varmad kasutama Remingtoni Pharmaceutical Sciences, mis märgib  "kolloidse mineraali osakesed koosnevad paljudest agregaatidest ja iga neist agregaatidest sisaldab palju molekule…“
Tuleb märkida, et definitsiooni järgi ei ole mineraalide osake puhas aatomistruktuur nii nagu on leitud kolloidsete mineraalide puhul. Perioodilisustabelist leitavad elemendid on puhtas aatomistruktuuris ja neid ei ole enam võimalik edasi lagundada. Näiteks, sa ei saa võtta kaltsiumi või boori või mõne muu elemendi molekuli. Need elemendid on ainult aatomistruktuurides. Nad saavad kombineeruda teiste elementidega ja moodustada molekulaarseid struktuure ja teisi substantse, kuid nende puhas elemendi vorm on ainult aatomistruktuur. Atomaarse kolloidi kontseptsioon (mitte molekulaarkolloidi oma) ei ole veel siiani teaduslikult päris selge. 
 Mineraalide Müügituru Hullumeelsus  
Klassikaline müügituru kontseptsioon ja strateegia on hämu loomine ja väljendub see umbes niimoodi:
Teatud kindel „iooniliste“ mineraalide tootja, kellel on piisavalt võimalusi panustada aega ja raha kolloidide tootmiseks – annab 90% oma reklaamirahast, et rünnata teisi turul olevaid mineraalide tooteid … ja ainult 10% rahast läheb ostja informeerimisele nende oma uuest tootest. Kui teil oleks piisavalt kogutud raha, siis mida teie sellega teeksite? Kulutaksite selle millelegi meeldivale või raiskaksite seda, et tõestada kui tobedad on kõik teised teie ümber? Teiseks, see millele tootjafirmad tavaliselt üldse tähelepanu ei pööra on lihtne füüsiline keemia. KÕIK MINERAALID ON IOONILISED!!! Ei ole olemas sellist asja nagu mitteiooniline mineraal. Mõiste „iooniline“ märgib lihtsalt midagi, millel on elektriline laeng. Kõik mineraalid on elektrilise laenguga- ainult seetõttu ongi nad mineraalid. Kui seda ei oleks, ei hoiaks füüsiline aines meie ümber kokku ja universum laguneks osadeks!
Selle firma reklaam, olgugi et suurelt segadust tekitav ja lihtsast teaduslikust aspektist ebakorrektne, teeb ühe hea asja. See kinnitab, et mineraalide parim vorm on kelaat. Sellega saab ainult nõustuda!  Naturaalsest allikast pärit olev mineraal on vedelal kujul ja loomulikult kelaat vormis aedvilja hapetega, mida nimetatakse  fulvikhapeteks. Need happed teevad enam, kui et ainult toodavad mineraali kelaadi vormi – nad annavad sellele ka negatiivse elu ülalhoidva bio-elektrilise laengu ja alles siis saab inimkeha biokeemia sellest suurima kasu. 
Teadmatust on toitainete turul külluslikul ja see turg kasvab, tõmmates ligi „suurt äri“. Suure äri peamine eesmärk  on finantsiline edu, mitte aga faktidele&teadusele põhinev tegevus. 
Nüüd pöörame oma tähelepanu veel ühele olulisele faktorile...
 'Orgaaniline' versus `Anorgaaniline'
Turul on kahte tüüpi kolloidseid mineraale. Esiteks on anorgaanilised kolloidid, mis on mulla/savi kombinatsioon (hajutatud kolloid)   veega (hajutav aines). Teiseks on orgaaniline mineraalkolloid, mis koosneb  taimse materjali ja vee kombinatsioonist. Ükskõik milline ei oleks anorgaanilise kolloidi allikas – on tema elektromagnetiline laeng positiivne. Orgaanilisest allikast oleva kolloidi laeng on negatiivne. Sealjuures on elektromagnetilise laengu märk (kas positiivne või negatiivne) oluline faktor, mis mõjutab mineraali imendumist  ja seda asjaolu on väga vähe mõistetud nii  tootjate kui  ka edasimüüjate poolt.
Taimed ja nende unikaalne keemia on vastutavad selles, et mineraalide elektromagnetiline laeng muutuks positiivsest negatiivseks. Positiivne on laeng kivides, savis. Negatiivne kõikides taimedes.  Taimede poolt imendunud mineraalid on positiivselt laetud. Taime juured tõmbavad endasse mineraale mullast ja veest.  Fotosünteesis toimuvate keemilistes protsessides, milles on oma osa ka klorofüllil, muutub mineraalide laeng negatiivseks. Võib-olla sa mõistad nüüd, miks inimesed on  oma loomult taimede aga mitte kivide ja pori sööjad!
Sageli tekitab segadust asjaolu, et märgitakse inimese soolestiku negatiivset laengut. Kuid selgitagem seda asja lähemalt: 
Kõik elusad rakud – see kehtib ka soolestiku rakkude kohta – kannavad positiivset laengut väljas ja negatiivset laengut sees (seda kaaliumi-naatriumi pumba tegevuse tulemusena). Mõnedes füsioloogia õpikutes öeldakse, et soolestiku seina laeng on negatiivne. Soole seina kate – endoteelium on negatiivse laenguga ja seda hüaluroonhappe, mis on olemuselt mükopolüsahhariid tõttu. Igaljuhul on see negatiivne laeng ainult juhul, kui pH on täpselt 7 (neutraalne). pH  7 korral glucuronic happe kaboksüülgrupp, hüaluroonhappe monosahhariid  ioniseeritakse täielikult luues nii negatiivse laengu soolestiku seinas.  Probleem on siin selles, et täpne  pH 7 on liikuvas elus väga haruldane. Elusate organismidena oleme pidevalt miljonite ensümaatiliste ja keemiliste protsesside keskmes. Meie keha vedelikud on igas ajahetkes kõikuvad – kord veidi üles, kord veidi alla pH 7.  Kõik olukorrad, mis ei ole täpselt pH 7 loovad positiivse laengu väljaspool. Ja seetõttu on negatiivselt laetud taimsed mineraalid on suurema külgetõmbega.   
 Mis puutub toksilisusesse?  
järgneb...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.