teisipäev, 16. aprill 2013

05. mail saame alustada õues Ly juures oma suviste tegemistega


KURSUS: ROHELISED LEHED JA UMBROHUD  JA isude emotsionaalne tagapõhi (sellest arusaamine)


Me kõik teame juba koolipingist, et inimene on osake elusloodusest, seejuures kõrgeltorganiseeritud elutalitlusega. Igaüks saab sündides kaasa teatud kapitali, mida nimetatakse terviseks. Sõltuvalt sellest, kuidas me seda kapitali käsutame, on juba 40-50. eluaastaks näha, kas inimene peab endast lugu või ta on selle kapitaliga mõistmatult ümber käinud, hoolimata eesseisvast „vanadus”põlvest.
Inimorganism on keerukas ja täpselt töötav biokeemiline laboratoorium, kus kõik elundid ja süsteemid on omavahel seotud. 

Toortoitu - puuvilju, aedvilju, õisi, lehti on raske sööma hakata 100%, kui sinu menüüs – kui sinu toitumises on sund- ehk emotsionaalne söömine.  Kas sa toidad keha või oma emotsioone? Sa ei söö tühja kõhu vaid tühja pea pärast, tuimestamiseks, tunnete peitmiseks. Kui te sööte siis, kui te pole näljane, siis kasutate toitu uimastina, maadlete tüdimuse või haiguse või kaotuse või kurbuse või tühjuse või üksinduse või millegi tõrjumisega. Toit on vahendiks eesmärgi saavutamiseks, teie tunnete muutmiseks, teie tuimestamiseks. Me ei söö toitu enam maitse pärast, mitte ka koostise või värvi pärast. Me soovime mahtu, kvantiteeti, hulka ja seda suures koguses et muutuda – teadvusetuks. Et toimuvat minema pühkida.

Kes me oleme ja mida oleme võimelised tegema oma triljonite keharakkudega? On nad puhtad, on nad terved ja kas nad on omavahel korrektses ühenduses? Kuidas on tunda ja kuidas näeb välja tõeline tervis? Palju aastakümneid me peaksime elama oivalise tervisega?
Tavateadus, mis püüab vastata neile ja teistele küsimustele, baseerub sellele, mis on levinud. Kuid see, mis on levinud ei tähenda seda, mis on loomulik. Ükski ülaltoodud küsimustest ei saa olla tavateaduse poolt tõeselt vastatud, kuna nende uuringute kese on alati suunatud inimestele, kes on standardsed ehk väga ebaloomulikud oma dieedilt ja elustiililt. Me ei saa kasutada oma potentsiaali, kui me ei tea, mis me oleme, millest me oleme tehtud ja milles seisneb meie olemine. 
Kaua võtab puhastumine aega? Kui sügav on saastatus? Kui kaua ehitatakse seda taas üles? Sa ei sa puhastada 30-40 aasta vanust keha kolme nädala ega isegi mitte kolme kuuga – kolme aastaga võid luua puhta edasimineku. Kuid ära lase ennast sellest heidutada, ole aus iseenda vastu. Sul võivad olla ka kohesed tulemused juba kolme kuuga ja sa tunnetad erinevusi. 
Kas selline imeline substants nagu eluvesi eksisteerib? Kui jah, siis kuidas on jäänud see meie ajal veel avastamata? Kas see ei võiks olla kõige silmnähtavamas kohas? -- Jah, see on olemas. Kuid sa ei leia seda Peruu aedadest ega ühestki teaduslikust laborist, ei neelates viimast supertoitu või toidulisandit.  

Puude juured on sügaval maa sees, tema oksad kerkivad taeva poole. Meie rahvas olevat alati hinnanud loodusravijate tegevust ja taimede väge. Apteekide arvu ja purkides olevate looduspuhaste toodete müügiarvu järgi, hindame antud hetkel pigem purgisildilt sõna „looduspuhas”, julgemata enda kõrvalt maast võimsamat ravimit-toetajat üles võtta.
KURSUSEL RÄÄGIME:
Pihlaka, tamme, kase, pärna, pöögi, kastani, kirsi, kuuse, männi, seedri, lehise, kadaka, paju, lepa, vahtra, saare, sarapuu, toominga, viirpuu, sõstarde  söödavatest pungadest-õitest-lehtedest, nende hämmastavate taimede energiast ja võimalustest, mida nad on valmis meile igaühele andma. Umbrohtudest – superjõuga puhastajatest ja ülesehitajatest. Vaatame ka millised on taimed, mida ei tohi süüa ja kui suur kogus metsikuid taimi on meile kasulik. Superjõust, mis paikneb ELUSATE lehtede-õite rohelistes-värvilistes rakkudes.  Ka seda, miks peab neid tarbima tasa ja targu.
Emotsionaalse söömise erinevus füüsilisest näljast. Millised on need võimalused ületada emotsionaalne nälg ja suunata oma teadlikkus ja tähelepanu toidule, mida keha tõepoolest vajab. Kuidas emotsionaalne söömine sind kaitseb ja mille eest.
Teeme hooajalise umbrohuga päikeseteed, mahla, smuutit, suppi. Vaatame, mida ja kui palju võiks lastele kevadist pakkuda.

Kursus toimub Ly juures Elja Tarkusteaias Keila lähedal (http://www.elja.ee/?lang=en)
Hind ühele inimesele 15.- eur, lapsed tasuta
Registreerimine lykerdo@hotmail.com või +372 534 26 706

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar