esmaspäev, 6. mai 2013

Emotsionaalsest toidust ja toortoidust 23. mail Tallinnas


Tallinnas  tuleb  Päikesetoidu kursus "Emotsionaalsest toidust ja toortoidust"
Paljud meist on ühel või teisel ajal söönud siis, kui tegelikult nälga ei tunne. – ja mitte ainult jõulude ajalJ. Miljonid inimesed söövad regulaarselt toitu stressi, kurbuse, viha ja frustratsiooni aegadel.  Nad söövad vastuseks oma tunnetele, mitte keha soovile saada toitu elamiseks.  Kui juba ollakse harjunud sööma emotsioonide pärast, siis ei osatagi enam aru saada, milline on õige näljatunne. 
Toortoitu - puuvilju, aedvilju, õisi, lehti on raske sööma hakata 100% (ka 80% ja isegi 50%), kui sinu menüüs – kui sinu toitumises on sund- ehk emotsionaalne söömine.  Kas sa toidad keha või oma emotsioone? Sa ei söö tühja kõhu vaid tühja pea pärast, tuimestamiseks, tunnete peitmiseks.
Kui te sööte siis, kui te pole näljane, siis kasutate toitu uimastina, maadlete tüdimuse või haiguse või kaotuse või kurbuse või tühjuse või üksinduse või millegi tõrjumisega. Toit on vahendiks eesmärgi saavutamiseks, teie tunnete muutmiseks, teie tuimestamiseks. Me ei söö toitu enam maitse pärast, mitte ka koostise või värvi pärast. Me soovime mahtu, kvantiteeti, hulka ja seda suures koguses et muutuda – teadvusetuks. Et toimuvat minema pühkida.
Probleem  on siin selles, et need kes söövad (või jätavad ennast ilma) välistest tingimustest lähtuvalt, mõtlevad, et neil on vaja lihtsalt rohkem distsipliini, veidi enam organiseeritust jms. Inimesed ei pruugi aru saada, et oma halva toitumisharjumuse murdmiseks on vaja olla teadlik enamast, kui ainult suhu pandavast ainest. On vaja teada ka MIKS NAD SÖÖVAD SEDA TOITU TETUD AEGADEL. 
Loomulikult läheb igal inimesel kõht tühjaks. Normaalse söögiisu ja pühadeaegse söömisorgia kõrval on olemas veel lakkamatu, tüütu ja kogu olemust vallutav vastupandamatu söögiisu. Selline söögiisu hävitab juba eos head kavatsustega koostatud toitumis- või dieediplaanid.
Painav söögiisu on obsessiivne isu kindla toidu järele. See tähendab kindlaid mõtteid ja iha mingit kindlat tüüpi toidu järele, näiteks šokolaad või kartulikrõpsud või Mehhiko toitu. Enamasti on tegu sooviga süüa mõnd rasvast ja rafineeritud toitu
MD Deepak Chopra märgib lihtsalt: „Inimesed söövad kahel põhjusel: füüsiline nälg ja emotsionaalne nälg. Kaal tõuseb emotsionaalse söömise puhul.“
"Emotsionaalne söömine on söömine mingil muul põhjusel peale nälja,“ ütleb Marylandi Ülikooli dietoloog Jane Jakubczak ja lisab „Selle asemel, et hakata sööma näljatunde füüsilise sümptomi peale, alustatakse söömist lähtuvalt emotsioonidest.“ 
"Mugavustoit on toit, mida inimene sööb, et  saavutada või säilitada teatud tunne,“ ütleb Brian Wansink, PhD, Illinoisi Ülikooli Toidulabori (Food and Brand Lab) "Mugavustoitu peetakse sageli ekslikult negatiivsete meeleolude tekitajaks. On tõsi, et inimesed söövad neid toite, kui nad on depressioonis või halvas tujus, kuid mugavustoitu tarbitakse hoopis hea tuju saamiseks.“ 
Wansink märgib, et jäätis on üks mugavustoidu nimekirja esinumber. Peale jäätist on nimekirja vallutanud seksJ st seksuaalsust üles tõmbav toit (või aseainet pakkuv). Naistel šokolaad ning küpsised; meestel pitsa, lihalõik ja pajaroog. 

MIDA TEHA EMOTSIONALSE SÖÖMISE ASEMEL?
KUIDAS ÄRA TUNDA EMOTSIONAALSET SÖÖMIST?
MIDA SINU MUGAVUSTOIT SULLE RÄÄGIB?

Aeg ajalt ilmub ajakirjanduses kirjutisi, kus öeldakse, et näiteks šokolaadi isu näitab  magneesiumi puudust või pähkliisu näitab mõne mineraali puudust. Eelkõige näitab rasvase toidu ihalemine tühjust teatud eluvaldkondades, soovi tuimestada elu ennast.

Seekord räägib peale Sille ka Maia oma kogemusest ja paarist tehnikast ning Kristi räägib millised otsused ta tegi ja mis tagajärjed see kaasa tõi.  

Emotsionaalsest toidust ja toortoidust Krautmanni Massaažikooli ruumides TALLINNAS, 23. mail kell 16.30
Toortoidust teeme umbrohutoitu ja magusat kooki uuest e-raamatust Päikesetoidu Kerged Palad
Kursuse hind 15 eur täiskasvanu, lapsed tasuta.
Registreeri palun 84silleke@gmail.com 5187588
1 kommentaar:

  1. Mul jätkub emotsionaalne söömine veel ka toortoidu ajal. Peamiselt söön puuvilju. Söön tihti nii kaua kuni toit ei lõpe või tõesti enam suust sisse ei mahu.
    Sellest järeldan, et tava või toortoidul on emotsionaalse söömisega vähe pistmist.
    Aga vähemalt kaal on samaks jäänud.

    VastaKustuta