laupäev, 29. juuni 2013

Toortoidufestivali esinejate toetus

Kui sa ei tule festivalile, toeta korraldajaid esinejate ja tõlkide tasude maksmisel.

http://www.hooandja.ee/projekt/pavel-sebastjanovits-toortoidufestivalile-esinema

10. ja 11. augustil toimub Elja Tarkusteaias - imelise auraga kohas keset loodust , otse juurte juures teine Toortoidufestival. Eelmisel aastal oli kõigil osalejatel võimalus festivalil kohata ja kuulata kohalikke asjatundjaid ning pikaaegseidpraktikuid. 
 
Sellel aastal on meie soov kutsuda külalisesinejaks Pavel Sebastjanovitš (s.1965) - tuntud toortoitlane, kes on raamatu „Новая книга о сыроедении или почему коровы хищники» 
(eesti keeles oleks siis: "Uus raamat toortoitumisest ehk miks lehmad on kiskjad“ autor.  Pavel Sebastjanovitš elab koos abikaasa ja kolme lapsega Kiievis. Ta on Kiievi toortoidufestivalide ja "Toortoiduliste arstide kohtumiste“ korraldaja. 
 
Paveli abikaasa on samuti toortoiduline ja Kiievi toortoidu lasteaia asutaja. Pavel oli minevikus nö "tavaline“ laps. Nagu kõik tol ajal läks ka tema lasteaeda, edasi kooli, sõi mannaputru, kotlette ja makarone. Paveli pere sõi tol ajal nagu söödi Nõukogude Liidu tavaperes. 
 
Menüü koosnes igapäevastest vorstivõileibadest, viineritest ja purgitoitudest-konservidest. Pavel elas selliselt toitudes palju aastaid ja teadis üsna varakult, kus asub kehas maks, kus teised seedimisega seotud organid, kuna tundis seal sageli ebamugavustunnet.  
 
40 eluaastaks oli Pavelil suur hulk ülekaalu ja tohutu kõht. Paljud loevad seda tänapäeval paratamatuseks. Ka Pavel pidas seda olukorda normaalseks: kõrvetised, pidev kõhukinnisus, ebamugavustunne soolestikus. Kõik need vaevused saatsid teda hulga aastaid. Kuid lähedaste inimeste haigused ja arstide suutmatus aidata andis alust mõtisklusteks ning Pavel leidis, et tuleb oma tervise jaoks teha teatud muudatusi. 
 
Ta proovis erinevaid toitumisi. Kõige paremaid tulemeid andis nälgimine, kuid nälgimiste vahepeal kasvas kaal taas jõudsasti. Juhus viis ta kokku ühe toortoidulisega ja sealt sai alguse uus suund. Ta hakkas uurima toortoitumist ja selle metoodikat ning tuli järeldusele, et toortoitumine ei ole dieet, vaid inimese loomulik toitumisstiil. 
 
Meie eestvedamisel ja teie abiga saab Pavel Sebastjanovitš tulla Toortoidufestivalile rääkima oma elu- ja edulugu.
 
Toortoidufestivalile soovivad tulla ka vaegkuuljad. Et teha kogu festival neile arusaadavaks, vajame me viipekeele tõlgi abi. Kahe päeva viipekeele tõlgi maksumus on 687,50 eurot. Koos Pavel Sebastjanovitši Eestisse toomise kuludega oleks meil kokku vaja koguda 2200 eurot. Loodame väga, et nende soov saab teoks.
 
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar