teisipäev, 9. juuli 2013

14. juulil Elja Tarkusteaias: seened meie kehas:)

Loodusteadlane C. Zimmer kirjutab: "Võib öelda, et seened on muljetavaldavad ja imelised. Suurimad organismid Maal. Kuid õppides seeni lähemalt tundma, siis on siin midagi väga rahutukstegevat, millega kusjuures tuleb sul leppida: ME OLEME NEID TÄIS. Paksult, tihedalt:).  
Ma saan aru, kui paljud lugejad ütlevad sel momendil: „Tead mida? Ma pean praegu kohe kuskile minema ja ühte tähtsat asja tegema ja mul pole üldse aegagi,“ ja lülitava välja oma telefoni. Kuid mõned üksikud kuulavad edasi ja just teile tahan ma rääkida SINU ISIKLIKUST SEENEAIAST...
Mõnedes kohtades nagu ninasõõrmed või kukal ruulib peaasjalikult Malassezia. Jalakand on juhtivamaid seenekandjaidJ ja seal kasvab ligi 80 erinevat seent. Teist ja kolmandat kohta jagavad varbad ja varbavahed. Seened armastavad sinu jalgu" :).

Kõõm, valge katt (soor), sügelus, kestendamine, igat värvi laigud - kõik need on inimkeha seente tunnused. Candida toob kaasa hommikuse uimasuse (aju udu), igasugused seedetrakti kaebused ja terve müriaadi nahaprobleeme. On see halb? On see hea? On vaja nendega võidelda? On vaja neid tundma õppida? Neist aru saada?
Sellest kõigest räägimegi ja proovime toortoitu ning ka tooreid seeni:). Milliseid ja millisel kujul saab inimene tooreid seeni süüa ?
registreerimine 84silleke@gmail.com
14. juuli, pühapäev, kell 12.00, inimene 15 eur


3 kommentaari:

  1. Mul oleks seda loengut väga vaja kuulata, kuid kahjuks rinnalapsega Hiiumaalt ei saa tulla. Ega teil ei ole videoloengu võimalust?

    VastaKustuta
  2. Ma teen siis videoloengu. Võimalik, et Tallinnas tulev loeng siseruumides on parem salvestada aga ma vaatan, kas välitingimustes tuleb midagi välja.

    VastaKustuta
  3. Minulgi oleks seda infot väga vaja, kui sellest saaks konspektigi oleksin ülimalt tänulik.

    VastaKustuta

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.