laupäev, 13. juuli 2013

Puugihammustus vallandab allergia lihale


Eelmisel suvel jäid mulle need uudised küll silma, kuid miskipärast sellised lihaga seotud uudised kipuvad väga visalt levima (erinevalt mõnest haigeks jäänud taimetoitlasest, kelle aevastamisest kuuleb terve maailm). Tegelikult on see irooniline lugu, sest mõelge, mis juhtub kui see levib?
Ühesõnaga - eestlane peaks nüüd koju jääma - uksed kõvasti kinni panema ja ootame talve. Mõtle vaid - mitmed allikad erinevatest kohtadest kinnitavad, et peale puugihamustusi võib tekkida äge allergia liha suhtes. Mis meie põhitoit siis on:) ja kuidas me seda ebatervet harjumust kaotada kardame. Nüüd veel loodus ka oma trikke tegema:). 
Virgina Ülikooli teadlased soovitavadki inimestel hoiduda kõrge rohuga kohtadest:). Parem on välja üldse mitte minna. 
Mina ikka käin - ja iga aasta olen ka puukidelt hammustada saanud. Ilma igasuguste reaktsioonideta, punetusteta, sümptomiteta. Mida aeg edasi, seda rohkem ma väljas rohu sees olen, seda vähem puuke tuleb. Kõnnivad küll üle aga hammustada ei viitsi:). 
On isegi väidetud, et borrelioos on lihasöömisega nõrgestatud keha allergiline vastus. Võib olla. Teooriaid on ju maailmas nii palju.  
Vastavalt  HealthDayNews.com, sisaldab teatudpuukdie sülg süsivesikut nimega alpha-gal, mis on ka liha koostises. Kui puuk inimest hammustab, siis tekib inimesel antikeha alpha-gal vastu. Ja allergia lihale ongi tekkinud. Puuk on väike, kuid liha menüüs palju - allergia võib olla seega väga tugev, ka lastel. 
Seega hoidkem palves meeles neid imelisi putukaid, kes oskavad ette näha ja meie tervist niivõrd hästi hoida. Sest samahästi on ju siis puuk meie südamehaiguste ennetusravim.  
Praegu ja ka eelmistel aastatel möllab see peamiselt USA-s. 
mõned aastad tagasi ainult ühes osariigis, nüüd näitab kaart juba suuremat pindala:
Kuid ärge loodust alahinnake - see, mida üks puugiliik pakub, seda hakkavad peagi pakkuma ka kõik teised. Loodus on omavahel seotud ja eks Maa püüab ennast hoida ja päästa inimeste arutu käitumise eest. Meil siin ei uuritagi inimest seoses liha ja piimaga - seda peetakse kõige paremaks toiduks, vähemalt stagneerunud kabinettides. Uks jäigalt kinni, ei saa värsked uued teadmiste ja arusaamiste tuuled puhuda. Hirm on uut kuulda - hirm on kaotada oma postisooni, palka ja jäikust...

 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar