kolmapäev, 18. veebruar 2015

28. veebruari ja 01. märtsi töötuba TallinnasMarva Ogonjani kaks viimast loengut on jäänud veel vaadata-tõlkida. Tule kuulama ja osa võtma.
Marva Ogonjan on 45 aastase staažiga arst ja biokeemik. Kraadi kaitses 1973 aastal tööga „Биохимия гормонов гипоталамуса“ (Hüpotalamuse hormoonide biokeemia).
Töötas Armeenia kuurortravilates arstina ja füsioterapeudina. Alates 1980 aastast peab loenguid toitumise biokeemiast ja naturopaatiast Jerevanis, Moskvas, Kanadas jm. Töötab koos arstist pojaga.  Enda kohta märgib: peale meditsiiniteaduskonna lõpetamist töötasin 16 aastat biokeemia instituudis, kus kaitsesin ka doktorikraadi. Kuid peale seda otsustasin oma teadmisi biokeemia vallas rakendada arstina ja asusin tööle kuurortides. Naturopaatiat kasutades olid märgatavad tulemused. Vilniuses märkis Marva Ogonjan, et noorim tema patsient, keda on paastuga ravitud oli 2 kuune. Kuna Marva juures kohtub teadus ja biokeemia ning naturopaatia ja taime- ning toortoit, siis on see huvitav kuulata. 
Laupäeval  28. veebruaril kella 12.00 -15.00 koos toortoiduga Tallinna keskklinnas. Registreerimisel täpsem info. Grupp tuleb 10-12 inimest. Esimeses loengus 31. jaanuaril kuulasime inimese seedeelundkonna biokeemiast, valkudest, antigeenidest, hingamisteede ja külmetushaiguste seotusest toiduga. Teine loeng räägib lähemalt laste näljaravist ja laste külmetushaigustest; milliseid taimi kasutab Marva Ogonjan oma taimeteedest, salmonellast, peavaludest, mädarõika kasutamisest külmetushaiguste puhul, toidu kombineerimisest, kuidas ja kuna kasutada monotoortoitu. Kolmandas loengus sai räägitud täpsemalt metoodikast, kuidas näljaravi täpsemalt kasutada ja millised on täiskasvanute ja laste puhul ravi erinevused, allergiate-astmate biokeemilised põhjused ja ravi jpm. Kes kolme esimest osa ei kuulnud - iga osa on eraldiseisev üksus, kuid soovi korral saab soetada omale esimestest osadest konspekti. Siit läheme edasi ...

01. märtsil kella 12.00 -15.00 töötoas pakutakse toortoitu ja võimalust õppida lugema Töö kaudu seda peeglit, mida ümbritsev maailm sulle näitab. Peegel peegeldab, kuid peegli keel on  eripärane ja kaunis ning võib vahel segadusse ajada. Me võime keelduda seda lugemast, kuna esmapilgul tundub see meid hukka mõistvat. Tegelikult on vastupidi. Millised on hirmude poolt seatud piirnagud ja millised on elu enda poolt seatud piirangud? Kuidas me teeme vahet sellel, mis on tegelik vajadus ja mis mitte. Kas muud isud toortoitumises on keha tegelik vajadus või sinu tahtmiste ja naudingute kaja? Anda neile järgi või suruda maha või on veel kolmas variant? Sedakord vaatame ka, miks  tegelikult "haigusest" lahti lasta ei saa ja millega kõik võib tavapärasest erinev olukord meid teenida...

Registreeri 84silleke@gmail.com või 5187588. Registreerimisel ka täpsem info

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.