Teisipäev, 12. aprill 2011

Pähklipiima jäägist komm-küpsis

 Pähklipiima kurnamisjäägiga võib katsetusi teha igasuguseid. Ma lisasin rosinaid ja kuivatatud mangot, banaani ja jaanikauna jahu. Jah ja lusikatäie kookosrasva. Mikserdasin korralikult läbi. Ja tegin väikesed pallikesed. Nii nad läksid kuivatisse ja sellisena tulid välja ka. Seisavad tükk aega. Lapikumaid küpsiseid annaks teha ka, kuid sel juhul tuleks veidi linaseemne jahu juurde panna. Muidu pragunevad ja purunevad.
Rosinaid väga pudruks siin sees ei lasknudki. Lastele meeldib rosinatükke hamba all tunda.
Kuivatasin 12 tundi + öö sooja pliidi peal. Kes soovib krõbedamaid, peab veel päevaksese kuivatama või tegema veel väiksemad pallid.

3 kommentaari:

 1. Mis hinnaskaalas Eestis jaanikauna jahu müüakse? Ma näen veebipoodides seda hinda, aga ei saa aru millise koguse eest?
  Kreekas on ökopoes 200gr pakk 1.80

  VastaKustuta
 2. 14,84EUR kilo olen mina ostnud mahe-toor. Kui on kuumjahvatus siis on palju odavam - tõenäoliselt ka odavam maitse.
  Vehmeremaades kindlasti imeodav - kaunad on küll ilma rahat, kui vähegi viitsida kuskile linnast-rannast välja minna - vähemalt Portugalis olid suured puud igal pool metsikult kaunu täis - pilet sinna muidugi maksab jälee palju:)

  VastaKustuta
 3. Uurisin pakilt aga kahjuks pole kuskil kirjas, mis meetodil jahvatatud on.
  Aga puu pealt noppida ja närida on küll head :)
  Praegu pole hooaeg - vanad kaunad on juba maha pudenenud ja noored ei kõlba veel süüa. Sügisel ja läbi talve oli väga mõnus magustoiduks kaarobikauna närida :)

  VastaKustuta