kolmapäev, 11. august 2010

Anastasia toidust

V. Megre raamatutest kokkuvõtvalt.

Kaasaegses korteris elaval inimesel on tingimata vaja omandada vähesel määral, 100 või 200 grammi, kõiki juurvulju, puuvilju ja söödavaid taimi, mis kasvavad selles regioonis, kus ta elab.


Enne nende toitude kasutamist üks päev mitte midagi süüa. Juua allikavett, aga lõunaajal juua üks klaas punapeedi mahla. Kõht ja soolestik hakkavad intensiivselt puhastuma.

Järgmisel päeval hommikul ärgates ja nälga tundes tuleb mõni aedvili taldrikule panna, istuda laua taha, vaadata tähelepanelikult taldrikul lebavat toitu, seejärel seda nuusutada, limpsida ja hakata kiirustamata sööma. Hea oleks seejuures toas viibida üksinda ja eraldada end kunstliku maailma helidest.

Näljatunne ei kao ühe saaduse söömisest ja tekib natukese aja pärast uuesti. Siis tuleks võtta mõni teine saadus, süüa seda samal viisil nagu esimestki.

Kõiki hangitud saadusi peab inimene proovima erinevas järjekorras, kuid väikeste ajavahedega.

Iga järgmise saaduse söömise määrab kindlaks näljatunde.

Söömist tuleb alustada hommikul. Päeva jooksul proovib inimene kõiki saadusi, mis kasvavad selles regioonis kus ta elab. Kui erinevaid toitaineid on palju ja ühest päevast jääb väheks, tuleb jätkata samamoodi järgmisel päeval.

See protseduur on väga tähtis. See annab paljudele inimeste organismile võib-olla esmakordse võimaluse oma elus tutvuda erinevate saaduste just neile iseloomulike maitseomadustega. Teha kindlaks, kuivõrd ja millises koguses on see antud hetkel vajalik.

Pärast seda, kui organism on tutvunud kõikide saadustega, tuleb võtta suur taldrik, lõigata kõik aedviljad viiludeks ja asetada taldrikule. Lisaks panna veel taldrikule väikeseid rohelise kimbukesi ja marju. Kiirestiriknevate toitude taldrikule valada allikavett.

Veel tuleks lauale kindlasti asetada mett, õietolmu, seedriõli, allikavett.

Kui tekib näljatunne, või minna laua juurde ja võtta kas käega või puidust lusikaga talle meeldinud toitu ja see ära süüa.

Võib juhtuda, et mõned viljad süüakse kõik ära, aga teised jäävad sootuks puutumata. See tähendab, et sinu isiklik tark arst, dietoloog, mille Looja on sinusse valvama pannud – sinu organism – valis välja sinu jaoks antud hetkel kõige vajalikuma, aga ebavajaliku jättis puutumata.

Järgmisel päeval pole vaja seda, mis puutumata jäi, lauale panna. Kuid kolme päeva pärast peab laual olema jälle kogu sortiment. Võib-olla vajab organism nüüd midagi muud.

Pikapeale võib inimene kindlaks teha, millised tooted võib üldse ajutiselt menüüst välja jätta, et ennast mitte asjatult nende ettevalmistamisega kurnata. Kuid mõne aja pärast võivad need tooted organismile vajalikuks osutuda. Seepärast on vaja aeg-ajalt kogu võimalik sortiment lauale panna.

pikemalt:
http://www.paikesetoit.ee/anastasia-toidust

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar