laupäev, 5. märts 2011

On NAISTE päev

Naistepäeva puhul ei teagi, kas õigem oleks lisada selline mahe-mahe lillepilt

Või võtta selline tugevam hoiak:)Valitud unejutuks naiste ülistamisest ühe mehe suu läbi:
Miks on naine kõikjal kuulutataud mehest madalamaks? Sest see oli ainus võimalus ta orjaks muuta. Nii oli lihtsam. Kui naine oleks olnud võrdne, oleks see olnud keerulisem; naisele tuli tekitada arusaam, et ta on madalam. Ja põhjenduseks tuuakse, et tal on vähem lihaste jõudu ja ta on väiksemat kasvu. Ta ei ole loonud ühtki filosoofiat ega teoloogiat, ei ole rajanud ühtegi religiooni. Naiste seas ei ole olnud silmapaistvaid kunstnikke ega muusikuid – see näitavat, et naistel pole piisavalt mõistust, nad pole intellektuaalsed. Naised ei tegelevat kõrgemate küsimustega; nende huvid on piiratud, nad on vaid koduperenaised.
Kui kehtestada sellised võrdlustingimused, siis on naist lihtne veenda, et ta on madalam. Aga sellised tingimused on riukalikud. Võiks ju võrrelda muid asju. Naine suudab sünnitada lapsi, mees aga mitte. Järelikult on mees madalam; ta ei saa kunagi emaks. Loodus pole usladanud tema hoolde niisugust vastutust, teades, et ta on madalam. Vastutus antakse ju kõrgemale. Loodus pole mehele andnud emakat…

Ema peab last 9 kuud kandma. See pole sugugi lihtne! Ja seejärel tuleb laps ilmale tuua…See on peaaegu sama, mis surma läbimine. Seejärel kasvatab ta last hulga aastaid – ja minevikus jätkasid naised ka pidevalt sünnitamist. Millal oleksid nad saanud suurteks muusikuteks, luuletajateks, maalikunstnikeks? Millal oli neil selle ajoks aega? Naised olid kogu aeg rasedad või hoolitsesid laste eest. Naised hoolitsesid majapidamise eest, nii et meestel oli aega mõtiskleda kõrgematel teemadel.

Aga vahetage omavahel tööd kasvõi üheks päevaks ära. Las naine mõtiskleb, loob luulet või muusikat, teie aga tegelege 24 tundi laste, köögi ja majapidamisega. Küll siis selgub, kes on kõrgem! Juba ühe ööpäevaga tuleb välja, et lastekarja eest hoolitsemine sarnaneb eluga hullumajas. Lapsed pole nii süütud, nagu paistab. Nad on nii ulakad, kui üldse võib ette kujutada, ja mõtlevad välja igasuguseid pahandusi. Nad ei lahku teist hetkekski; nad nõuavad pidevat tähelepanu – võib-olla on see loomulik tarve. Nad toituvad tähelepanust.

Piisab ühest päevast, mil peate perele ja külalistele süüa valmistama, ja teil on selge: olete viibinud põrgus 24 tundi. Ja te viskate peast välja mõtte, et olete kõrgem. Terve tööpäeva jooksul polnud teil aega mõelda teoloogiast, filosoofiast ega religioonist isegi sekundi murdosa jagu. ..

Naistel on meestest suurem vastupanuvõime. See on meditsiiniliselt tõestatud. Naised haigestuvad meestest harvemini; nad elavad meestest kauem, viis aastat kauem…

Kui mõelda, et naine elab mehest 5aastat kauem, kumb on siis kõrgem? Naised teevad poole vähem enesetappe kui mehed. Sama kehtib hullumeelsuse kohta: naiste seas on hullumeelseid poole vähem kui meeste seas. Nende tõsiasjade üle pole kunagi arutletud – aga miks?

Miks peavad mehed ennast 2 korda sagedamini tapma? Tundub, et mehed on oma elus liiga kannatamatud. Mehed on täis suuri ootusi ja ihasid, ja kui tegelikkus neile ei vasta, tapab mees ennast ära. Ta pettub hõlpsasti ja satub masendusse. Seegi on nõrkuse märk: mehel pole julgust elule vastu astuda. Enesetapp on arguse tunnus. See tähendab probleemide eest põgenemist, mitte nende lahendamist.

Naistel on probleeme palju rohkem – naine peab toime tulema niihästi oma probleemidega kui ka nendega, mida mees talle tekitab. Tal on probleeme kaks korda rohkem ja ikkagi suudab ta neile julgesti vastu astuda. Ja teie muudkui korrutate, et naine olevat nõrgem. Miks lähevad mehed poole sagedamini hulluks kui naised? See lihtsalt näitab, et meeste mõistus pole tehtud eriti vastupidavast materjalist – mehel võib iga hetk katus pealt ära sõita…

Nii lihtne on olla poliitik. Selleks ei pea üldse tegelema riigi, valitsuse ja muude sedasorti asjadega – poliitikuks teeb igasugune võimunäitamine. Kui mees püüab olla oma naisest üle – see ongi poliitika. Kui naine püüab olla oma mehest üle – siis hakkab naine vastu, sest naisele lihtsalt ei mahu sama mõte pähe. ..

Seepärast naised torisevad ja tujutsevad, hakkavad iga väikese asja pärast nutma, tülitsevad tüja-tähja pärast – sa ei suuda ettegi kujutada, mis kõik võib tekitada tüli. Miks on see nii? See on naiselik viis saboteerida sinu poliitilist strateegiat: „Kas arvad, et oled minust üle? Eks arva pealegi, küll ma veel näitan, kes kellest üle on.” Kuigi iga abielumees hästi teab, kumb kummast üle on, püüab ta ikka kõrgem olla. Vähemalt kodust välja minnes ajab ta selja sirgu, kohendab lipsu, naeratab ja kõnnib edasi, nagu oleks kõik kõige paremas korras. ..

Teie aju on jagatud kaheks poolekeraks, paremaks ja vasakuks. Parem poolkera on intuitiivne, ebaloogiline, irratsionaalne, poeetiline, platooniline, rikkaliku kujutlusvõimega, romantiline, müütiline, religioosne; ja vasak poolekera on loogiline, ratsionaalne, matemaatiline, aristotellik, teaduslik, kalkuleeriv. ..

Naisi juhib parem poolekera ja mehi vasak poolkera. Sajandeid on mehed naiste üle valitsenud. Nüüd mässavad mõned naised selle vastu, kuid hämmastav on see, et nad on tegelikult sama tüüpi inimesed. Nad on tegelikult nagu mehed - ratsionaalsed, argumenteeritud, aristotellikud. On võimalik, et nii nagu Venemaal ja Hiinas õnnestus kommunistlik revolutsioon, nii võivad naised näiteks Ameerikas meestest ette jõuda ja nad kukutada. Kuid selleks ajaks pole need naised ise enam naised, vaid neid valitseb vasak ajupoolkera. Võideldes peab olema kaalutlev, ja selleks et meeste vastu võidelda, tuleb olla agressiivne nagu mees. See agressiivsus torkab naisõigusluses silma kõikjal üle kogu maailma. Naised, kes on vabastusliikumisega ühinenud, ongi väga agressivsed, nad kaotavad kogu oma graatsia, mis tuleneb intuitsioonist. Sest kui peate võitlema meeste vastu, peate õppima selgeks samad trikid; kui peate võitlema meestega, peate kasutama samu võtteid.

Kellegagi võitlemine on alati ohtlik, sest nii saate oma vaenlase sarnaseks…Tsaare suudavad kukutada ainult väga vägivaldsed inimesed, kes on tsaaridest veel vägivaldsemad…

Naiselikul vaimul on graatsia, mehelikul tõhusus. ..Selle tõttu ongi meeste ja naiste vahel pidevalt konfliktid.

Kui teie aju vasak poolkera jääb domineerima, elate edukat elu – nii edukat, et neljakümneselt on teil maohaavad ja nelajkümneviieselt on teil olnud paar südamerabandust. Viiekümneselt olete peaaegu surnud – aga vähemalt edukalt surnud!

Mehelik pool on agressiivne, ta on pidevas heitluses – naiselik aga annab pidevalt järele, ta on tohutult usaldav. Seepärast ongi naise keha nii ilus, nii ümar. Ta on loodusega sügavas kooskõlas, usladuslikus vahekorras. Naine elab järeleandlikult – mees aga muudkui võitleb vihaselt, proovib nii ja teisiti, üritab midagi tõestada, kusagile jõuda.

Süda on naiselik. Te jääte oma elus paljust ilma, kuna pea muudkui räägib ja räägib ega lase südamel kõnelda. Ning pea ainus väärtus on see, et ta väljendub selgemini, ta on kavalam, ohtlikum ja vägivaldsem. Oma sisemise vägivaldsuse tõttu on temast saanud sisemine juht, ja sellest omakorda on välja kasvanud meeste juhipositsioon ka väliselt. Mehed on naiste üle valitsenud niihästi välises kui ka sisemises maailmas; vägivald valitseb graatsia üle.

Mehelik vaim näpistab, norib kogu aeg tüli – ja tülinorijatest saavadki juhid.

Vaadake vaid poliitikuid ükskõik kus maailmas: kui üks partei on võimul, siis tekitab opositsioon riigis probleeme. Nad on seadusemurdjad, revolutsionäärid, aga võimulolev partei peab korda. Kui nad võimust ilma jäävad, siis hakkavad nemad tüli norima.

Mehelik vaim tekitab tüli – seepärast tal ongi ülemvõim, seepärast ta valitseb. Aga võimust hoolimata raisatakse elu ära – ja sügaval sisimas elab naiselik vaim edasi. Kui sa ei taandu naiselikkuse juurde ega alistu, kui sinu vastupanu ja võitlus ei muutu alistumiseks, ei tunne sa kunagi tõelist elu ega suuda seda pühitseda…
(OSHO Intuitsioon)

Kooki teeme teisipäeval:)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar