Pühapäev, 27. november 2011

Mida kõike oled nõus sisse sööma, et ime sünniks - Kyäni

...ja ka selle eest palju raha maksma:). Eestlased teada-tuntud mitteuskujad - jumalasse. Ja teada-tuntud uskujad ilusasse reklaami. Kui me näiteks kohtustatistikat lähemalt vaatame, leiame sealt täitsa palju juhtumeid, kus süüdistatav  on välja petnud sõrmuseid jm ehteid, suurtes summades raha... et eemaldada needus. Kas inimesed, kes raha-ehted ära andsid olid harimata metsaelanikud? Oo, ei - vastupidi. Meeldib meile muinasjutte lugeda ja üks kaunemaid (väljastpoolt):

Vaatame-uurime ühte supermahla (neid on palju aga kõige võimsama reklaamikampaania on lubanud endale Kyäni). Ma sain siia Ameerika koostise, Euro koostises oli alguses potassium sorbaadi asemel sodium sorbaat E201.


Ja siin euro oma:

Kyäni ise ütleb enda kohta: puhas loodustoode? Olen juba varasemalt postitanud, et kuna meil ei ole sõna looduslik reglementeeritud, siis sõna looduslik on hästi venitatav:
Umbes aasta tagasi uurisin mina ja Angelika Erin uuris päris põhjalikult, mida siis leidsime:
Mida siis sisaldas alguses:  sodium sorbate, mis on E201, mis on EU-s keeltaud säilitusaine.    PM ja vet amet väitsid, et  söödas on lubatud, kuid Kyäni ei käi sööda alla. Nüüdseks on väidetavalt sodium sorbate jälle potsiium sorbate vastu välja vahetatud - aga puhas looduslik?
Angelika saatis eelmisel aastal üleskerkinud küsimused E201, sünteetiliste vitamiinide ja teiste lisatud koostisosade kohta ka Kyänile, vastused jäid saamata.

Natural flavour - mida siin ikka lisada looduslikud maitse- ja lõhnaained, tulevad parfüümitööstusest ja koosneb siis tervest hulgast lobris toodetud kemikaalidest.
1. Alaska mustikas ses tootes on üle tähtustatud. Koostises on 28 koostisosa, millest suurem osa kuulub veele, fruktoosile (puuvilja-, kuid siiski suhkur..teadupärast ei tule fruktoos puuviljast vaid maisisiirupist kõrgel temperatuuril ekstraheerimisest) ja mahlade konsentraatidele. Paljukiidetud Alaska mustikas ise on nimekirja 12.ndal kohal! Viimase kogus on seega küsitav...., küll aga tavalise mustika konsentraat on tükk maad eespool, 7ndal kohal. Seega Alaska mustika kogus Kyani Sunrises ei tundu küll märkimisväärne, et seda nii esile tuua, vaadates koostisainete nimekirja.

2. Samas koostisainete 9.ndal kohal on VitaminMix, mille sisuline probleem on nende lisatud vitamiinide nimetustes. Need viitavad enamuses sünteetilistele vitamiinidele, mis kohe kuidagi ei ole marjadest, veel vähem Alaska mustikast pärit.

 Kyäni ütleb enda kohta: TÄHELEPANU! Kyäni Sunrise on puhas loodustoode, mille mõju võib olla individuaalselt erinev, kuna tegemist pole ravimi- ega ravimilaadse tootega vaid loodusliku mahlaseguga. - ma leian, et õige on siiski, et Kyäni on toode ja tegemist on ravimilaadse tootega. Kuna looduses ei eksisteeri ühtegi mahla marjadest eraldi ja üheski looduses kasvavast marjast ei anna välja pigistada mahla, mis sisaldab sünteetilisi vitamiine koguses, mis ületab päevase soovituse. Megadoos on pikemaaegse tarbimise korral ohtlik inimese tervisele ja rikub ainevahetuse tasakaalu.

Siit põhjendused:
a. Nn pudelikese pakendil on kirjas Alaskan Wild Blueberry – Vitamin A, siis karbil VitaminMixis on Vitamiin A retinyl acetate nimeline! See ei ole pärit mitte Alaska mustikast!

Küsimus: Kui palju siis naturaalset Alaska mustika vitamin A-d ses tootes on?
b. olen üsna kindel, et allolevad vitaminMixi nimetused pole looduslikku laadi, vaid samuti laboritooted:

pyridoxine hydrochloride (B6), calcium pantothenate (panthothenic acid, B5), pteroyl monoglutamic acid (folic acid), ascorbic acid (C vitamin, aga see pole looduslik. Viimase nö natural nimetused on: C-vit, askorbaat,L-askorbaat, L-askorbiinhape; dehüdroaskorbaat, Ester-C; veel Citrus, Rose Hips jne) - kuid ka need ei moodusta looduslikku vitamiini kompleksi.
c. on veel kasutatud paksendajat, choline bitartrate (ei ole looduslik), veel magustajat peale fruktoosi (suclarose) jne
See kõik teeb  supertootest üsna tavalise toote. Sellest on kahju.
Ühtpidi peaks tänama ausa koostisainete nimekirja eest pakendil, kuid asja põhjalikumal uurimisel selgus, et toode (Kyäni Sunrise) on üsna tavaline võrreldes teiste sama liini toidulisanditega.


Ja seal koostises on suures osas Juice Blend, mis koosneb kuuest konsentraadist. Teise kohal siis on Antioxidant Blend, mis on Alaska mustikas. Lõppoole on alles fruktoos ja kasutatud on ka Steviat. see on meil looduspoodides müügil kui hambaravi komponent,kuna ei tohi müüa magustajana. Seda võib kasvatatada oma aias, aga on vastiku metallimaitsega. USAs oli lubatud 80a, aga 91 keelati ära ja võis kasutada kui dieedilisand,mitte kui lisaaine.
Alaska mustikas on ainult Alaskal? Wikipedia annab ka muid kasvukohti:
Alaska mustikas, mis koostises on ära toodud nimedega: Vaccinium uliginosum L / Vaccinium myrtillus L
Vaccinium uliginosum is native to cool temperate regions of the Northern Hemisphere , at low altitudes in the Arctic , and at high altitudes south to the Pyrenees , the Alps , and the Caucasus in Europe , the mountains of Mongolia , northern China and central Japan in Asia , and the Sierra Nevada in California and the Rocky Mountains in Utah in North America .

Nii, et kui sa oleksid Kyäni müüja, mida sa inimestele räägiksid. Angelika märkis:
Ehk et siis miks mina ei saa seda toodet müüa (kuna pean õigeks tarvitada siiski vaid naturaalseid toidulisandeid ja väga häid), sest mulle esitatakse kolm tavalist küsimust, siin ka vastused:- kas see toode on tõesti ilma säilitusaineteta? Ei ole, selles on E-aine, mis ei ole EU-s ega Eestis lubatud lisaainete nimekirjas.- kas seal topsis on siis tõesti see kuulus Alaska mustikas? Ei ole, seal on suuremas koguses hoopis teised koostisosad.- kas selles tootes on kõik looduslik? Ei ole, sellesse on lisatud laboratoorselt valmistatud vitamiine.Kui sa tahad antioksüdante - söö elusat marja metsast-turult. Pudelitesse neid ei saa palju jääda - eleuenrgia on hävinud kuumutamise teel ja kuidas toimib ravimina keedus?

Samas ma leidsin väga palju kriitikat, mida tootjad üksteise pihta loobivad. Kyäni samuti kiidab ennast taevani ja kritiseerib teiste tooteid. Teised samamoodi. Kaotajaks on inimene, kes reklaami mõjul toote ostab ja seda imerohuks peab. Ravimina mõjuv looduslikust kaugel olev jook annab stimulandina energiat või peidab sümptomeid. Kas see on seda raha väärt - võib olla.


Kui meie metsas-aias kasvab 400 söödavat-tervendavat taime ja näiteks šimpansid söövad aastas 117 taime ja on terved, silmad näevad, süda tuksub, diabeet puudub, vähki ei ole - nad ei ole eluski söönud Alaska mustikat. Tervis ja imetoode ei ole omavahel seoses. Tervis ja looduslik elustiil küll on.  Tundub ikkagi, et meie metsamustikas sisaldab kõiki aineid enam - kuna kasvab ka pimedas ja seega saab toota selliseid hormoone, mis tekivad ainult pimedas ja sisaldab eluenergiat ennast, mida ei ole keedetud. 

Otsides imerohtu ja soovides terveneda kohe, oleme unustanud ühe väga tähtsa asja. Imerohi kasvab sinu aias ja sinu taldrikul. Loodus ei saa luua imerohtu põhjusel, et sel juhul me ei toimi loodusseaduste järgi. Läheme hoopis vastuollu - aga kes looduseadusi ei tunnista ja nendega vastuollu läheb, see kahjuks välja surema peab. Eks inimenegi on hakanud sellest aru saama.  Keeruline: kui sinu süda on haige, veresooned ummistunud, vähirakud vohamas, diabeetiline seisund lähedal - siis mida sa teed? Kas eemaldad oma toidulaualt loomse valgu ja rasva, tood lauale värsked puu- ja aedviljad, liigud rohkem, oled päikese käes - VÕI võtad imerohtu. Mis on kergem? Imerohi??? Imerohtu ei saa loodus toota, kuna sel juhul inimene ei pinguta ennast, ei paranda, ei muuda, ei mõtle, ei tunne - see on loodusseaduste vastu. Kui rasv tekitab sinu veresoonte sisse katu ja üks jook eemaldaks selle lihtsalt ja kiirelt, siis tekib vastuolu. Sa sööd rasvast liha-muna-kala edasi ja jood tervendavat jooki peale - need asjad ei toimi niimoodi siin Maal. Kahjuks või õnneks. Õnneks - sest imerohi võibolla teeks sinu soone puhtaks aga ei korrigeeri sinu toidulauda, Kui sa sööd edasi rasvast liha-muna-kala - siis looduskeskkonda imemahl ei puhasta. Sümptomid: väsimus, kõrge/madal vererõhk, veresuhkru kõikumine jne näitavad sulle et midagi on valesti. Sina pead leidma, mis see on ja kuidas loomulikult anda oma kehale tervis tagasi. Imetoode aitab sul sümptomid maha suruda ja sa unustad keha keele. Ja veel: Loomad on ikkagi suurlautades taudides, maa ägab liig intensiivse põllumajanduse all, merepõhi saastub traalide all, prügihunnik, jäätmehunnik kasvab - imemahl ei tee seda korda. Sestap ongi see looduseaduste vastane. Kui sa soovid olla terve, muudad oma elustiili - liigud rohkem, päikest näed rohkem, sööd rohkem värsket, jätad loomsed toidud söömata ja nüüd on kõik omavahel seotud. Sinust algab muutus - loomakari väheneb, põllumaa vabaneb, metsad jäävad raiumata, õhk  ja vesi on puhtam. Nüüd puhastuvad sinu sooned-sooled iseenesest...koos Maaga, sinu silmanägemine taastub, sinu vähirakud taanduvad, sinu veresuhkur stabiliseerub. Nii käib tervenemine: üks kõigi ja kõik ühe eest. Ennast tervendades terviklikult, tervendad vett, Maad, õhku, :Mitte keegi ei tervene imetootest - mitte kunagi. Sa saad veidi preemiat, et oled hakanud oma tervise pärast muret tundma, kuid see preemia ei ole igakuiselt makstav boonus - see preemia on ühekordne ja saab otsa. Imetoode on sinu teadlikkuses: TEA ROHKEM. Kui mitte sina, siis kes - kui mitte täna, siis kuna.

1 kommentaar:

  1. Vaccinium uliginosum L / Vaccinium myrtillus L on eestlastele hästi tuntud metsamarjad sinikas ja mustikas, Alaskal kasvavad needsamad liigid. Muu Ameerika sööb viljeldavaid kännas ja põõsasmustikaid, ja seepärast on need "Alaska" omad neile erilised. Niiet minge metsa mustikale!

    VastaKustuta