laupäev, 19. juuni 2010

oras, moon ja kukehari - klorofüllist rohkemJärjekordne saak rukkiorast. Hästi magus ja mahlane, saab siis orase mahla teha või kasutada peale sööki suu puhastamiseks - Wolfe kirjutab, et orast või muud rohelist heina tuleks närida peale sööki, see aitab puhastada hambaid ja taastab suus aluselise keskkonna - nagu orbit:), ilma kahjulike kõrvalmõjudeta. Oras on parem närimiseks, kuna näiteks rohelised lehed kipuvad kiiresti suust kaduma. Oras püsib kauem ja muutubki selliseks nätsusemaks. Rõhk on just mälumisel vähemalt 10 minutit.
Leidsin 35 võimalust, mida annab nisuoras ja tema mahl. Rukki ja odraorase mahla loetakse võrdväärseks.
Kõiki ei jõudnud kohe siia ümber kirjutada.
1. Dr.Birscher, nimetab klorofülli „kontsentreeritud päikese energiaks” Ta märgib, et tugevdab südame funktsioone, mõjutab veresoonkonda, emakat, kopse ja soolestikku.
2. Dr. Birscheri järgi, kasutab loodus klorofülli kui keha puhastajat, ülesehitajat ja toksiinide neutraliseerijat.
3. Orase mahl võib lahustada arme, mis on tekkinud kopsudele happeliste gaaside sissehingamisel. Süsinik monooksiidi mõju muudetakse minimaalseks, kuna klorofüll suurendab-toetab hemoglobiini tootmist.
4. Orase mahl aitab langetada kõrget vererõhku, kuna viib kehast välja toksiine ja annab verele rauda, mis toetab vereinget.
5. See puhastab verd.
6. See käitub kehas puhastajana.
7. See aitab vabaneda kõõmast. Hõõru mahla peanahale, loputa ja pese.
8. Pese mahlaga vaginaalsete infektsioonide korral
9. Aitab hambahaiguste korral
10. Hoituna suus 5 minutit leevendab hambavalu
11. Aitab leevendada kurguvalu.
12. Pyorrhea suus – võtke nisuoras, leotage seda mahlas 5 minutit, asetage haigele kohale; või mäluge seda kuni mass on kuiv ning sülitage siis välja
13. Orase mahl ja elustoit aitab parandada naha probleeme
14. Seda võib kasutada kui steriliseerijat.
15. Kasutades koos kergeslt seeditava toiduga, võib see ära hoida juuste hallinemist.
16. Kasuta seda värske, elusa vitamiinide allikana oma tervise jaoks.
17. Kasuta seda eriti tema suurepärase kaitse ja ravitoime tõttu.
18. Annab tugevuse, tervise ja hingelise heaolu
19. Aitab ülesehitada puhta vereringe ning korraliku seedimise.
20. On ideaalne suupuhastmiseks ja eemaldab toksiinid hammastelt ja igemetelt.
21. Kombineerituna elusa toiduga on see suurepärane kõigi verehaiguste sh ka aneemia puhul.
22. On suurepärane naha puhastaja ja ilusaks muutja.
23. Pane mahla vannivette, leota ennast 15-20 minutit, loputa maha jaheda veega.
24. Toksilised metallid – plii, kaadmium, elavhõbe, alumiinium ja liigne vask viiakse kehast edukalt orasemahlaga välja.Väikestest doosidest alustades, järk-järgult suurendades.

25. Oras on üks rikkamaid A vitamiini ja Cvitamiini allikas. Samuti suurepärane raua, kaltsiumi, kaaliumi, naatriumi, väävli, koobalti, tsingi ja valgu allikas.
26. Aitab leevendada radiatsiooni, mis tuleb TV ja arvutiekraanidelt
27. Orasemahl on suurepärane abivahend kõhukinnisuse vastu, hoides sooled puhtad.
28. On kasulik kapillaaridele
29. Neutraliseerib kahjulikke anorgaanilisimolekule - aed- ja puuvilju, mida on pritsitud, võib pesta veega, millesse on lisatud orasemahla

Et väga nüüd ainult orasesse mitte kiinduda:) - nimetatud omadused on eelkõige uuringutega tõendatud kui klorofülli omadused. Nii et kõigest tumerohelisest saadava mahl on suurepärane. Nisu, rukki ja odra oras on eelkõige just hea alustamiseks ja seetõttu, et kindlat taime on kergem kasvatada. Mahla võib välja pigistada ka orasheinast või naadist või maltsast. Või ka kuuseokastest. Siin tulevad juba doosid mängu - teravilja oras on parajalt mahe ja kui peenrale külvatud, tunneb kohe kindlalt ära. Orasheina otsid mööda aeda taga, kahtled, kas on ikka õige taim või ei. Võib mõni liiga kange taim sekka sattuda. Nõgesemahla võib ainult tl päevas juua. Sedagi soovitavalt teiste mahlade või veega koos.
Aga klorofüll on suurepärane. Ka noortes puu- ja põõsalehtedest saab head lisandit mahlale. Ise soovitan kurgist mahla ajada ja siina peoga tumerohelist juurde või ka sidrunimahla - siis maitseb juba suurepäraselt.


    Kukehari - lehed on samuti mahlased, ja üsna magusad kui taim ise oma kasvuga alles                   poole peal. Kuldjuure lehed on veel mahedamad.
Moon ilusad kroonlehed , maitsvad ka.                                                            

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar