Neljapäev, 15. detsember 2011

Jõulukommi tegin ikka ka:)

100% kuivatatud puuvilajdest komm. Leidisn koti põhjadest kuivatatud ananassi, mangot, papaiat ja kursusel siis proovisime köögikombainiga töödelda ühtlaseks massiks. No väga hästi ei õnnestu, sest kuivatatud puuvili kleepub nugade külge. Aga väike kogus õnnestus. Tekkis ühtlane oranž mass, selle sai voolida kangiks ja veeretada riivitud kookospurus.
Kodus panin kuivatatud puuviljad veidikeseks (15 minutit) vette likku ja  töötlesin kombainis nii ühtlaseks kui sai. Kuna oli vett lisatud, siis oli vaja ka uuesti kuivatada. Mass panin kuivati riiulile ja kuivatasin päeva jagu veel. Lõikasin ruutudeks ja veeretasin kookospurus. Aga maitse on väga hea ja lastele väga meeldib (mitte ainult minu omadele)

 Selline pidev magus menüüs kahjuks (või õnneks) ei ajagi enam šokolaadi järgi isutama. Aga midagi ma ikka valmis nikerdasin. Kingiks kena:), jõululauale ka:)


Aga samas on sama mõnus lõigata lauale mõnda eksootilist puuvilja, õunale lisaks ja vahelduseks. Orkosest datlipakki tellides, et pakk täis saaks võtsin mõned punased draakoniviljad: maitsesid väga head:)
 Tais sõin seest valgeid draakonivilju, neid on vist ka meie poodides - aga näeavd väga nässid välja - ei ole julgenud osta.
Peedivärvi viljaliha ja mustad seemned - midagi kiivi sarnast.
Jõulu aegu võib külastada XXX Maximat või mõnda suurt Rimi - ja proovida kreemikookide asemel midagi sootuks erinevat - miks mitte?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar