pühapäev, 29. september 2013

Anne Wigmore elusa toidu konverents Vilniuses

Kuidas siis siia üldse sattusime. Leedus toimuvast üritusest andis mulle teada Rain Vainik, kes satis mulle kava - näed Colin Campbell Euroopas ja veel nii lähedal:). Rain pidas leedukatega kirjavahetust ja siis selgus,et tegelikult on neil loengud veel ühel päeval, ka 27. septembril. Kuid selle päeva üritus on ainult piiratud ringile ehk VIP seltskonnale. VIP piletid ei olnud üldse kallid ja nii sai reis paika pandud. Üritus toimub teist aastat ja on korraldatud Ann Wigmore Leedu organisatsiooni poolt. Eelmisel aastal esinesid dr Brian Clement ja Victoria Boutenko.  Ann Wigmore oli Hippokratese Insituudi rajaja. Ma olen temast kunagi ka blogis kirjutanud - leedu päritolu naine ravis ennast terveks soolevähist nisuorase mahlaga. Peale tervenemist hakkas ta nisuorast propageerima, koos Victoras Kulvinskasega pandi siis alus Hippokratese Instituudile. Ann Wigmore on kirjutanud raamatu, inglise ja vene keeles saab seda ka lugeda.

 http://www.sveikata.org/en_conference/ 27. septembri VIP üritus toimus Vilniuse Linnavalitsuse saalis. Kohal tervishoiminister, kolme ülikooli esindajad, Kaunase Kliinikute osakonna juhataja (kelle haldusalas haiglate toitumine), linnavalitsuse vastava ala töötajad, ajakirjanikud, arstid, meie:).
Kogu toimuv tõlgiti korraga kolme keelde: leedu, inglise, vene. Minu arvates oli korralduslik pool väga hea.
Vilnius ise oli enda üle väga uhke:). Toodi mitmeid auhinnalisi kohti välja, nagu puhas kraanivesi, ökolinn jms.
Anneli, Rain, Reet, Sille, Kristel 
Leedukad paistsidki väga eesrindlikud, kuna näiteks Campbelli raamatu "Whole" leedukeelne variant oli esimene Whole välistõlge. The China Study (mis samuti leedu keeles olemas) on tõlgitud 20-30 keelde. Mille hulgas siis eesti keelt pole:(.

Moskvas töötav 45 aastase staažiga  arst ja biokeemik Marva Ogonjan
Viliusesse me jõudsime, Linnavalitsuse leidsime ilusti üles ja siin meie Eesti grupp ongi.Suvel kuulsin festivali külastanud Pavel Sebastjanovitšilt vene tooortoidulistest arstidest, kelle hulgas Marva Ogonjan. Marva kaks raamatut saab tasuta internetist alla tõmmata ja lugeda vene keeles. Youtubes on palju tema videoloenguid, kuid minu jaoks on need üsnagi halva helikvaliteediga st raske on jälgida. Nüüd oli Marva siis Vilniuses ja oma loengut rääkis ta niivõrd kiiresti, et inglise keele tõlk seda tõlkida ei jõudnud. Ma ei te kas leedu keele oma jõudis aga vaevalt. Vene keeles oli hea kuulata ja sedakorda oli heli väga hea ning kõigest sai aru. Marva poeg on samuti arst ja töötab koos temaga Moskvas. Mõlemad ravimiteta arstid, Marva on väga tuntud paastuga ravija, rasedate-laste probleemidega tegeleja. Küsisin kas väikelast (2 aastane) võib paastuga ravida ja kui kaua. Ta vastas, et tema noorim patsient, keda on paastuga ravitud on olnud 2 kuune. Paastuda soovitab ta taimeteesid koos mee ja sidrunimahlaga.

Campbelli raamatuga autogrammi järjekorras:)


Marva Ogonjanil oli kaasas 4 oma viimast raamatut - üks on nüüd minul


Sille ja Campbell ja e-Cornelli diplom

Prof. Campbelli abikaasa ja Viktoras Kulvinskaskaks parempoolset meest on Leedu riiklikus tervishoius olulised inimesed

Allkorrusel käis mahlamasinate, raamatute, mahla, leiva jm müük

Tänu Rainile olime VIP piletitega esireas ja osalised üritustel, kus "tavarahvast" ei osalenud


Congress Hall´is oli VIP rahvale lõunasöök pileti hinnas

Selle korra suurim üllataja oli vaieldamatult KulvinskasMis puutub Victoras Kulvinskasesse, siis siit ma palju ei oodanud. Tema raamat "Survival 21 century" oli küll väga hea, kuid viimased aastad näeb ta välja nagu kokku kuivanud luuavars:). Ma muudkui porisesin Reedale ja Kristelile, et Kulvinskas tundub, et ei suuda istuda ega astuda. Kuna ta istus täiesti liikumatult, pilk ei pöördunud, ei olnud elav, ei olnud särav. Täiesti surnud inimene tugitoolis. Kunagi oli ta äärmiselt särava olemisega, võimsa kehaehitusega. Nüüd toetati teda käe alt, et poodiumile tõusta. Sündinud 1941-44 aasta vahel, on ta Campbellist 10 aastat noorem, kuid Campbell käib omal jalal. Mõtlesin isegi, et lähen tema loengu ajaks Vilniust vaatama. Ja siis, läheb kuidagi lavale ja ärkab seal:). Hääl täiesti selge ja võimas, käsutab kõik püsti teeb mingid hüppavad energiaharjutused, vehib käte ja jalgadega. Vuristab loengu selgelt endast välja:). Küll sellises Ameerikalikus reklaamistiilis - aga ikkagi. Jõudu paistab siin veel piisavalt. Inimesed üllatavad pidevalt:). Mis peakski olema elamise juures imeline.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar