neljapäev, 23. jaanuar 2014

M. Stolbovi hamba kasvatamise raamatu esimese ja teise peatüki kokkuvõte

Esimene peatükk
Imesse uskumine
  Ühel sügavaima meeleheite hetkel, mis tekkis võimetusest taluda valu ja teadmisest, et ei ole võimalik midagi muuta. Võib-olla oli see hoopis hirm, et ma suren, kui ei saa midagi süüa. Sel hetkel tuli mulle meelde kirjutis mingist raamatust, kus poiss kasvatas endale JALA. Hiljem leidsin ma selle raamatu ja seal oleva lõigu üles. Selleks osutus Drunvalo Melchizedek raamat „The Ancient Secrets of the Flower of Life“.  Praegu võin ma isegi öelda mitmeid tsitaate sellest raamatust, kuid tol ajal piisas mulle paljast võimalikust faktist, et kuskil, kunagi, keegi on midagi omale kasvatanud. Ma hakkasin uskuma IMET! Kuid kõigepealt tsitaadid:
«Minu sõbrannal Diana Gazes tegi New Yorgis mõnda aega TV sarja nimega Gazes into the Future. Ta filmis üles kõik imepärased tervendamisjuhtumid, et neid oma saates näidata. Peale aastatepikkust tööd, jättis Diana TV sinnapaika. Oma viimases saates kavatses ta näidata (kuigi seda ei toimunud) 11 aastase poisi imepärast tervenemist. … Kui poiss oli väga väike, tegeles ta palju salamandritega. Te teate, et salamandritelt võib ära võta tüki jalast või sabast ja ta kasvatab omale lihtsalt uue osa kaotatu asemele. Vanemad ei öelnud poisile, et sellist suurepärast võimet omavad vaid salamandrid. Talle ei öeldud ja ta ei teadnud. Ja poiss uskus, et kõik elusolendid suudavad sama, sealhulgas ka inimesed. Kui poiss oli kuskil 10 aastat vana, kaotas ta oma jala põlvest kõrgemalt. Mida ta siis tegi? Kasvatas omale uue jala.  Kõik selle on Diana videosse võtnud. Filmi viimases osas kasvatas poiss oma jalale varbaid. Ta vajas umbes aasta, et kõik taastada. Te küsite, kuidas see on võimalik? Kõik sõltub teie uskumuste süsteemist, - võimalik on kõik see, millesse te usute, piirangud seejuures asetame endale ainult ise».
Peale seda tuli mulle meelde veel üks asi: keegi meedik kinnitas, et inimorganismil on võime taastada kõiki kudesid. Mis oleks, kui kaotatud näpu haaval ei lasta kinni kasvada ega koorikul tekkida – siis kasvab uus sõrm. Arsti ülesanne on hoida haav lahtisena, samas ei tohi see minna mädanema … 
Ühesõnaga, tol hetkel taigas hakkasin ma tõepoolest uskuma, et on võimalik omale kasvatada uued hambad. Ja pärastpoole, saades jõudu lootusest, mis kasvas üle usuks, piinasin ennast omal vabal tahtel iga päev erinevate harjutustega. Kindel, et ilma sellise USUTA ei suudaks ka teie paigalt liikuda. Seetõttu toon siia mõningaid fakte, mis purustavad müüdi sellest, et uusi hambaid ei saa omale kasvatada. Need on nii kirjad inimestelt, kes kuuldes minu „saavutustest“ jagasid oma mõtteid ja avastusi, kui ka teadaolevad ametlikud allikad. 
   «…Mihail, vaatasin eile telerist reportaaži vanaemast, kes 70dal eluaastal avastas, et tal on tulemas kolmandad hambad …»
  «kõrvalkülas üks teadjanaine õpetab inimesi taastama kahjustatud emaili proopolise lahusega suuloputamise ja mõttetegevusega …».
«… Drozhzhanovsky (Дрожжановской) haigla arstid ei suutnud uskuda oma silmi, kui nende hoolealune Maria Vassiljeva oma suu avas. Või veel. 104 aastasel külaelanikul Tšuvašiast (Чувашское)on hakanud taas kasvama hambad!».
«… 94 aastasel Чебоксар Дарьи Андреевой hakkasid lõikuma uued hambad. Kohaliku hambakliiniku spetsialistide sõnul on vanainimesel üks uus hammas juba olemas».
«…Aserbaidzani iraani provintsi  elanikul kasvasid uued hambad nende asemel, mis vanadusest välja langesid».
«…Ootamatu õnn on külastanud Марье Андреевне Цаповаловой, kes elab Sotšis. 100 aastaselt hakkasid tal kasvama uued hambad!».
«…Üks neist 128-aastane iraanlane Bahram Ismail. Vanadusest on tal välja kukkunud ainult 3 hammast ja nende asemele kasvasid uued. Bahram ei ole kunagi söönud liha. Veel enam, ta ei ole kunagi oma elus pesnud hambaid. 
Teine samalaadne juhtum on india talupoja Baldevo´ga. Temal kasvasid uued hambad 110 aastaselt. Suitsetaja. Kurdab, et on harjunud piipu hoidma hambutute igemetega ja nüüd tunneb ennast hammastega ebamugavalt».
 «järgmine rass oskab oma surnud kudesid elustada ja ka kasvatada   uusi hambaid » (agni-jooga).
«…12-aastane Prantsuse tüdruk Michele on kogenud elus palju probleeme. Asi selles, et tüdruk põeb rasket pärilikku haigust. Tüdrukul kasvasid hai hambad, mis kogu aeg lagunevad ja siis taas kasvavad. Tal on neid palju rohkem, kui tavalisel inimesel ja kasvavad mitmes rea. Hiljuti tõmmati tal välja 28 hammast ja sellest hoolimata on tal neid 31 tükki rohkem, kui tavaks. »  
  Hiljuti aga leidsin internetist suurepärase Natalia Adnoral   artikli. Tsiteerin:
«Esimene ime: kaariest võib ka mitte olla. Sarnast fenomeni jälgisid itaalia hambaarstid mõnedes Tiibeti kloostrites. 150st uuritud mungast 70% ei olnud ühtegi haiget hammast, ja ülejäänutel kohtas kaariest väga vähesel määral. Milles asi? Osaliselt – omaksvõetud toitumises. Traditsiooniline menüü on odraleib, jaki piimast või ja tiibeti tee; suviti kartul, porgand, naeris, veidi riisi. Liha ja suhkur välistatud.   
  Aga kui kaaries on juba kahjustusi teinud?
  Teine ime: kaaries on tagasipööratav. Seda kinnitavad stomatoloogide poolt jälgitavad hammaste isetaastumise juhtumid, mil kahjustatud koed muutuvad taas tugevamaks ja taastunud koht omandab veidi tumedama varjundi. Selliseid juhtumeid ei ole enam vähe. Kuidas see toimub? Ülesehitajad-rakud leiavad kahjustatud koha ja parandavad selle täielikult selliseks, nagu see on algselt mõeldud olema. Aga mis siis, kui kaaries on oma kahjustused juba teinud ja hambast ei ole enam suurt järgi? No siis muidugi proteesid … või hoopis …
  Kolmas ime: võivad kasvada uued hambad. Nimetatakse seda „hammaste kolmas vahetus“ ja seda on täheldatud üsna eakate inimeste juures. Ja kuigi inimesel ei ole kolmandate hammaste alget olemas, on olemas „igavesti noorte“ kudede valem ja mingil täna veel mittemõistetaval põhjusel viiakse see kujund ellu ja kehas olev potentsiaal saab uute hammaste näol täiesti väljendatud. Viimased selletaolised ülestähendused ei ole enam harvad: 110-aastane indialane kasvatas omale 2 uut hammast; 94 aastasel naisel hakkasid kasvama uued hambad; Tatarstani 104 aastasel naisel kasvasid uued hambad; tervelt 6 uut hammast ilmuvad 84 aastasel naisel …  Muidugi võib skepsisega suhtuda sensatsioonilistesse teadetesse. Kui vaid poleks teaduse viimast sõna…
  Teadusel põhinev ime. Grupp teadlasi Texase osariigi teadusuuringute keskusest dr McDougal´iga eesotsas, uuris erilisi rakke, mis kasvatavad hammaste kudesid (emaili ja dentiin). Geenid, mis selle eest vastutavad, on aktiivsed ainult hammaste moodustumise ajal, peale seda aga lülituvad välja. Teadlastel õnnestus need geenid taas sisse lülitada ja istutada tervesse hambasse (esialgu mitte suus asuvasse). Loomulikult mingitesse kiiretesse muudatustesse proteesipraktikas loota ei saa. Märgitakse, et uue tehnoloogia juurutamise jaoks läheb ligi 20 aastat …»
Kui oleme juba teadlasteni jõudnud, siis toon veel mõningaid erinevaid märkeid.
  «  Ravisüsteem põhineb geenidel, mis aktiveerivad fibroplastide kasvu. See on sidekoe rakuvorm.  
   
Sille lisab siia vahele: „Peale raamatu ilmumist on aeg edasi läinud ja teaduslikud saavutused samuti. Raamatu avaldanud vene veebisait on toonud veel tosinajagu uuemaid saavutusi ka esimese peatüki koosseisus, kuid ma ei hakanud neid kõiki siia ümber tõlkima. Toon vaid osaliselt viited. Teaduslikust maailmavaatest huvituja saab samuti neid netist ise otsida“.
Ukrainas on välja töötatud revolutsiooniline meetod hammaste kasvatamiseks. Idee autor Александр Баранович, geeniteadlane.
Teadlastel on õnnestunud luua tehnoloogia, mille abil saab väljakukkunud hamba asemele kasvatada uue. Miniatuurne süsteem stimuleerib ultraheli abil hambakoe moodustumist ja aitab haigestunud kudede paranemisele. Teatab Eurekalert. Jne, jne

Näete ise, et nagu tavaliselt valivad teadlased tee majja akna kaudu; st valitakse kõige kummalisem ja raskem tee. Meil teiega ei ole aega oodata, kuni nad kohale jõuavad. Ja tõtt öelda usun ma, et teil ei ole ka seda 3,5 tuhandet dollarit ühe hamba peale panna.  Usume, et me kõik oleme ise selleks suutelised ja kasutagem majja minekuks ust. Püüdkem see avada.   
Olete otsustanud?! Kas peale seda, kui olete lugenud neid 7 punkti, olete valmis proovima!? Kas päris ausalt olete? Siis ok!
Praktika näitab, et kui inimesed loevad raamatut mingitest harjutustest, siis mõeldakse nii: kõigepealt loen ma lõpuni, proovin aru saada süsteemist tervikuna ja pärast hakkan uuesti lugema ning harjutusi tegema. Kuid jõudes lõpuni, pannakse raamat kõrvale ja sageli unustatakse. Rohkem selle juurde enam tagasi ei tulda.  
Niisiis, esimene tingimus: mitte asuda järgmise peatüki juurde enne, kui olemasolev peatükk on täiesti selge ja arusaadav. Tingimus on raske, kuid vastupidisel juhul – ärge kirjutage mulle vihaseid kirju, et teil ei tulnud midagi välja. Ma ei hakka neid lugema. Sest mina siin olen hammastega – teie aga seal oma kahtlustega… 
Teine tingimus: muutke olukorda kardinaalselt: Kui olete tööl - pange raamat kuni puhkuseni kõrvale: Kui võtate puhkuse - sõitke maale või mere äärde või metsa: Lähemale loodusele ja eemale tavapärasest elukorraldusest. Raamatut ärge maha unustage! Seal, kuhu te sõidate, ärge kiirustage teist peatükki lugema. Elage nädalake. Tahate metsa, mägedesse, mere äärde, kuhu iganes. Andke oma kehale ja hingele võimalus looduses ennast maha laadida, rahuneda ja pisitasa hakata kuulama… Nüüd on õige aeg …  

Teine peatükk
Loobume suitsetamisest
  Nüüd hakkavad  kõik suitsetajad minu peale karjuma, et hammaste ja suitsetamise vahel ei ole mingit seost. Vastan ma aga niimoodi: esiteks – minule kui 15 aastat suitsetanud inimesele, oli sigareti puudumine taigas šokiks. Ja ma ei saa eitada võimalust, et  minu hambad hakkasid kasvama just selliste järjestikuste šokkide tulemusel. Seda fakti, et keha sai puhtamaks, mõistus selgemaks, ma üldse kahtluse alla ei sea … Teiseks – Newcastle uuringud näitavad, et mida rohkem sigarette inimene oma elu jooksul suitsetab, seda rohkem hambaid ta tõenäoliselt kaotab.  Põhjus siin selles, et suitsetamine piirab järsult veresoonkonna läbivoolavust igemetes ja koos sellega on loodud hammaste väljalangemiseks soodne keskkond. Meie ülesandeks on verevoolu igemetes parandada ning hambaid KAS-VA-TADA….
Ma ei hakka teile rääkima, et suitsetamine on vastik, paha ja kohutavalt kahjulik. Suitsetasin ise palju aastaid ja ma nautisin seda. Isegi ei mõelnud selle peale, et suitsetamine maha jätta. On selge, et taigas ei olnud midagi suitsetada ja olin sunnitud suitsetamise maha jätma. Mahajätmise protsess ise oli piinarikas. Alguses, enne kui tikud otsa said, püüdsin suitsetada kuivanud lehti – võin öelda, et see oli täiesti vastik. 
Suitsetamise jätame maha nädala jooksul. Te jäite uskuma, et hambad hakkavad kasvama? Nüüd istuge maha ja öelge see välja. Kuuldavalt. „Nädala pärast loobun suitsetamisest!!!“ Ärge olge vait! Tooge see kuuldavale! Kõik! Eesmärk on lendu lastud! Ja see on 90% edust. 
Mõelge, mitu sigaretti (pakki?!!!) te päevas ära suitsetate! Korrutage see arv kolmega. Minge poodi ja ostke see kolmekordne kogus korraga välja. See on oluline. Te ei hakka enam sigarette ostma ei ploki, ei paki, ei ühekaupa. Seega kogu nädala varu korraga…
Niisiis, esimene päev. Naudime suitsetamist. Kas te pole unustanud – oleme metsas!!! Või maal. See tähendab, tavapäraseid töö ja olmeprobleeme ei ole. Suitsetame seega mitte siis, kui näpud närviliselt värisevad või on soov õiendada, vaid siis, kui on tahtmine suitsetada. Me tõmbame naudinguga endasse suitsu. Me täidame sellega suu, kopsud, hoiame veidi hinge kinni ja naudinguga laseme suitsu ninasõõrmete või suu kaudu välja.  Iga kord sigaretti suitsetades, meenutame kõiki häid hetki, mis meil suitsetamisega seoses on … Ja nii terve päev. Teil on vaja ära suitsetada oma tavapärane päeva norm.  Kas te ei ole veel aru saanud? Te ütlete sigaretile aitäh kõige eest ja jätate temaga hüvasti. 
Teine päev. Naudingud on läbi. Algab tõsisem töö. Seadke valmis oma päevane kogus sigarette. Suitsetate ikka veel siis kui seda TAHATE. Kuid peale igat tõmmet tuleb teha järgmisi harjutusi: :
1.                       Pingutage. Hingake välja kogu suits.
2.                       Hingake sisse puhta õhu sõõm.
3.                       Aeglaselt hingake välja kogu õhk. Tunnetage kuidas kopsud on sees kokku pigistatud. Väljahingamise lõpus püüdke diafragmaga veel viimanegi õhusõõmuke välja lükata. Teil ei ole midagi hingata.  Ärge kiirustage sissehingamisega. Püüdke olla ilma hingamata nii kaua, kui suudate. Ainult ärge minestage.  Rohkem ei suuda?
4.                       Tehke 5 väga kiiret ja lühikest sisse-väljahingamist. 
5.                       Hingake sisse ja hingake välja täie rinnaga …
6.                       Nüüd võite teha järgmise mahvi. Tegite? Siis uuesti esimese punkti juurde …

Peale seda, kui olete suitsu lõpuni tõmmanud, MINGE KINDLASTI ja jooge klaas vett. Parem, kui kaevuvett. Äärmisel juhul – teed. Juhul, kui suitsetate iga 10 minuti järel, jooge poole klaasi kaupa. Päeva jooksul tuleks juua 2-3 liitrit vett. 
Sellisel moel tuleb teil suitsetada terve päev. Raske? Kuid seejuures ei ole sigarettide arv piiratud.  
Kolmas päev. Valmistage jälle ette oma tavaline suitsuportsjon. Suitsetage – kui tuleb soov ja tehke imelisi harjutusi, mis eeelmisel päeval. Miks imelised? Sest te ei ole veel suitsetamist maha jätnud aga pea käib juba ringi?  Kindlasti ärge unustage vee joomist!!! Olete esimese sigareti lõpetanud? Mõne aja pärast tuleb taas suitsusoov? Võtke teine suits välja. Jätke temaga hüvasti. Lagundage ta laiali tükikesteks (oluline kindlasti teha) ja visake minema. Seejärel tehke harjutusi kolm korda järjest. Kiireid sisse-väljahingamisi tõstke 5lt 10le. See toimub siis nii:  sügav sisse-väljahingamine, 10 lühikest sisse-väljahingamist, sügav sisse-väljahingamine ja otsast peale. Kolm korda. Peale harjutust jooge pool klaasi vett. 
Järgmise sigareti võite ära suitsetada. Harjutused ikka ka. Ja nii edasi, iga teise sigareti viskate minema ja asendate hingamistega. Täna viskasite minema pooled oma sigarettidest. ...   


Suitsetamise peatükk jätkub, kuid kuna ma ise ei ole suitsetanud, siis ma ei hakka sellele siin blogis suuremat tähelepanu pöörama. Soovi korral loe vene keeles ise edasi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar