teisipäev, 1. aprill 2014

01. aprilli puhuks intervjuu Pete Vincentiga


Pete Vincent on Raw Humour rajaja ja paistab silma tugeva naljasoonega ses osas, mis puudutab liigselt ranget toortoitumist või üldse liigset iseenese sundimist. Kusjuures tegemist on mehega, kes on ise 15 aastat toortoitu söönud.
Youtubes on mitmed tema toortoitumise paraoodiavideod:

Pete vedas ka üsna lahedat kodulehte, kuid ma ei leia seda enam. 
Kuid ta on andnud välja raamatu ja andnud ühe väikese intervjuu, millega võiks täna end lohutada:)
1. Kaua aega oled sa toortoituja (küsitud aastal 2010)?
Saab nüüd 13 aastat.
2. Kuidas sa avastasid toortoidu?
Minu tädi Sue andis mulle lugeda koopia  Nature’s First law (mis on eesti keeles ilmunud Aterov „Toortoitumine“) kohe peale seda, kui ma lahkusin sõjaväest! Siit algas reis! KÜPSETATUD TOIT ON MÜRK (ja seda on ka toorena belladonna ja tsuuga, kuid seda raamatus ei märgitud!!) 
3. Mis olid esimesed märgid?
Suurenenud energia ja heaolu tunne!
4. Kas oli tagasilööke? Kui jah, siis kuidas sa nendega toime tulid?
Olin sel ajal tuletõrjuja – ümbritsetuna lihasööjate vihastest pilkudest. Veidi hiljem oli kõigile probleemiks minu kaalulangus. Ma tulin sellega toime kasutades oma tugevat huumorisoont!   
5. Kuidas reageerisid sinu pere ja sõbrad?
Enamik inimesi arvas, et ma olen läinud täiesti ogaraks – kõik peale minu hullu tädi Sue, kes jätkuvalt arvas, et ma olen täiesti normaalne! 
6. Kuidas tulla toime selliste reageeringutega? Mingeid soovitusi?
Võtab aega, et õppida reageeringutega toime tulema ja võtab aega, et õppida selgeks täiesti uued sotsiaalsed oskused. Parim nõuanne on mitte projekteerida oma asju teistele ja olla särav näidis sellest, mida sa teed, kui õpid iseennast tundma See mõjutab tervist enam, kui toortoit. 
7. Millist nõu annad inimestele, kes on huvitatud toortoidust? Kuidas alustada?
Alusta aeglaselt ja järk-järgult. Aeglaselt too sisse järjest rohkem häid asju ja halvad asjad kaovad ise ilma, et isud vallutaksid meele.  Keskendu enda emotsionaalsele heaolule ja ÄRA keskendu toortoidule või sellele, et süüa ideaalset dieeti. Tee praegu kõik, mida saad oma tervise jaoks ja anna endale põhjust olla terve!
8. Mis on sinu nr 1 toortoidu nipp?
Ära kunagi karda süüa küpsetatud toitu, kui keha tõesti soovib seda. Inimesed jäävad ikka haigeks ka toortoidul olles. Mitte kõik toortoit ei ole tervislik ja mitte kõik küpsetatud toit ei ole sulle halb. 
9. Mis on sinu lemmik toortoit ja miks?
Kõrvenõges … sellepärast, et see on tasuta ja ei maksa 30 GBP pakk!
10. Kui sa võiksid olla ükskõik milline toortoit, siis mis see oleks?
Banaan …miks…tegele oma asjadega!
11. Kuidas sa näed toortoidu liikumist 5 aasta pärast?
5 aasta jooksul on RAW HUMOUR eesmärk võtta Toortoidu liikumine üle ja vabaneda täielikult toortoidu ekstremistidest.
 
Oma raamatus kirjutab Pete sissejuhatuses:
Paljud inimesed peavad tervist loomulikuks asjaks, seni kuni nad ühel päeval jäävad haigeks. Paljud inimesed püüavad sind veenda, et muutes ühte asja, võid sa oma tervise tagasi saada. Meie tervis on üks suur summa summarum kõigest, mida me igapäevaselt oma elus teeme või tegemata jätame.  Enamik haigusi lihtsalt ei juhtu ühe päevaga. Nad kogunevad ja kasvavad ja lõpuks on neil luba sinust kinni haarata. On palju tervist mõjutavaid faktoreid, mille üle meil on kontroll ja on palju neid faktoreid, mille üle meil kontrolli ei ole. See, mida toortoidu maailm praegu ei vaja on järjekordne toortoiduraamat, mis kordab üldlevinud dogmat, et sulle on väga lihtsalt garanteeritud tervis, kui sa pead kinni 100% toortoidust, mida ei ole kuumutatud üle 43C ning seega on säilunud ensüümid ja vitamiinid. Need on väga head raamatud, mis propageerivad toortoitu ja toortoidu dieeti ja inspireerivad inimesi, kes tahavad olla täielikult toored kogu aja, kuid nad ei kipu selgitama asjaolusid, miks mõned inimesed, kes söövad ainult küpsetatud toitu, tarbivad alkoholi ja suitsetavad elavad pika ja õnneliku elu ega ka seda, miks mõned toortoitujad ikkagi haigestuvad ja vähki surevad.
Ma ei ütleks, et toortoit on imevastus, mis töötab kõigi jaoks. Kuigi ma võiksin minna nii kaugele ja öelda, et süües „õiget“ toortoitu on sellel suur potentsiaal olla kvaliteetseks kütuseks sinu kehale ning parandada selle funktsioneerimist, olles sellega suureks elujõu faktoriks igaühe tervises. Kui toortoitumine sinu jaoks toimib, siis on see hämmastav! Sa võid olla tõeliselt üles kruvitud kõigist neist võimalustest, mida toortoit pakub, eriti siis, kui oled märganud oma tervise paranemist läbi toortoitumise või olles lugenud mõnd toortoiduraamatut või olles osa võtnud mõnest kursusest. Kõik tundub nii õige, lihtne ja suurepärane.  Kuid siis lähed koju ja satud tagasi tegelikku maailma ja sa püüad seda kõike ise edasi teha, enda jaoks toimina panna seda, millest sa veel aru tegelikult ei saa ja seda kõigi nende keskel, kes peavad sind hullumeelseks. Seejärel toimub nagu lauasoola haavale raputamine – sinu tervis läheb hullemaks kui kunagi varem ja sa ei koge mingit õndsust ja vibreerivat tervist nagu lubatakse. Järsku on toortoit hoopis järjekordne stressifaktor niigi stressirohkes maailmas. „Toortoitumine“ lubab väga palju, kui ta sinu  juurde tuleb ja mõnede kogemused on imelised ja suurepärased. Kuid mõnede jaoks on kõik masendav ja mittetoimiv. Sa võid olla mitteteadlik asjaolust, et alati ON PÕHJUS, miks kellelegi mingi asi toimib  või ei toimi. Ja mitte alati ei ole selleks põhjus, mis meile öeldakse, et on või mida me mõtleme, et on. Mõnikord on põhjused palju sügavamal tasandil, kui me seda üldse suudame ette kujutada. Mida mina loodan on see, et minu raamat aitab sul hoida avatud meelt kõige osas.
Toortoitumine võib muutuda olukorraks, kus keskendutakse ainult toidule. Tuleks astuda samm tagasi ja vaadata pilti suures plaanis. 
Paljud on pöördunud toortoidu poole, et leida enam energiat ja kaotada liigset kaalu. Mina pole erand. Ka mina tundsin end jõuetu ja viletsana. Arstid kinnitasid mulle, et minuga on kõik ok ja kirjutasid välja üha uusi valuvaigisteid ja antibiootikume, jõudmata kunagi mingi tegeliku põhjuseni. Hakkasin otsima vastuseid alternatiiv poole pealt. Muutusin kirglikuks terviseuurijaks. Töötasin 5 aastat Fresh Network direktorina. Sel ajal ma kohtusin tuhandete inimestega, kes olid jõudnud toortoiduni erinevatel põhjustel ja kelle tulemused olid väga erinevad. Tundsin ka esimest korda teatud probleeme toortoitumises. Rääkisin paljude minu teada 100% toortoitlastega ja vaatepilt ajas hirmu nahka. Leidsin palju ülbust inimestes, kes arvasid, et nad on teistest paremad ainuüksi seetõttu, et söövad rohkem toorest. Peale teatud aega sain aru, et enamik inimesi tegelikult ei ole 100% toored ja on kinni jäänud, probleemides püüdega olla täielikult toortoidul.
Ma kohtusin ka inimestega, kelle jaoks toortoit oli õnnistuseks – Pat Reeves on üks neist. Kuid kohtusin inimestega, kes hirmust lükkasid tagasi kõik, mis polnud toores, kuid põdesid vähki. Nad viibisid kõige kuulsamates ravilates, kus pakuti toortoitu. Ja ei tervenenud.
Kuid ärgem laskem silmist fakti, et on inimesi, kelle meditsiin on maha kandnud ja nad on tervenenud toortoitumist kasutades. Seega siin peab midagi olema. 
Kõige parem oleks alustada toortoidust lugemisega  enne, kui haigestute. 
Minu filosoofia on, et kui teete kõik need asjad veidigi lõbusamaks ja hoia nii kinni sellest 100% toore ideest, siis on kehal võimalus loomulikul viisil kalduda värskema-toorema toidu poole ja ta naudib aeglast üleminekut selle pingelise surve asemel, mida praegu kasutatakse.
Kõige iroonilisem tänases toortoidumaailams on see, et inimesed püüavad näida õnnelikuna oma 100% toortoidul sel ajal, kui nad näevad teisi rahulikult söömas oma lemmik küpsetatud toite. Kusjuures püüdes iga hinna eest 100% tooreks jääda, söövad nad oma toortoitu teeseldes, et see maitseb neile üliväga.
On muidugi suur erinevus, kui sa oled täielikul toortoidul ülimalt rahul, kuid see võtab palju aega. Ole kindlasti ISEENDA vastu aus ja ära püüa teistele muljet avaldada.
Vähene emotsionaalne rahulolu ja huumorisoone puudumine on üks peamistest põhjusest, miks inimesed ei koge täiuslikku tervist nö täiuslikul dieedil. Ka minul võttis päris kaua aega enne, kui ma suutsin keskenduda olulisele, tasakaalustada toortoit oma eluga.
Mõningaid toortoitumise aspekte, mis inimese toortoitumise juurest ära peletavad:
1. 100% toortoitumise ekstremistlikumad ja fanaatilisemad hääled on kõige valjemad
2. Laua ümber ühendatud käed, et õnnistada toortoitu
3. Sõnade armastus, rahu ja vibratsioon liigtarvitamine
4. Õnnstatud inimeste liiga pärani silmad ja tõusnud kulumukaared
5. Lehvivate värviliste rüüde kandmine
6. Puuvilja nimede kasutamine oma nimena, mis paneb sind kohmetusse olukorda

Arvesta - ülaltoodud ei ole toortoitumise puhul kohustuslikud aspektid. Ole sina see, kes sa tahad olla ja ära püüa olla keegi teine, et sobituda. Vaata veidi sügavamale ja sa leiad terve maailma armsaid ja toredaid inimesi ning hämmastavat infot tervise kohta. 
Ka mina olen tundnud masendust, kui toortoit mingil ajal ei toimi. Toortoit suudab kindlasti teha imesid, kuid see on vaid üks väike osa suurest imelisest puzzlest.
"Toortoit on kütus eluks, mitte aga elu ise!" - Pete Vincent


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar