reede, 5. veebruar 2010

Hullu lehma kiri hullule inimesele

toortoitumine teadupärast rohkem elustiil, enamat kui lihtsalt dieet.
Ameerika ajakirjanduses oli selline tähelepanek: toitumistrendidest kõige viimane on ühtlasi ka kõige esimene - söö toitu toorelt.
Allaoleva kirja leidsin kokaraamatust Raw food Real World. Võibolla on see kuskil mõne kettkirjana likkunud, ei tea. Raamat on ilmunud 2005, nii et võib olla on statistilised numbrid vahepeal muutunud. Kuid kiri on omapärane:

AVALIK KIRI HULLUDELT LEHMADELT HULLUDELE INIMESTELE
See annab Teile teada, et meil on kõigest kõrini.

Esiteks olete meid lukustanud haletsusväärsetesse elamistingimustesse. Siis topite meid täis antibiootikume, et me ei saaks nendes tingimustes haigestuda. Ja siis annate meile steroide, et teha meid suuremaks ja rasvasemaks – ja ka teie muutute suuremaks ja rasvasemaks…

See “hullu lehma” asi on viimane õlekõrs. On küllalt sellest, et teie olete meist – kes me oleme sündinud taimetoidulistekse- teinud karnivooridest (segatoiduline) kannibalid (inimsööjad), söötes meile “toidu” nime all sisse jahvatatud konte ja muid kehaosi. Nüüd süüdistate Teie meid surmava haiguse levitamises.
Vabandust selle eest, kui te leiate selle vastumeelsena aga meid on sellesse haigusesse surnud palju enam kui te eales võite kahtlustada. Proovige arvutada! 1000 looma nädalas alates esimesest epideemiast 1993 aastal ja sajad tuhanded hävitatud loomad teise epideemia ajal 2001. aastal. (Ja läbi aegade on miljonid meie hulgast veristatud ja muudetud “õnnelikuks toiduks”).

Lubage meil rääkida teile tõde hullu lehma tõvest. See on kõrvalekaldumine loodusseadustest, harvaesinev neuroloogiline korratus, mis puudutab nii loomi kui inimesi. Inimeste juures nimetatakse seda haigust CJD /Creutzfeldt-Jakobi tõbi/ ja kuna seda põhjustab valk nimega prioon, siis ta ei hävine ei kuumutamisel, ei külmutamisel. Olemata viirus või bakter on prioon väike õel valk, mis elab raku pinnal. Ta võib muutuda haigust tootvaks ja paljunevaks ilma DNA-ta, nii et teadlased siiani veel püüavad täpselt mõista, mis toimub ja milles asi on. Need prioonid elavad ainult kesknärvisüsteemis (peaju ja seljaaju), mitte luudes ega kudedes ja hävitavad seda üsna kiiresti. Kiire häving toimub läbi kolme D (inglise keeles debilitation, degeneration, dementia): degeneratsioon, dementsus – ja jõuab neljanda D-ni (inglise keeles death) ehk surmani. Kuid tuleb arvestada, et teie võimalus haigestuda klassikalisse CJD on üks miljonist, ehk sama juhuslik nagu loteriivõit.
Meile on hullu lehma tõbi BSE (bovine spongiform encephalopathy).Kui see kandub meilt inimesele – seetõttu, et te kogemata sööte nakatunud looma närvisüsteemi, tavaliselt leidub seda looma hakklihas – hakatakse haigust nimetama vCJD (variant Creutzfeldt-Jakob disease). Samuti võib seda tõbe vCJD saada kõigi 33 tõvest puudutatud riigi lehmadelt (pluss riikides, kuhu eksporditakse vastava päritoluga liha). Peiteaeg on TEADMATA. Haigus on RAVIMATU. See on elu rulett, millel te mängite.
Aga sel ajal kui on veel palju vastamata küsimusi CJD ja vCJD kohta, on põhjus ikkagi üleval. Lõpetage meie söömine. See on nagu karskus. Sa ei saa jääda rasedaks kui sul ei ole seksuaalsuhet. Või Nancy Reagani poliitika: Ütle lihtsalt EI. Sa ei saa olla narkosõltlane kui ei võta narkootikume.
Me garanteerime, et sellest muutume kõik õnnelikumaks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar