pühapäev, 28. november 2010

Agaavi siirup ei ole enam tervisetoode

http://www.funkyraw.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=16&products_id=109
Siin siis FunkyRaw pood on võtnud müügilt ära agaavi siirupi, kuna uuringud näitavad, et see ei ole nii kasulik kui arvatud.

Kes loeb inglise keeli saab siit veidi täpsemat seletust http://www.living-foods.com/articles/agave.html
aga kes eesti keeles ootab - siis käesoleval ajal on üsna kiire kõigi e-raamatute, jõulupeo, kommide ja kursustega. Mul on hea meel, et ma ikka mett olen soovitanud. Ikka tasub uutel toodetel silma peal hoida. Ja tasub ka märkida, et mittetervislikuks on tunnistatud juba ammu: kõik lihad, kala, muna, pastöriseeritud piimatooted, hüdrogeenitud rasvad, toatemperatuuril tahked rasvad, rafineeritud suhkur ja sool, kohv, must tee,  lehmapiim lehmalt, keda toidetakse soja, teravilja ja kondijahuga, kõik rafineeritud teraviljad, gluteenirikkad teraviljad, intensiivpõllumajanduse aed- ja puuvili, e-ainetega tooted, gaseeritud vesi, soodajoogid, rafineerimata suhkur
Nüüd hiljuti lisanduvad nimekirja intensiivkasvatuse roheline, agaavi siirup, leotamata teraviljast tehtud jahud, ...ootame siis järge

Vaadake siis kodus ringi, mis järgi jääb:). Kuuseokkad on praegu veel ok. Väga head on:). Mul on kadaka, männiokkaid ka. Sisaldavad eeterlikke õlisid, hulgaliselt C vitamiini jt vitamiine-mineraale, klorofülli.

3 kommentaari:

 1. Kui enam agaavisiirupit ka "ei saa" süüa siis ei jäägi midagi järgi ju. Laps on mee peale tundlik ja agaavisiirup on olnud meil tähtsal kohal - läheb ka rafineeritud suhkruga surnuks keedetud marjade ehk "moosi" asemel hommikupudrule.

  VastaKustuta
 2. Muidu on Sul head artiklid, aga ei tasu ühe välise artikli-uudise põhjal ennatlikke järeldusi teha.

  Agaavisiirup ON tervisetoode, aga turule on paistatud odavad alternatiivid, kus fruktoos ei pärine mitte agaavist, vaid maisist, mis teeb agaavi siirupist kõrge fruktoosisisaldusega siirupi ning on tööstustele odavam toota, s.t. et see kunstlik kombineeritud siirup on koormuseks kehale ning kasutatud odav fruktoos ei pärine üldse agaavist.

  Kui valid poes agaavi siirupit, siis lähtu hinnast- sest kallist asja ei saa odavalt müüa ning niipea, kui agaavi populaarseks läks,siis tekkisid kohe odavad alternatiivid. See on iga tootega nii !

  Tervisetootele ei tasu kohe vett peale tõmmata, sest turul leiduvad ka viletsad, petlikud alternatiivid.
  Sama asi juhtus ju oliiviõliga - kalli Extra Virgin õli kõrvale ilmusid odavamad "oliivi"õlid, suure oliiviõli nõudluse tagajärjel hakati tootma odavat õli, mis koosnes 100 % rapsiõlist ning oli maitsestatud oliivi värv- ja maitse- ning lõhnaainetega !!! (Sain šoki, kui seda uudist kuulsin). S.t. et oliiviõli ei kuulutata ju kohe " mittetervislikuks". Ta on seda jätkuvalt ning on oma au välja teeninud.

  Jällegi, lõpetuseks rõhutan, et : jälgige toote päritolu, hinna suhet ning hinnake toodet kriitiliselt.

  Oleks hea, kui pealkirjas oleks tehtud parandus, et vähemteadlikke mitte eksitada.

  Tervitades,

  Päikeseneiu.

  VastaKustuta
 3. Tervise toob tegelikult loodlik toit, tervisetoote võib teha igast asjast. Konsentreeritud magus ei ole niivõi teisiti suurepärane. Eks ta ole suhkrust parem, kuid vahtrasiirup on siis agaavust parem. Funky Raw on ju mahepood ja nad seal väga jälgivad mis ja kuidas müüa. Looduses on kõige magusamad puuviljad ja dattel neist kõigist magusam. Oliiviõli ei ole ka tervisetoode juba ammu:) - ka kõige toredam press mitte.

  VastaKustuta