neljapäev, 29. september 2011

Puuviljamüüdid

Frederic Patenaude materjalide põhjal puuviljamüüdid (tänud Kadrile tõlkimise eest). Ma püüdsin ise kirjutada põhjalikult puuviljadega seotud uskumustest, kuid leidsin ühe mehe, kes juba olulisema töö ära teinud. F. Patenaude on kirjutanud ka mitu raamatut toortoitumisest, ühe ma lugesin läbi : "The Raw Vegan coach. Answers to your questions on the low fat raw food diet." 157lk erinevaid sageli esitatavaid küsimusi ja vastuseid nendele. On hea ja ülevaatlik - soovitan küll:). Muidugi on Eestis veel üks väga tugev müüt - mis keelab meil puuvilja süüa - söö ainult kodumaist - ära söö välismaist (mina saan VÄLIS Maisest aru, et see ei pärine Maalt) ja teinegi puuvili poes on nii mürgine, et parem on ilma läbi saada. Aga selle müüdiga tegeleme põhjalikumalt veidi hiljem.

MÜÜDID 1-10


Selle segaduse ulatus, mis on tervislike eluviiside poole pürgijate hulgas seotud toitumisküsimustega, eriti mis puudutab puuviljade söömisega seotud konkreetseid küsimusi, on minu jaoks šokeeriv.

Puuviljad on üleüldiselt tunnustatud kui kõige tervislikum toit, mis üldse saadaval, samal ajal on nad ka üks neist loomulikest toiduainetest, mida on enim materdatud erinevate trendide poolt, mis on loomuliku tervise ja toortoidu liikumistes erinevatel aegadel esinenud. Kõik sai loomulikult alguse tervisele ohtliku madala süsivesikute sisaldusega dieediga. Selle trendi kohaselt peaksite uskuma, et paksult võiga kaetud grill-lihalõikude söömine on õigupoolest tervislikum, kui süüa puuviljades naturaalselt esinevat suhkrut.

Selle mitteteadusliku suuna on omaks võtnud ka suur osa toortoidu teoreetikuist, kellest paljud laskuvad äärmusesse, öeldes, et palju magusaid puuvilju süüa on ebaloomulik ja ebatervislik.

Isegi populaarne Hippokraatese Terviseinstituut on algatanud hirmukampaania puuviljade söömise osas, väites, et puuviljade söömine on mõnede tavapäraste tervisehädade põhjuseks, mida suur osa toortoitlasi kogeb.
Pole liialdus öelda, et paljud inimesed toortoidu liikumises kardavad sõna otseses mõttes puuvilju süüa.
Niisiis vaadelgem nüüd põhilisi puuviljade kohta käivaid müüte ja purustagem need jäädavalt.
http://www.paikesetoit.ee/puuviljamuudid

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar