Esmaspäev, 30. jaanuar 2012

A. Aterov toortoitumine

Vene keeles saab raamatut lugeda internetist (nagu alati on vene keeles kõik üles riputatud aga eesti keeles ei ole lihtne leida) http://siroedenie.vargin.ru/ater/tit.html

Mina ei olnudki varem lugenud:. David Wolfe nimetab seda Aterovi raamatut parimaks toortoidu raamatuks, mis eales kirjutatud. Aga toidulisandite osa on Wolfel vist vahele jäänud:). See selleks:)

Ma ei ole kindel kas eesnimi eesti keeles on nüüd õige kirjapildiga:
Aršavir Ter-Avanesjan (venes tuntud kui Aterov elas 1898-1990), kirjutas raamatu "Toortoitumine" armeenia keeles, mis tõlgiti ka inglise keelde ja maht üle 500lk. Eesti keelne variant on 141 lk.

Aterov kirjutab (tuletan meelde, et ilmus raamat juba 1960 aastal):
Toored taimsed toiduained peavad saama inimesele ainsaks toiduks. Kogu maailmas levinud keedetud toiduainete söömise harjumus peab lõppema ja igaveseks. See on looduse vaieldamatu nõue. Keedetud toidu söömine on inimkonna ajaloos kõige koledam barbaarsus, mida ei ole seni teadvustatud ja mille ebateadlikkuse ohvriks on iga inimene.
See tõde sai mulle selgeks, kui ma pärast 18 aastat kestnud vaevalisi otsinguid veendusin, et minu 10 aastase poja ja 14 aastase tütre surma põhjuseks oli mittelooduslik ebanormaalne toitumine. Tohutu hulk meditsiinilisi uuringuid, mis viidi läbi nii Iraanis kui ka Prantsusmaal, Saksamaal ja Šveitsis, ei võimaldanud diagnoosida nende haigust; arutu koguse ravimite tarbimine, millega neid intensiivselt toideti, viis nad traagilise lõpuni. Min lapsed surid pideva mürgistuse ja kõikide organite hävimise tagajärjel, mille põhjustasid mittelooduslik toit ja mürgised ravimid.
Mul õnnestus tungida meditsiini saladustesse ja näha selle häid ning halbu külgi. Mind ei ahvatlenud arstikssaamise perspektiiv ega rahateenimine. See ei olnud minu eesmärk. Ma tahtsin oma lastele tagasi anda nende tervise, aga hiljem, pärast nende surma, juhtis mind põletav soov jäädvustada nende mälestus, andes jõukohase panuse inimkonnale.
Peale selle oli mul meditsiini saladustesse tungimiseks veel üks põhjus: tegelesin täiesti uue süsteemiga (iseõppimine), mis oli vaba koormavast programmist. Ma ei ole kunagi olnud mürgitatud näivast protsessist, mida propageeritakse meditsiiniteadusena, või mingitest teistest muinasjuttudest ravimite väljamõeldud edu kohta. ... Peale selle ei unustanud ma korrakski, et vaatamata miljonitele diplomeeritud arstidele ja Nobeli preemia laureaatidele on tsiviliseeritud inimene jäänud rohkem kui mis tahes loomariigi esindaja erinevate haiguste ohvriks. ...
MA EI KULUTANUD OMA AEGA HAIGUSTE SÜMPTOMITE, RAVIMITE ANNUSTE EGA NENDE LÕPUTULT KEERULISTE VALEMITE MEELDEJÄTMISELE, millest praktikas harva huvitutakse, sest ma ei kavatsenud astuda eksaminaatorite ette ega kaitsta teaduslikku kraadi. Vastupidi, niipalju kui oli võimalik, pühendasin oma aja paljude teadusharudega tutvumiseks ja uurisin kõige mitmekesisemaid allikaid...
18 aastat kestnud hoolika töö tulemused olid esitatud töös, mis koosnes kahest osast: esimese maht oli 568lk ja ilmus 1960 aastal armeenia keeles.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kaotanud siis 2 last tavatoiduga, kasvatas ta oma kolmandat last (tütart) eranditult toortoiduga. Tal tuli ka üle elada kohtuprotsess, mille algatasid arstid tema poolt propageeritava elustiili suhtes. Press jub tol ajal jälgis nende peret, kuna laps kasvas väga jõudsalt ning oli terve.

Aterov kirjutab:
Paljud kalduvad arvama, et inimene, kes on sajandeid toitunud kulinaarroogadest, on sellega niivõrd harjunud, et üleminek toortoidule on talle kahjulik. See on sama, kui väita, et mootor, mis on töötanud saastunud kütusel, ei suuda pärast enam puhtal kütusel töötada.
Esiteks mõned aastatuhanded on tühine aeg võrreldes paljude miljonite aastatega, mil inimese ja tema esivanemate areng kulges toortoidul. Seda, et inimene ei ole keedetud toiduga veel pöördumatult kohanenud, tõendab toortoidule üle minnes paljude haiguste kadumine ja seejärel organismi normaalne funktsioneerimine.
Tõsi, evolutsiooni seaduste kohaselt püüab inimene roogadega kohaneda, kuid mitte nii, nagu paljud oletavad. Rakkudes toimuvate keerukate protsesside ja nende spetsiaalsete funktsioonide korraldamine on võimalik tänu toidu üksikutele komponentidele, mis aga tule toimel kiiresti hävinevad. Järelikult keedetud toiduainetes, mis toidumaanide arvates on toitvad, puuduvad lodetud komponendid, samal ajal on aga toit küllastatud valkudest, rasvadest ja süsivesikutest, mida on rakkude vajadusest mitu korda rohkem.
Organismi rakud, milles pidevalt puuduvad toidu kõrgekvaliteedilised komponendid, mis peaksid kindlustama rakkude normaalset struktuuri ja arengut, aga ka spetsiifilisust, kas ei arenegi oma funktsiooni täitmiseks või kaotavad selle võime.
Pärast hulka võitlusaastaid saabub päev, kui miljarditest rakkudest väljub mandunud ja väärarengutega osa lõplikult rakkude kasvu piiravate mehhanismide mõju alt. Need rakud eralduvad kogukondlikust elust, muutuvad autonoomseks ja ahnelt ehitusmaterjali õgides - valke (eriti loomseid), rasvu, igat liiki lämmastikku, mis on normaalsete rakkude poolt hüljatud ja mida leidub ohtralt rakkudevahelises vedelikus  - paljunevad ja kasvavad tohutu kiirusega. Süsteemitult ja omavoliliselt moodustavad nad uue massi, uue moodustise, mis oma arengus allutab ja hävitab kõik enese ümber ja lõpuks saabub päev, mil ta on vallutanud looduse imelise loomingu - inimese organismi.
Selle uue moodustise nimi on vähk. See on keedetud toiduainete otsene sünnitis, elav tõend sellest, kuidas rakud on võimelised "kohanduma" inimese tarvitatud toidu koostisosade ehitusele...
Järgneb:) - ei jõua momendil rohkem.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar