neljapäev, 18. juuli 2013

Toortoit seentest ja tomatitest - inimese isiklik seeneaed ja tomatihooaja toortoidud Tallinnas 24. juulil

Seenekursuse vaatame uuesti läbi Tallinnas, Krautmanni Massažikoolis. Lisaks seentele räägime ka tomatitest ja teeme neist toortoitu. Olen jätkuvalt täheldanud, et inimesed peavad siiani tomatit seotuks vähihaigustega st nad ei julge tomatit süüa. Kuskohast tulenevad sellised muistendid ja kui maagiline tomat ja seen (ka sinu sees kasvav)  tegelikult on, seda lähemalt vaatamegi.
Loodusteadlane C. Zimmer kirjutab: "Võib öelda, et seened on muljetavaldavad ja imelised. Suurimad organismid Maal. Kuid õppides seeni lähemalt tundma, siis on siin midagi väga rahutukstegevat, millega kusjuures tuleb sul leppida: ME OLEME NEID TÄIS. Paksult, tihedalt:).  
Ma saan aru, kui paljud lugejad ütlevad sel momendil: „Tead mida? Ma pean praegu kohe kuskile minema ja ühte tähtsat asja tegema ja mul pole üldse aegagi,“ ja lülitava välja oma telefoni. Kuid mõned üksikud kuulavad edasi ja just teile tahan ma rääkida SINU ISIKLIKUST SEENEAIAST...
Mõnedes kohtades nagu ninasõõrmed või kukal ruulib peaasjalikult Malassezia. Jalakand on juhtivamaid seenekandjaidJ ja seal kasvab ligi 80 erinevat seent. Teist ja kolmandat kohta jagavad varbad ja varbavahed. Seened armastavad sinu jalgu" :).

Kõõm, valge katt (soor), sügelus, kestendamine, igat värvi laigud - kõik need on inimkeha seente tunnused. Candida toob kaasa hommikuse uimasuse (aju udu), igasugused seedetrakti kaebused ja terve müriaadi nahaprobleeme. On see halb? On see hea? On vaja nendega võidelda? On vaja neid tundma õppida? Neist aru saada?
Sellest kõigest räägimegi ja teeme toortoitu seentest ja tomatitest ning proovime ka tooreid seeni:). Milliseid ja millisel kujul saab inimene tooreid seeni süüa ?
registreerimine 84silleke@gmail.com
24. juuli, kolmapäev, kell 14.00, Krautmanni Massažikoolis Tallinnas (Tondi 8a)inimene 15 eur

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar