teisipäev, 26. november 2013

Söömiskihust

OSHO sulest: 
Mil iganes sa ei lase seksuaalenergial otse voolata, hakkavad tekkima sundmõtted toidust. Toit ja seks on vastandid; nad tasakaalustavad üksteist.  
Kui sinus on palju seksuaalsust, siis sinu huvi toidu vastu kaob. Kui sinus on palju mitteseksuaalsust, siis sinu huvi toidu vastu muutub maniakaalseks. Seega sa ei saa otseselt midagi toidu suhtes ette võtta ja kui püüad seda teha, oled kindlasti probleemides kõrvuni sees. Mõned päevad suudad loomulikult kenasti toimida, kuid siis on probleemid tagasi ja kättemaksu tund tulnud. Sa pead tööd tegema oma seksuaalenergiaga.     

Sina ja ülesöömine
Probleem tekib, kuna lapse esimeses kogemuses on armastus ja toit väga tugevalt seotud. Ta saab ema rinnast toitu ja ka armastust. Kui laps saab armastust, siis ta ei hooli piimast; ema peab teda keelitama. Kui laps ei saa armastust, siis ta ei soovi rinna juurest lahkuda, kuna kardab tuleviku pärast. Ta joob niipalju kui jaksab, kuna ta ei saa olla kindel, kuna ema taas kord kättesaadav on. Kui laps saab armastust, on ta kaitstud; teda ei häiri miski muu. Mil iganes ta vajab, on ema olemas; ta saab usaldada tema armastust. Kuid kui ema ei ole armastav ema, siis laps ei saa usaldada, ta peab jooma niipalju kui ta jaksab.   

Ta kaldub ülesöömisele. Kui laps ei saa armastust, siis ta hakkab huvi tundma toidu vastu. Kui ta saab armastust, siis ta ei ole toidust huvitatud – st ta huvitub toidust vaid keha vajaduste täitmiseks. 
Armastuse energia blokeerumine
See on see, mis sinuga juhtub: kuidagiviisi oled sa ennast oma armastuse energiast blokeerinud. See blokeerumine tõstab sinu huvi toidu vastu. Kui sa soovid seda muuta, pead sa liikuma rohkem armastuse poole. Armasta oma enda keha – alusta just siit; naudi oma enda keha. See on nii kaunis nähtus, selline suurepärane kingitus. Tantsi, laula, tunne ja puuduta oma keha. 
Probleem on selles, et kui sa ei armasta oma keha, siis sa ei luba ka kellelgi teisel oma keha armastada. On fakt, et inimene, kes püüaks sind armastada tundub sulle naeruväärsena, rumalana, tobedana. Kuna sa ei suuda armastada oma keha, siis mida teine peaks sinus nägema? Sina ei näe ju midagi! Vähemalt seni, kuni sa ei õpi nägema oma keha ilu, ei suuda sa aktsepteerida kellegi teise armastust. Seega armasta oma keha. 
Ja kui vähegi avanevad võimalused, et sa saad armastada, kallistada, kätt hoida, siis ära lase sel niisamaa mööduda. Sa võid üllatuda: kui sa hakkad armastuse poole liikuma, laheneb toiduprobleem automaatselt. Armastamine on suurepärane kogemus, toidu hullumiseni sissetoppimine aga haletsusväärne kogemus. Toit on ilus vaid siis, kui süüa seda kogustes, mida suudad omandada. Süües liiga palju, on see iiveldamaajav.  

Kunagi ei ole liiga palju

See on üks imeline asi armastuse juures; armastust ei ole kunagi liiga palju. Keegi ei saa armastada ekstreemsuseni; mitte keegi; selles ei ole midagi ekstreemset. Kui sa sööd, paned asju enda sisse; kui sa armastad, siis sa jagad, siis  sa annad. See on vabastav kogemus. Ja mida rohkem sa annad, seda rohkem energiat hakkab voolama. Sa muutud jõeks, sa ei ole enam seisev bassein. See on see, mida sa oled teinud; see on minu tunne sinu energia kohta: sa oled selle muutnud seisvaks basseiniks. 

Lõhkuge seinad maha! Sul on täiesti ilmselgelt puudu millestki nii kaunist nagu armastus ja ainult armastus saab tuua vabanemise kannatusest, mis tekib toiduga liialdamisest.   

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar