neljapäev, 19. detsember 2013

Mida veel enda jaoks väljastpoolt kokku osta:). Kriisid toortoitumises.

Tundub, et jõuluvana käib ikka heade laste juures:). Vähemalt nii on lapsi üsna kaua aega "heaks" manitsetud. Suureks saades, jääb see püüd alles - mitte olla mina ise, vaid "hea". Mida selleks saab teha:)?


D.Hawkins kirjutab: Noh, on olemas eksperdid, kellel on vastused. Kui sa ei tea, mida teha, võib minna arsti või psühhiaatri juurde, analüütiku, sotsiaaltöötaja või astroloogi juurde. Võid võtta omaks religiooni või filosoofia, minna Erhard Treeningu Seminarile (est) või koputada ennast EFT tehnikaga. Et oma tšakrad tasakaalustada proovi refleksoloogiat, mine kõrva akupunktuuri, külasta iridioloogi, ravi ennast valguse ja kristallidega.
Mediteeri, korda mantrat, joo rohelist teed, proovi Nelipühilust, tulehingamist, keelerääkimist. Võid keskenduda, õpi NLP  tehnikat, proovi aktualiseerumist, tööta visualiseerimisega, õpi psühholoogiat, ühine Jungi grupiga. Proovi Rolfingut, psühhodeelseid drooge, mine selgeltnägija juurde, tee sörkjooksu, tantsi Jazzercise tantsu, tee sooltepesu, tööta läbi toitumine ja aeroobika, ripu pea alaspidi, kanna kaitsvat ehet. Vaata rohkem enda sisse, bio-tagasiside, gestalt teraapia.
Külasta oma homöopaati, kiropraktikut, naturopaati. Proovi kinesioloogiat, uuri välja oma Enneagram tüüp, Lase tasakaalustada oma meridiaanid, liitu teadlikkust tõstva grupiga, võta rahusteid.
Lase teha mõned hormoonisüstid, võta rakusoolasid, püüa mineraalid tasakaalustada, palveta, palu, anu. Õpi astraalset projektsiooni. Hakka taimetoitlaseks. Söö ainult kapsast. Proovi makrobiootikat, hakka mahedaks, ära söö GMO-d. Kohtu Ameerika põliselanikuga, kasuta higistamistelki. Proovi Hiina taimeravimeid, shiatsut, akupunktuuri, moxibustion teraapiat. Mine Indiasse. Leia uus guru. Võta riided seljast. Uju Gangeses. Leba päikese käes. Aja pea paljaks. Söö sõrmedega, mine tõesti segaseks, võta külma dušši.
Laula hõimulaule. Vabane möödunud eludest. Proovi hüpnoosi, regressiooni. Karju ürgkarjet. Peksa patja. Proovi Fekldenkrais meetodit. Ühine abielu toetusgrupiga. Ühine mingi grupiga. Kirjuta afirmatsioone. Valmista Vision Board. Proovi uuestisündi, I Chingi, Taro kaarte. Uuri Zeni. Võta rohkem kursusi ja töötube. Loe palju raamatuid. Lase teha transactional analüüs. Võta joogakursus. Proovi okultismi. Õpi maagiat. Tööta kahunaga. Tee läbi šamanistlik reis. Istu püramiidi all. Loe Nostradamust. Valmistu halvimaks.
Mine retriidile. Proovi paastumist. Võta aminohappeid. Hangi negatiivne ionisaator. Ühine müstikakooliga. Õpi selgeks salajane käeliigutus. Proovi Toning tehnikat. Proovi värviteraapiat. Kuula alateadvust mõjutavaid lindistusi. Võta aju ensüüme, antidepressante, õietilku. Mine tervisespaasse. Valmista toitu eksootiliste ainetega. Hangi omale imelike nimedega fermenteeritud aineid. Mine Tiibetisse. Jälgi püha meest. Hoia käsi ringis ja tõuse „kõrgele“. Taasavasta seks ja kinoskäimine. Kanna kollaseid rõivaid. Ühine kultusega.
Proovi lõputut nimekirja psühhoteraapiatest. Võta imerohtu. Pane ennast kirja erinevate ajakirjade juurde. Proovi Pritikini dieeti. Söö ainult greipi. Hangi endale käejoonte analüüs. Mõtle New Age mõtteid. Paranda ökoloogiat. Päästa planeet Maa. Hangi aura foto. Kanna kristalli kaasas. Hangi Hindu astroloogiline kaart. Külasta meediumi. Mine seksiteraapiasse. Proovi tantristlikku seksi. Saa õnnistus mõnelt Babalt. Ühine anonüümse grupiga. Reisi Lourdesi. Ole kuumaveeallikates. Kanna terapeutilisi sandaale. Saa maandatud. Saa rohkem praanat ja hinga välja seisma jäänud mustus. Proovi kuldse nõelaga akupunktuuri. Proovi tšakra hingamist. Puhasta oma aura. Mediteeri Cheopsi püramiidi juures Egiptuses.
Olete kõike seda proovinud ja ikka veel otsite? Inimene on imeline – traagiline, koomiline ja ikka veel suursugune, ikka veel julgus otsida. Mis meid ajab edasi otsima – lootus? Seda kindlasti. Kuid veel midagi. Me tunnetame alateadlikult, et kuskil on olemas meid rahuldav vastus.
Kus on meie pime punkt? Miks me ei suuda vastust leida?
Me ei saa aru probleemist; seetõttu ei leia ka vastust.
Võib-olla on see vastus nii lihtne ja seetõttu me ei näe seda.
Võib-olla ei olegi lahendus kuskil väljas ja sellepärast me ei leia seda.
Võib-olla on meil nii palju uskumuste süsteeme, et oleme pimedad ilmselge suhtes

TOORTOITUMISE probleemide ABC 54 lk.
Konspektist leiad:
 Mõelge natuke, mis iga päev kosena teid üle valab: mine sinna, ära mine sinna, tee seda, ära tee seda, see on sulle hea, see on sulle halb, see on mõttetu, see on oluline; sa teed seda valesti, toda valesti, tee just niimoodi, järgi just seda, too seal on üks suur vale, aga see on üks suur suurepärane, sa vajad D vitamiini, sa vajad B vitamiini, sa vajad G vitamiini, sa vajad O vitamiini, sa vajad valku, sa vajad rasva, sa vajad sooja toitu, sa vajad …. vajad … vajad. Sinus on parasiidid, sinus on jääkained, sinus on toksiinid, sinus on mustus, sinus on lima, sa pead ennast puhastama-küürima-loputama, sa pead detoks programmi (vähemalt 100 erinevat) läbi tegema, puhasta sooli, paastu, kahetse, muretse, vihka, hävita endas mikroobid, viirused, ussikesed, seened, bakterid – mürgita kõik, mis elab ja liigub ja armastab jne, jne, jne. Tänaste detoks programmide rohkus ei ole parem kunagisest enesepiitsutamisest, askeetide ülirangetest keha füüsiliselt karistavate meetodite rakendamisest. 
Hawkins märgib. „Kuna keha väljendab seda, mis on meeles, siis hakkab kõik see avaldama mõju tervisele.
Kui keegi ütleb: Minul on diabeet, siis see ei jäta meid mõjutamata. Uskumus, et mul võib diabeet olla on niivõrd võimas, et on võimeline selle haiguse looma. Selle asemel tuleb see tühistada: Mina olen isik, kes nii kord mõtles, kuid praegu olen ma selle väljendus, mida hoian oma meeles. Ma olen piirideta olend ja see ei alluta mind endale (võib-olla oleks parem jaatav vorm: ma olen sellest vaba).
„Mul on hüpoglükeemia“ – Ma lõpetan selle. Ma tühistan selle. Ma ei ole enam selle alluvuses. Olen piirideta olevus.“
Kui minu meel on selle loonud, siis minu meel ka tühistab selle. Kui meie kõvaketas on selle salvestanud, siis me kustutame selle. Valime parema tarkvara oma kõvakettale.
..............
Mulliinimese sündroom – Süütu, lapsemeelne inimene ostab entusiastlikult kokku terve paketi näiteks „tervislikku eluviisi ja toitumist“. Näiteks: Hakkate lugema vastavat kirjandust. Kui te loete seda piisavalt kaua aega, siis   saate teada, et kõik siin maailmas, kõik meie kogemustes, kõik meie keskkonnas ja kõik siin universumis tapab meid. See on sõnum, mille me saame. Magneesium tapab meid; kaltsium tapab meid. Energia, mis tuleb vaipadest, värvidest-maalidest ja igalt poolt õhust tapab meid. Kui jalutame koos kellegagi, kes suitsetab, siis AHAA, ma saan kopsuvähi. Me ostame tahtmatule kokku kõik need negatiivsed mõttesüsteemid. Tuleb need ükshaaval tühistada. Mina tegi seda.
Oli sõber, kes ütles, et munad tapavad. Head aega munad. Kolesterool tapab – head aega kolesterool. Vesi tapab mind, piimatooted tapavad mind, liha tapab mind. Ok, sööme puuvilju. Aga puuviljad on täis pestitsiide. Püha jumal. Ei jõudnud puuvilju veel päevagi süüa, kui pestitsiidi teooria juba kohale jõudis. Head aega puuviljad. Aedviljad! Aedviljad on ka seda täis. Nad pritsivad kõiki põlde kogu aeg. Kala on täis elavhõbedat. Mis üle on jäänud?
Oleme muutunud absoluutselt paranoiliseks. Me ei ole muutunud ülimalt tervislikus, oleme muutunud ülimalt paranoiliseks. Kõik minu „pruuni paberkoti“ ( isik, kes sööb mõnda hästi orgaanilist teravilja – sest on ainult paar asja, mida on täiesti ohutu süüa) sõbrad on kõik ammu surnud....
...............
Detox sümptomid - puhastus või tõsine tervisekahjustus
Ma olen kog aeg näljane - mis põhjusel?
Toit, mida ma söön, tundub samasugusena väljuvat - mida teha?
Sõltuvus "halbadest" toitudest
Alakaal - kuidsvõtta kaalus juurde?
Külmaga toimetulemine
Nõrkus ja väsimus
B12 defitsiit
Magusasõltuvus
 Kõhupuhitused
Paast
Kas toortoitumine või söömishäired?

Valed motiivid toortoitumises. Neid on mitmeid erinevaid...
Näiteks:

Sa mõtled, et see teeb su moraalselt parimaks („enam kaastundlikuks“), kui need, kes söövad töödeldud/küpsetatud toitu või liha (ego). 
Sa arvad, et see toob sulle 100% täiusliku tervise (elus ei ole 100% garantiisid). 
Sa  mõtled, et toortoitu süües sööd ennast „paradiisi“ või oled „valgustunud“ või kasvad hüppeliselt vaimsel tasandil.  See peab olema allutatud vaimsusele; osa sellest; toetama sinu vaimsust aga mitte domineerima. 
Loed raamatuid „toortoidu ekspertidelt“ ja arvad, et nad teavad kõike tervisest. Nad ei tea ja mõnedki neist on lihtsalt petised.  
See maskeerib sinu söömishäireid....
..........
Püüdke keha suhtes olla tundlikum. Kuulake teda; ta räägib teile nii mõndagi, kuid te olete nii vaimule orienteeritud, et te ei kuula oma keha kunagi. Kui keha ja vaim omavahel tülitsevad, siis on teie keha hoopis sagedamini õigel teel kui vaim, sest keha on looduslik, vaim aga ühiskondlik; teie keha kuulub ääretule loodusele ja teie vaim kuulub ühiskonnale, konkreetsele ühiskonnale, ajastule ja ajale. Keha juured on sügaval olemises ja vaim virvendab vaid pinnal. TEIE KUULATE IKKA ALTI MÕISTUST; te ei kuula kunagi oma keha. Selle pikaajalise harjumuse tõttu ongi side kehaga kaotatud.
............
Kuidas suhelda pere ja ümbritsevatega, kes ei toeta ja ei saa aru:)...

Tellimine 84silleke@gmail.com
Hind 8 eur

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar