Teisipäev, 5. november 2019

Jessica Ainscough surm peale 33580 toidulisandit ja gersoni teraapiat


Tahtsin lähemalt kirjutada veel oma lemmikutest bakteritest ja mikrobioomist ning sedakord kohviklistiiri osas. Kui te olete Päikesetoidu lehelt lugenud mikrobioomi puudutavaid artikleid, siis heade bakterite õrna loomust arvestades, on ilmselge, et nende kohviga uhamine nad üsna kiirelt tapab ja hävineb soolestiku kaitsev limakiht. 

Aga enne juhtusin lugema Gersoni teraapiast ja nende poolt reklaamitud igapäevastest kohviklistiiridest.... edasi toidulisanditest ja siis juba tõusid juuksed peas püsti. 

Vähiga võidelnud Wellness Warrior võttis seda teraapiat järgides kahe aasta jooksul 33580 toidulisandit, mis teeb igaks päevaks 46 tükki. Ainuüksi sellele numbrile mõeldes hakkab kõhe. Mitte et kaasaegne vähiravi oma tugevate ravimitega oleks inimkehale kerge, aga selline mürgitamine teeb allopaatilisele meditsiinile silmad ette. Antud juhul ei pikendanud 33 tuhat toiduslisandit tema elu ega kaotanud vähki. Vaevalt oleks seda teinud ka 40 tuhat toidulisandit - tuhandetega head asja ....


Jessica Ainscough (juuli 1985 – 26 veebruar 2015) oli Austraalia noorteajakirja Dolly toimetaja, kellest sai kirjanik ja wellness ettevõtja seoses haruldase vähi diagnoosiga. Ta sai sotsiaalmeedias tuntuks nime all The Wellness Warrior. Vähi diagnoos pandi talle 22 aastaselt ja ta suri 7 aastat hiljem 29 aastasena. 

Diagnoos
Ainscough'l diagnoositi epiteeli sarkoom 24. aprillil 2008 pärast vasakust käest eemaldatud tükkide biopsiat. Epiteeli sarkoomi esinemissagedus oli 2005. aastal 0,4 juhtu miljoni kohta. See on meestel kaks korda tõenäolisem ning kolmveerand diagnoositud patsientidest on vanuses 10–39 aastat. Ehkki epiteeli sarkoom on naistel vähem levinud, on prognoos jällegi soodsam. Epiteeli sarkoomiga patsientidest elavad kuni 5 aastat 50 -70% ja 10-aastat  42–55%. Epiteeli sarkoomiga lastel on tavaliselt paremad tulemused kui täiskasvanutel, 5-aastaste ellujäämise võimalus on umbes 65%.  Samuti on lastel metastaase vähem.

Ravi
Algselt oli Ainscough'le pakutav ainus ravi käe amputeerimine õlaosas, mida tuntakse eesveerandi amputatsioonina (eesveerandi amputatsioon on käe, abaluu ja rangluu amputeerimine). Ainscough nõustus vastumeelselt ja veidi enne plaanilist operatsiooni, pakkus tema meditsiinimeeskond välja alternatiivse võimalusena jäseme isoleeritud perfusiooni. Ainscough nõustus keemiaraviga ja protseduur viidi läbi 2008. aasta juunis. Keemiaravi järgsed esmased uuringud näitasid, et vähk oli remissioonis, kuid järgmise aasta (2009) novembriks oli vähk taastunud ja ainus ravivõimalus oli eesveerandi amputatsioon. Ainscough keeldus amputatsioonist ja pöördus selle asemel alternatiivsete vähiravimeetodite poole.  2014. aasta detsembris kirjutas Ainscough sotsiaalmeedias, et on naasnud tavapärase arstiabi juurde, et ravida vasaku õla all olevat suurt kasvajat, mis oli kümme kuud püsivalt veritsenud, jättes ta nõrgaks ja halva enesetundega. Onkoloogi hoole all sai Ainscough oma elu viimastel nädalatel kuus nädalat kiiritusravi.

Alternatiivne dieediteraapia põhineb Saksa arsti Max Gersoni 1928. aasta teoorial ja arvatakse, et ravi puhastab keha, turgutab immuunsüsteemi ja vabastab tarbetutest toksiinidest. Gersoni instituudi andmetel on nende poolt pakutav  teraapiaplaani eesmärgiks aktiveerida organismi võime ennast tervendada orgaanilise, taimel põhineva dieedi, toorete mahlade, kohvi klistiiride ja looduslike toidulisandite abil. Lühidalt:
Kuni 20 naela puu- ja köögivilja mahla päevas.
Taimse dieedi pidamine.
Pole soola, rasva, loomseid valke. Samuti on piiratud taimsed valgud.
Mitu kohvi klistiiri päevas.
Mõned! toidulisandid, näiteks kaalium, jood, B12, linaseemneõlid ja mõned ensüümid.

Alternatiivne vähiraviPärast oma teist vähidiagnoosi alustas Ainscough kaks aastat kestnud Gersoni teraapiat, mida ta kirjeldas kui "intensiivset võõrutus- ja toitumisravi".  2010. aasta aprillis sõitsid Ainscough ja tema ema Sharyn Ainscough Gersoni kliinikusse Tijuanasse, Mehhikosse, kus nad mõlemad veetsid kolm nädalat õppides Gersoni programmi, mille makstud maksumus oli 16 500  AUD, millele lisandusid reisikulud.  Kahe aasta jooksul teatas Ainscough, et tema ravi hõlmas 8760 klaasi mahla, 2920 kohvi klistiiri, 1460 küpsetatud kartulit, 1460 kaussi Hippokratese suppi, 33580 toidulisandit ja 174 portsjonit  riitsinusõli.  Ainscough kirjutas sellest, et ta tundis end Gerson teraapia ajal sotsiaalselt isoleerituna, ja tundis kurbust, et ei suutnud oma sõpradega uusi mälestusi luua: "Enne Gersonit armastasin ma juua, tantsida ja sõpradega rumalusi teha. Leppimine tõsiasjaga, et tegelikult enam kunagi ei ole võimalik seda teha oli uskumatult keeruline ".
Pärast kaheaastast intensiivset ravi järgis Ainscough Gersoni põhiprogrammi, milleks oli kuus mahla päevas ja ainult üks klistiir, lisades veel mõned toidud, nagu pähklid, seemned, vürtsid ja avokaado. Alates hetkest, kui Ainscough alustas Gersoni teraapiat, jälgis tema seisundit Mehhikos tema "Gersoni arst", kes tegi Ainscough vereanalüüse koos elusate verepiltide ja iridoloogia analüüsidega ning viis läbi analüüsi masinaga „Indigo“, mis väidetavalt oli kvant bio-tagasiside seade.

Juba 2012 aastal märgati tema käel vähist tekkinud muudatusi ja järgnevalt kritiseeriti Ainscoughi selles, et ta jättis oma tuhandetele järgijatele mulje, nagu oleks ta Gersoni teraapia abil tervenenud. 


Uskumuste muutus
Ainscough kirjutas 2010. aastal enne Gersoni kliinikusse lahkumist ABC uudiste veebisaidile oma otsusest keelduda ravist: "Kaasaegne lääne ühiskond eeldab, et arstid ravivad meid kõigist meie vaevustest ilma vastutust võtmata selle eest, mis probleemi algselt põhjustas. Võib-olla on see laiskus, võib-olla teadmatus või hirm ".  Siis, 2014. aasta lõpus pärast arstiravi juurde naasmist, kirjutas Ainscough oma veendumuste muutumisest, postitades oma blogisse Wellness Warrior: "Olen rääkinud arstide, ravitsejate ja spetsialistidega ning olen end täielikult avanud, et tõmmata ligi õiged inimesed, kes aitavad mul terveneda - olgu nad pärit loodusravimaailmast või tavameditsiinist. Minu veendumused on saanud täielikult raputada ja ma pidin eemaldama endast kõik hirmu ja ego jäänused, mis takistasid mul neid võimalusi varem uurida " .

Mõjutajad ja toetajad 
"Wellness Warriori üritustel" liitusid Ainscough'ga teised kuulsad wellness-ettevõtjad, kes jagasid oma alternatiivseid tervisereise, sealhulgas endine näitleja Melissa Ambrosini, muusik Wes Carr ja kuulsuste peakokk Pete Evans. Ainscough kutsus oma raamatu eessõna kirjutama toitumisspetsialisti ja Sunshine Coast'i heaoluettevõtte Cyndi O'Mearat ning tunnistas hiljem O'Mearat inimeseks, keda ta kõige enam imetles professionaalses plaanis. Kui Ainscough suri, kirjutas O'Meara, kes oli tema lähedaste sõprade seas voodi ääres, "Ta oleks võinud sellest võitu saada, kuid ta kaotas oma ema ja see on nii raske asi – ema kaotus". Ainscough rääkis ka oma ema Sharyn Ainscough ja vähktõve alternatiivse ravi eestkõneleja Ian Gawleri mõjust ning kirjutas sellest põhjalikult. Tema matustel osales Belle Gibson, kes väitis valetades, et on vähktõve ravinud alternatiivsete ravimeetodite abil.
Ainscough elukaaslane ja toetaja  Tallon Pamenter kirjutas austusavaldusena "oma elu armastusele" Ainscoughi järgijatele kirja, milles kirjeldas, kuidas ta haiglas voodis itsitas ja jõi rohelisi smuutisid kuni oma surmapäevani.  Pamenter tegeleb käesoleval ajal doTerra õlide müügiga.

Sharyn Ainscough
2011. aasta aprillis diagnoositi Jessica emal Sharyn Ainscoughil rinnavähk. Ta keeldus samuti igasugusest tavapärasest ravist, selle asemel liitus tütrega Gersoni teraapias. Sharyn Ainscough suri 2013. aasta oktoobris, kaks ja pool aastat pärast diagnoosi.  Tema surma ajal kirjutati palju sellest, et Sharyn jälgis tütre soovitusi Gersoni ravi osas.  Jessica aga selgitas intervjuus Jillian Extonile, et tema ema soovitas talle Gersoni teraapiat pärast seda, kui tema esimene keemiaravi oli ebaõnnestunud. Jessica selgitas, et tema ema oli varem kasutanud Gerson teraapiat koos oma vanaemaga, kes suri nädalate jooksul pärast seda, kui tal diagnoositi kõhunäärmevähk 2000. aastal.

Ian Gawler
Ainscough väitis, et kui tal diagnoositi vähk, siis  avaldas talle suurt mõju Gawleri raamat " You can Conquer Cancer". Vahetult enne 2010. aastal Mehhikos asuvasse Gersoni kliinikusse minekut viibisid Ainscough ja tema partner Tallon Pamenter kohas nimega The Gawleri Foundation. Pärast seda kirjutas Ainscough: "Eelmisel kuul veetsin Melbourne Gawler Foundation´is 10 päeva, õppides kõike, kuidas ennast ravida. Need olid minu elu kõige kasulikumad 10 päeva."  Gawleri fondi asutaja Ian Gawler on endine veterinaararst, kes pärast kirgurilist vähiravi, kiiritusravi ja keemiaravi oli ellu jäänud. Gawler väitis, et on termilise metastaatilise vähi sekundaarsest diagnoosi ületanud Gersoni teraapiat ja meditatsiooni kombineerides. Kuid sekundaarse vähidiagnoosi kinnitamiseks ei võetud biopsiat ja eksperdid on Gawleri sümptomeid hiljem seostanud kaugelearenenud tuberkuloosiga, mitte sekundaarse luuvähiga. Gawleri esimene naine on samuti väitnud, et Gawleri diagnoos ja ravimeetodid ei ole raamatus päris täpsed. Muuhulgas märgib 20 aastat Gersoni abikaasa ja abiline: "öelda, et (Iani taastumist) mõjutas vegan toitumine on vale ja väga eksitav. . . Ma olin kokk - ma peaksin teadma."

1 kommentaar:

  1. Kui inimene saab vähi diagnoosi, arusaadavalt, hakatakse otsima kõiksugu ravivòimalusi. Seda enam, et on nii palju kriitikat klassikalise meditsiini kohta. Ahvatlevad on ka imeliste vähist tervenemiste näited. Ja veel suur äri alternatiividega jms. Väga raske on otsustada. Keegi ei tea, kus on tõde. Arstiteadus on juba väga sügavale kaevunud, on näha juba kromosoomide mutatsioone, geene ja vähki tekitavaid erinevaid rakusiseste proteiinide markereid. Ravi on ka väga väga peen, arstid on imemeistrid, aga elu on siiani saladus. Miks peab inimene ja tema lähedased sellise keerulise teekonna läbi tegema ja lõpuks teise ilma minema enne traditsioonilist aega, see on pigem vaimse maailma dimensioonid, meil ei ole instrumenti seda mõista. Aga on usk, et hing on igavene, keha vaid ajutine hingekodu ning elu on kool. Igaviku taustal 30, 40 või 85 aastat on võrdsed, tähtis on vaid see, mida inimene õppis sellest elust. Ja kas õppis armastama teisi.

    VastaKustuta