neljapäev, 14. jaanuar 2010

kuuseokka kokteil ja jäätis pähklipiimast



Kokteili baasretsept on allpool olemas. Siin lihtsalt sai külmutatud kuusekasvudest alumise rohelise kihi. Keskel ananass ja peal mustikas












Brasiiliapähkli piimast jäätis. Kasutasin sedakord jäätisemasinat.
Jäätisega on nii, et külmal ajal just mitte kõige soovitavam magustoit. Aga lapsed armastavad väga, hirmutasid mind poejäätisega - läksin näost valgeks ja tormasin jäätist tegema. Õhtul panin likku brasiilia pähklid, hommikul vara panin likku india pähklid. Õhtul panin sügavkülmikusse jäätisemasina. Hommikul loputasin brasiilia pähklid tegin pähklipiima: 1 tass pähkleid ja 3 tassi vett. Blenderdasin,valasin läbi pähklipiimakoti.
Jäätise retsepti võtsin Matthew Rogers ja Tiziana A. Tamborra raamatust sweet gratitude. Jätkuvaltkinnitan,et on üks põhjalikumaid ja paremaid toortoidu magusaraamatuid.
Brasiilia pähklipiima jäätis
1 ja 1/4 tassi pähklipiima
3/4 tassi india pähkleid (leotatud 2-tundi, loputatud)
2 spl vaniljet
1/4 tassi mett (või agaavi siirupit)
1 spl letsitiini
1/4 tl meresoola
Kõik koostisosad blenderdada kreemjaks, valada jäätisemasinasse. Kellel jäätisemasin, seejärgib masina juhendeid.Kellelpole, valab karpi, paneb sügavkülma ja käib aeg-ajalt hoolikalt segamas. Letsitiini asemel võib panna sulatatud kookosrasva. Letsitiin on sojastvõi päevalillest ja ei ole toores. Aga kuna teda kasutatakse abiainena siis paljud toortoidulised kasutavad seda, ka näiteks vaniljeekstrakte jms maitseaineid,mis ei ole toored. Kui soov on olla absoluutselt ja paindumatult toores tuleb letsitiin asendada. Letsitiini on meil saada toidulisandina.
Jäätis oli tõesti väga hea. Aga külm hakkas. Tegime soojendavat teed, et saaks kelgutama minna ja ei peaks jääma tuppa ahju otsa.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar