pühapäev, 28. oktoober 2012

Müstiline ja maagiline ÕUN


Kõik algab alati valest otsast - kas pole? Enne kui inimene midagi sööb, küsib ta, mida see sisaldab  kui palju on siin vitamiine-mineraale, häid rasvu, valku jne?
Kits aasal ei küsi, ta sööb, mis talle maitseb. Ahv metsas ei küsi, ta sööb oma instinktide najal. Lõvigi ei küsi, kalagi mitte.
Nad söövad toitu, mille poole nende lõhna ja maitsemeel viib. See ongi ende toit. JA MUUTMATA, SEGAMATA, MAITSESTAMATA  kujul. Ja nende tervise järele otsustades on nende valik, mis tehtud instinktide abil, väga õige. Mida kardab inimene?
Meie ei küsi, kuna meie toidul ei ole maitset...vähemalt sellel toidul, mida soovitatakse süüa. Soovitatakse, kuna sisaldab palju vitamiine, mineraale jms huvitavaid komponente, mida me ei näe, ei tunne, ei erista silma, nina ega keelega. Kui meil ei ole instinkte, kui meil ei ole kasutada oma meeli, siis hullume varsti soovituste ja nõuannete meeletu koorma all. Need kõik on üksteisele risti vastu. Peale ärihuvi või rumaluse ei näe siin suuremat midagi. Me toome koju omale kottide ja pakkidega maitsetut ainest: puhas tervili, toores liha, toores juurvili, maitseainesegud, õli, rasv. Nüüd, et see maitseks, me küpsetame, töötleme, maitsestame ja muudame seda toitu. Veel enam, me toome koju juba muudetud, töödeldud toidu. Me ei erista isegi kõiki komponente seal toidusegu sees. Enamik neist komponentidest kannab sümboli märki - need komponendid ei ole kunagi kasvanud puul, maal, põõsal. Sellised ained on mõeldud vaid reageerima sinu ajus olevate retseptoritega - tekitama isu, iha, naudingut.
Toit on kõige parem nii nagu ta on. Nii, nagu ta on loodud. Sellisel kujul, sellise lõhna ja maistega. Mitte üks toit ei peaks suust edasi minema, kui ta ei maitse. Siis ta ei ole sinu jaoks. Ka tablett, pulber, vitamiinipill ei maitse - järelikult ei ole see sinu jaoks.
Enne kui teha kindlaks, kui palju erinevaid vitamiine on toidus - enne seda tee kindlaks, kas see lõhnab, kas sel on maitset - looduslikul, töötlemata kujul. SA OLED INIMENE, sa ei ole masin, kuhu lisatakse mõõdu järgi kindlaid töödeldud aineid.
Inimene enam ei oskagi, kõige hullem, et ei julgegi süüa oma instinktide järgi. Kibe on mulle hea - kullake see on muinasjutus nii, et kibe sind ravib. Müüt arstist ja tema tervendavast mõrust rohust. Nüüd ei saagi muud suhu panna. Ei ole oluline, kui palju vitamiine on ühes või teises toidus, kui palju mineraale - sinu kehas omandub-imendub kõik vajalik ainult sellisest toidust, mida looduslikus muutmata vormis soovib süüa sinu keha st elu ja tervise toob ainult selline naturaalne muutmata toit, mille kiidab heaks sinu nägemi-s, maitsmis- ja lõhnameel. 
Mis siis on esimene toit:): D vitamiin, maca, acai, kyäni jms suur hulk imejooke ja superfoode? Kuidas maitseb nende koostismaterjal eraldi, üksikuna, naturaalsena, loomulikul kujul? On midagi jälle, mis annab silmad ette. Mis maitseb niisama, loomulikul kujul, mis siseneb inimesee ja täidab inimese mitte ainult oma ainee kooslusega, vaid ka müstika ja maagiaga. Mitte kunagi ei saa sellest tänapäeva segatud, töödeldud toidust kõhtu täis, kuna midagi olulist jääb puudu. See on seotus ja ajalugu, koos elamine ja ühine müstika. Lubage tutvustada:


PYRUS MALUS
Armastuse vili
Keldi Puukalendris on ta kümnes kuu: 02. kuni 29. Septembrini
Ogham tähestikus kümnes konsonant - Quert
Planeet: Veenus
Element: Vesi
Sümbolism: Armastus & Usaldus, Tervis, Aia maagia
Kivi: Emerald, roosa kvarts
Linnud: Grosbeak
Värv: - Kollakasroheline, roosa
Jumalad: Demeter, Hera, Pomona, Frigga, Freya
Nimed folklooris: Jumalate vili, Allilma vili, 
Hõbedane oks, Armastuse puu

Meditsiin:  Õunad on suurepäraseks kaaliumi, raua, A ja E vitamiini allikaks. Õunad aitavad kehal puhastuda, on ülimalt kasulikud ajule, maksale ja soolestikule. On kasutatud peavalu, reuma, podagra, kõrge vererõhu raviks. Õun koos meega on olnud südameravimiks mitmeid sajandeid. „Õun päevas hoiab arsti majast eemal“. Küpsetatud õun mähisena kurguvalu ja nahapõletike korral. Paar õuna süüa kõhukinnisuse korral. Teisel sajandil peeti õunaveini nö kõige rohuks, kusjuures vein pidi olema vähemalt 2 aastat seisnud.
Õuna maagia: Õunapuu on suurepärane võlukepi materjal. See on nõidade lemmikpuu. Vilja kasutati  pööripäevade pidutustel: Mabon (21.-24. September) ja Samhain (01. November) ja ka armuloitsudeks. Õuna söömine avas tee teistesse maailmadesse, eriti haldjatemaale. See tagas valgustuse ja teadmiste lisandumise. Õuntest unistamine tagas jõukuse ja hea elu. Võites pööripäeval Samhain hüppemängu õuntega, saatis Jumalanna õnnistus sind terve aasta. Kuna õunad on Avaloni sümboliks, siis veest kinni püütud õun oli pühale maale jõudmise märgiks.   Kuna õunu peeti ka surnute toiduks, siis Samhaini ajal kuhjati õunu altaritele ja Samhaini teati ka kui õunasöömise pidu .  


19 sajandi Alam Saksimaal kasutati vastsündinu esimeseks vanniks õunapuu juurte leotusvett, et laps saaks omale punased põsed ja kui ta oli tüdruk siis ka suured rinnad!  
  


Haldja piibel (Teresa Moorey)
 
Õunahaldjas
  
Õunahaldjas on lausa jumalikult ilus ja väga külgetõmbav. Õunu loeti Keldi legendides jumalate viljaks ja õunapuu on seotud paljude maagiliste olenditega.  Õunapuu all oli ükssarviku kodu ja kevadel pakkusid õunapuuõied kodu maikuu lillehaldjatele, kes jagasid atmosfääris armastust ja õnne. 

Õunahaldja kinkideks on igavesti kestev noorus ja ilu, kuigi need on teemad, mis sageli kisuvad üles suuri vaidlusi. … Õunahaldjas kutsub meid nautima oma meeltega tajutavaid naudinguid ja osutab sellele, et see mis tõeliselt kuulub meile – seda ei saa meilt kunagi keegi ära võtta.
Õunad ja õunapuu õied on surematuse, tervenemise ja armastuse sümbolid. Tee õitest viirukiküünlaid, ümbritse end nende lõhnaga …Armuloits
Kasuta metsõunapuud või aedõunapuud, kui metsikut varianti ei ole käepärast. Väga hea oleks, kui õun on korjatud oma käega. Kraabi õuna sisse oma armsama ja enda initsiaalid ning mata see maha või viska veekogusse. 

Õuna maagia Jane Gifford sulest:

Õun õpetab meile armastuse ja usu, suuremeelsuse ja tänulikkuse õppetundi. Armastus ei ole ainult mehe ja naise vahel, vaid on kogu meie eksistentsi ja suhete liikumapanev jõud. Usu mõlemasse: nii endasse kui teistesse. Ole suuremeelne ja usalda oma südant, mis on isiklikku õnne ja eneseteostuse väravaks ning võtmeks, mis avab saladusi teispoolsusest. Suuremeelne õun rahuldab keha, meelt ja vaimu, ja hoiatab ihnuse eest, sest seda mida me anname, saame samas mõõdus ka tagasi. 
Vana Šoti vanasõna ütleb: Kui süüa Samhaini ööl õuna ja vaadata samal ajal peeglisse, siis ilmub sinna sinu tõeline armastus. Ka Victoria ajastu salmike ütleb: 
On Halloween look in the glass,
Your future husband's face shall pass.
(Vaata Hallooweni ajal peeglisse ja sinu tulevase abikaasa nägu ilmub)

Moodsam ettekirjuts näeb ette, et sa seisad peegli ees Samhaini keskööl.
See aitab sul paremini ära tunda oma õiget või tulevast armastust:  lõika õun ristipi viiludeks, et paljastuks tähekujuline seemnete asetus. Süüta teeküünal ja pane õunaviilud koos küünlaga peeli ette. Kui kesköötund on käes siis korda 3x:

As this Samhain night rushes past,
Reveal to me a love that shall last.
May I know them when next we meet
May our love be both strong and sweet.

Lase küünlal ära põleda ja järgmisel hommikul viska õunaviilud välja, pakkudes neid looduse vaimudele. Pööra seejärel tähelepanu neile, keda kohtad järgmise 30 päeva jooksul
("Garden Witchery" by Ellen Dugan)


 "Isegi kui ma teaksin, et juba homme laguneb maailm tükkideks – ma ikkagi istutaksin oma õunapuu.“ 
- Martin Luther (1483-1546)

ÕUNA Algus— Alates aegade algusest on iidsed rahvad olnud armunud puuviljadesse. Puuvili on ainus inimesele magusaid naudinguid andev looduses kasvav toit.  Päris algusest on õunad olnud seotud armastuse, ilu, õnne, tervise, heaolu, naudingu, arukuse, sensuaalsuse ja seksuaalsusega.  Inimese nägemus paradiisist, ükskõik millises kirjanduses, on  aed, mille keskmes kasvavad viljapuud. 
Kreeka mütoloogias, Gaia ehk Emake Maa, esitles kuldsete õuntega puud  Zeusile ja tema pruut Herale nende pulmapäeval. Valvatuna Ladon´i (lohe, kes kunagi ei maga) poolt, oli õunapuu Hesperiidide (Õhtutähe tütred) aias.  Need kuldõunad on andnud ainest paljudele armastuse, reetmise ja kiusatusse langemise lugudele alates Trooja Helenast kuni Atlanta langemiseni. Õuna romantilised ja seksuaalsed  varjundid on olnud nii võimsad ja andnud ka põhjuse, miks temast on saanud väga levinud  magustoit.   Nad mitte ainult ei maitse taevalikult ja ei korrasta seedimist, vaid on ka suurepäraseks afrodisiakumiks. Õunast on saanud   levinuim puuvili kogu maailmas. Ta on võtnud koha sisse kõigis külluslikes aedades. 
8,000 B.C.— Nomaadid hakkasid jääma paikseteks, arendama põllumajandust kõikjal alates Niilusest Tigrise ja Eufratini, Induse ja Kollase jõe orgudes.  Nii kaubanduslik kui sõjaline liikumine algas nende kogukondade vahel. Dessert õunad   levisid kiirelt Kasahstani Tjan Shani mägimetsadest kõikjale „tsiviliseeritud“ maailma. Kogu maailmast on leitud selle aja 25 erinevat õunasorti. 
6,500 B.C.— Jälgi õuntest on leitud Jordani jõe orust Jeeriko väljakaevamistelt – just sellest ajaperioodist. 
Hesperides2
Hesperiidide aed Burne Jones
2500 B.C.—Kuivatatud õuna viile leiti Lõuna Iraanist, Basara lähedalt kuninganna Pu-Abi at Ur  hauast
1500 B.C.— Põhja Mesopotaamiast leitud märk õunaaia müügist erakordse summa  3 auhinnatud lamba eest Assüürlasele Tupkitilla. Hittite Seadustekogu näeb ette kolme seekli suuruse trahvi neile, kes lasevad tulel hävitada õunaaia. 
800 B.C.— Homerose Odüsseias on värss viljapuuaia kohta :
"12 pear trees bowing with their pendant load,
and ten, that red with blushing apples glow'd". . .
Ja hiljem märgib, kuidas kuningas Tantalus hämmeldunud kättesaamatutest „viljadest oma pea kohal: pirnid, granaatõunad, magusad viigimarjad, õunad ja mahlased oliivid“.
401 B.C.— Kreeka ajaloolane ja esseist Xenophon oli nii inspireeritud Pärsia müüriga viljapuu aedadest, et ta rajas ühe sellise oma kodus Kreekas. Ta võttis seejärel kasutusele ühe uue sõna lähtudes Pärsia pairidaeza, ehk müüriga aiast, hiljem Ladina keeles paradisus, ja lõpuks meie keeles paradiis.
323 B.C.— Theophrastos kirjeldab 6 sorti õunu ja räägib miks puuhooldus on vajalik normaalse saagi saamiseks ning et seemnetest peaaegu alati tulevad kehvema viljaga puud. Põllumehed on vaimustuses, loodusinimesed ärevuses. 
200 B.C.—Ladina keele tuleneb tolleaegsest Kesk Itaali murdest ja paljud sõnad, mis puudutavad bioloogiat, seadusi, meditsiini on siiani kasutusel. Ladina keelne "Fruor" tähendus "Ma tunnen heameelt" on allikaks meie sõnale "puuvili".
100 B.C.—Rooma poeet Horace märgib, et Itaaliast on saanud üks suur puuviljaaed ja täiuslik söömaaeg algab munade ja lõpeb õuntega. 
Idun ja õunad J.D. Penrose
50 B.C.—Cicero, filosoof ja riigimees manitses Rooma riigimehi mitte sööma õunaseemneid oma magustoidus – vaid hoidma neid uute aedade rajamiseks. 
50 A.D.—J.M. Columella, Roomas elanud hispaanlane, varajane puuvilja degustaator ja kvaliteedi määraja märkis, et iga puuvilja seemik on uus ja ainulaadne kultivar
79 A.D.—Plinius Vanem oma Natural History describeskirjeldab 20 sorti õunu.
200 A.D.—Kuulsad Roomas elanud Kreeka arstid Galen ja hiljem Hippocrates, soovitasid magusaid õunu toidukordade juurde, kuna see toetab seedimist ja hapusid õunu soovitati ainult nõrkuse ja kõhukinnisuse korral.  
400 A.D.—Püha Jerome, munkluse rajaja, rääkis oma munkadele, et nad veedaksid rohkem aega pookides lootustandvaid viljapuid, see aitavat pääseda laiskuse ja kuradi eest. 
650 A.D.Koraan,  Caliph Utman selgitusel, nimetab puuvilja Jumala ülimaks kingituseks.

Õunapuu arukus

Glennie Kindred sulest
Pärimused ja legendid on täis viiteid õunapuude kohta. See imekaunis puu kannab vilju, mida saab hoiustada talvetoiduks. Õunu on kasutatakse nii toiduks kui ravimiks ja ravimina mõjutab ta meie peenenergiaid.   
Ainuüksi külluslik viljade hulk sügisel aitab aru saada, mida on õunapuul meile õpetada. Ta näitab meile, kuidas anda endast kõik, usaldades ja uskudes, et kõik, mis läheb - taastub. Ta õpetab, kuidas avada oma südamed  elu küllusele. Kui meie, sarnaselt õunapuuga, anname vabalt ja avatult  endast kõik, siis oleme oma südame avanud ka enamat vastu võtma. Sellega pidurdame ahnust ja hirmu. Õuna sõnumiks on väärtustada ja pühitseda kõike, mis sinu elus on. Paljud kibedad hetked, ärritus ja viha on enda väärtusetuna tundmise tagajärg. Need negatiivsed tunded loovad tasakaalutuse, mis omakorda pidurdab elujõu voolamist kehas.  Kui sa tunned, et sa ei ole midagi väärt, siis nende asjade tee sinu juurde on blokeeritud. Täpselt nii, nagu sa usud. Jaatades ja tundes tänu selle üle, mida omad praeguses hetkes, avad kõik külluse kanalid.
Õunapuu on siin, et aidata meil säilitada usaldust kehvade aegade kiuste ja ka seda, et meie tõeline jõud kasvab puhtsüdamlikult andes. Õunapuu hing saab aidata neid, kes  on end vigastanud oma ihnusega. 
Õunad on loomulik ja leebe rohi maole, sooltele ja südamele- peamistele andmise ja vastuvõtmise organitele. Folkloor on täis selliseid vanasõnu nagu „1 õun päevas hoiab arsti majast eemal“ ja see on täiesti põhjendatud. Tänaseks leitud õun- ja viinhape, mõjuvad väga hästi väheliikuvale inimesele, kuna nad neutraliseerivad liigset happelisust seedimises. Õun on väga hästi seeduv puuvili, väga hea imikutoit ning ta aitab organismis seeduda teistel toitudel. 

Küps, mahlane õun sööduna õhtul enne magamaminekut leevendab kõhukinnisust. Samuti aitab unetuse ja sapivaevuste korral. Õun on suurepärane hambapasta ja mitte ainult ei puhasta hambaid, vaid hoiab ka igemed tervete ja tugevatena. Teatud hapete ja soolade vahekord on väga hea ka koores, seetõttu on võimaluse korral vaja süüa õuna koos koorega.
Õunapuu koor on toniseeriv ja stimuleeriv, tõmbab alla palaviku, korrastab veresooni, pinguldab kudesid. Koores sisalduvat florisiini (phlorizin) kasutab meditsiinitööstus. Koore kasutamiseks võta seda puud kahjustamata väike tükike. Keeda seda vees 15 minutit ja lase öö läbi seista. Doseerimine: 1-4 vedeliku untsi päevas. 
Metsõunapuu on rahvameditsiinis puhastava toimega haavadele nii sees- kui välispidiselt. Aitab paraneda nahakudedel, on põletikuvastase ja antiseptilise toimega. Vanal ajal kasutati küpsetatud õunast tehtud maski, et eemaldada pruune laike näolt ja samuti silmapõletike korral. 
 Claire O'Rush's raamatus  The Enchanted Garden kirjutatakse iluprotseduuridest: "Koguge maikuu hommikust kastevett, pange sinna õunapuuõisi. Kuumutage puutulel (originaalis ashen wood, mis siis võib ka saarepuud tähendada), õnnistage õunavett, määrige nahale ja laske sel ise ära kuivada. Paluge puhtust ja ilu valitud jumalalt ning puu vaim ravib ja kindlustab ilusa jume. " 
Bachi õieteraapias on metsõunapuu ebatavaline, st see on ainuke, mida võib kasutada puhtalt sissevõtmiseks ning toime on nii füüsilistele kui vaimsetele tasanditele.  Metsõunapuu eemaldab negatiivseid tundejääke/muljeid, näiteks peale pikka ja rasket  tööd. 10 tilka lisatuna vannivette, 5 tilka on piisav kompressi jaoks. Mõned praktikud soovitavad metsõunapuud paastu ajal, mõned soovitavad pohmelli raviks (iga poole tunni tagant 4 tilka). Haavu  võib puhastada, kui kahtlustate infektsiooni.  
Inimestel, kes vajavad metsõunapuud, on tavaliselt rohkem sensitiivsed, avatud paljudel tasanditel ja sageli tõmbavad ligi tumedaid jõude. Seos sellega tunnevad nad alateadlikult, et on kuidagi räpased ja vajavad pidevat puhastamist. See võib väljenduda  enesevihkamises, hirmus saastatuse ees, ülitundlikkuses oma keha puhtuse osas. Õieteraapiat võib kasutada igal juhul, mis on seotud enesehalvustamisega, eriti kui see puudutab erinevaid kehaosi. 
Õunad on ka vanast ajast tuntud ravim reumale. Mädanenud õun pannakse haigele kohale. Soolatüükaid hõõruti kahe õunapooliku vahel ja seejärel maeti õun maha. Pektiin õuntes on mikroobide vastase toimega ja ergutab uute kudede kasvu. Seetõttu viitavad sellele kosmeetikatootjad. 
Anglo saksi folklooris kirjutatakse püha nimi õunale (mitte pastakagaJ) ja seejärel süüakse õuna kolme päeva jooksul – palavikuraviks. Õun on väga efektiivne toksiinide ja mürkide korral, toimides puhastaja ja tervendajana. Need omadused on ka tänapäeval tunnustatud. 
Coll Hazel märgib The Alphabet – õun on seotud valikutega. „Valik, mis sul on võib olla vahel üsna ühtemoodi meeldivate ja sarnaste  asjade vahel. Mõnikord on nii rake valida, kuna kõik alternatiivid tunduvad paljutõotavad. Ja enne ei saa kaugemale näha, kui valik tehtud."
Edred Thorsson kirjutab The Book of Ogham, et   Quert (õun) on ilu ja igaviku märk. Igavikulise täiusliku tasakaalu ja sümmeetria märk. Quert peamine väljakutse on kalduvus teravdada tähelepanu. Energiad on hajutatud, valikud on hajutatud ja inimesel on tahtmine proovida liiga palju asju ühel ajal. Väljakutseks on valida korraga välja üks asi.“ 
See sarnaneb Coll Hazeliga, kes samuti näitab, et on suur valikute hulk ja peab oskama/julgema valida. Valida tuleb oma tee avatud südamega.
Õuntel on pikk ajalugu ennustamises. Eriti tuleviku ning armuasjade ja heaolu ennete tõlgendamises. Paljudel juhtudel on ebausu taga tugevad ja vanad traditsioonid, paljud neist on säilunud tänaseni, kuid kokku kuivanud kujul, rohkem meelelahutusena kasutusel.   Ennustamismeetodid on erinevad, näiteks õunaseemnete lugemine; õunaseemnetele meeldiva noormehe nime andmine ja seejärel seemnete ükshaaval põletamine – jälgides hoolikalt, milline siis plahvatab…; õunte järele hüppamine; koore viskamine üle vasaku õla, et näha kas maandudes vormub kellegi initsiaal; pannes õuna padja alla, et näha armsamat unes. Kõik need mängud on tegelikult üle elanud pika aja ja olnud vana aja õuna austavates rituaalides olulisel kohal. 
Paljusid neist rituaalidest viidi läbi just Samhain´i (1. november) ajal, kuna õun oli seotud Keldi teispoolsusega. Puud kutsuti „hõbedane oks“ ja talle omistati maagilisi võimeid. Samhain on aeg, kus seinad erinevate maailmade vahel on kõige hõredamad, uksed vaimude maailma ja maise maailma vahel avatud. See on parim aeg aastas teha šamanistlikke reise, kontakteeruda surnutega, viia läbi vaimseid rituaale, et omandada teadmisi ja ravivat jõudu. 
Õuna seest on leitud pentagramm.

Lõigates õuna keskelt ristipidi pooleks. See maagiline teadmiste sümbol  oli Keldi surmajumalanna, Cailleach märgiks ja Samhain oli tema ajaks. Verjuice, teatud liiki siider, oli tema joogiks. See sümboliseeris teispoolsuse kogemusi. Verjuice valmistati lihtsalt: metsõunad jäeti hunnikusse, kuni nad hakkasid mädanema ja muutusid magusaks. Käärinud viljadel eemaldati varred, pandi anumasse ja tambiti puruks, läbi jämeda riide voolas mahl. See mahl oli valmis jook peale ühte kuud seismist. 
Õunapuu on lähedalt seotud šamanismiga, teadjanaiste ja müstikutega. Seda asutati teispoolsusega kontaktide loomiseks.   Keldi müüt nimetab üht teispoolsuse maailma Avaloniks – Õunte Oruks – maagiliseks paradiisiks, kus mäed on täis puid, millel samaaegselt nii õied kui viljad. 
Sõna „Avalon“ tuleneb vana Iiri sõnast  "Avaloch", mis tähendab „õunte paik“. Iiri nimi Isles of Arran (Arran on saar Iiri mere Clyde'i lahes, kuulub Šotimaale) kohta oli "Eamain Abhlach (Evain Avaloch), mis tähendab Õunapuude Püha Mägi. Hilisemalt levis kergemini hääldatav Avalon (Avalon, oli koht, kus raviti surmalt haavatud kuningas Arturit. Koht, kus alati paistis päike, puhusid soojad tuuled, külluslike viljapuu  aedadega maa, kus ei tuntud valu ja oldi igavesti noor). Õunapuu esindab ka peavarju – puhkepaika kas selle maailma eest või kohta, kus puhata ning sooritada rännakut teispoolsusesse.  
Kasuta õunapuust keppi, sellel on maagilised omadused, kui soovid teha šamaanireise teispoolsusesse. On öeldud, et õunapuu on teispoolsuse telefoniks. Selline puidust kepike aitab sul füüsiliselt, vaimselt, hingeliselt leida kontakti õunapuuga. 

Sobiva puutüki leidmine võlukepi jaoks võtab aega. Selleks tuleb pöörduda iseenda sisemusse. Tuleb küsida endalt, kas võiksid selle puutüki lõigata puu küljest? Või ootad, kui puutükk on juba lõigatud. Või küsid oma tuttavatelt, sõpradelt, kuna nad harvendavad oma õunapuid.  Või küsida mõnelt puutohtrilt, kuna ta hakkab oma tööd tegema. Kui sa lõikad ise puud, pea meeles, et sa küsid puult luba ja kuulad seejärel puu vastust ning aktsepteerid seda!  Täna alati puud tema andide eest! Igal juhul on selline puult küsimise ja vastuse kuulamise protsess alguseks sinu ja puu suhetele ja nii saadud puit on väärtuslikum kõikidest muudest võimalustest, mis tulevad tundmatult puult.  

Teine asi, millele keskenduda on võlukepi suurus. Loo kirjutajale meeldib isiklikult pliiatsi suurune pulk, mida saab kergelt kaasas kanda. Kui soovid koore ära võtta, siis parim aeg on selleks värskelt lõigatud oks, hiljem kuivab koor väga oksale külge.  Kuid koort ära võtma ei pea, kõik oleneb sellest, kuidas sa tunned. Keskendu sellele, mida see pulk/oksatükk sulle tähendab ja sa tunned ise, mis on õige.  Õunapuu puitu on kasutatud nikerdamiseks ja sa võid proovida ka seda. Jämedam nikerdus on kergem, kui puit on veel värske. Siis võid jätta puutüki kuivama, et nikerdamine lõpule viia. Sinu võlukepi kuivamise aeg oleneb tema suurusest. Peenikese pliiatsi suurune pulk kuivab umbes nädala või kaks. Suuremad ja jämedamad kuivavad kuu või paar. Kui sa oled koore eemaldanud, on kõige parem  seda hoida siseruumides, nii säilitab ta oma  värvuse.  Koorega variandid on parem jätta õue, kus vihm, tuul ja päike teda mõjutavad. 
Kui sa soovid töötada õunapuu energiaga, saad protsessi aidata keskendudes õunapuule ja töötades õunapuu puiduga, süües rohkelt õunu, juues õunamahla ja vahel harva tarvitades õunasiidrit. Kuivata õunakoori ja tee neist teed. Püüa istutada õunapuid, püüa istikuid ise kultiveerida. Istu õunapuude juures/all nii sageli kui võimalik. Tunneta vibratsiooni, saa nendega sõbraks. 
Kasuta oma õunapuist võlukeppi kui abivahendit, mis aitab suhelda teispoolsusega. Leia kena vaikne koht (parim oleks õunapuu all, ideaalne õunapuu aias)! Sulge silmad, püüa mitte takistada midagi, mis soovib juhtuda.  Kujuta ennast puude hulgas. Kujuta ennast istumas õunapuu all ja vaatlemas puid. Hakka mõtlema õunapuust ja vaata, kuidas sa ennast tunned tema suhtes. Milliseid tundeid äratab sinus õunapuu, mida sa temast tead, mis iganes sinu pähe tuleb. Lase oma meeltel vaadelda teisi puid. Vaata, mis sind kõigepealt köidab, mida sa tunned. Püüa märgata, kui puu energia muutub. Märka, kas siin on teisi loomi, inimesi. Kas on midagi mis sinus seostub nendega. Märka kas on teisi puid, mis kuidagi eristuvad sinu jaoks.  Sel võib olla tähendus sinu praeguses elus ja see võib vajda ekstra tähelepanu. Kui sa oled ümbritsevaga tutvunud, siis palu oma teispoolsuse juhendajat endaga kohtuma. See võib enne kontakti saamist vajada mitmeid katseid. Ära muretse selle pärast. Las asjad juhtuvad omal ajal. Püüa iga kord seda reisi tehes jätta meelde kõik üksikasjad, isegi kui sulle tundub, et midagi ei juhtu. Iga reisi tähtsus saab selgeks alles hiljem. 
Ogham süsteemis, Õun, Quert,  Q-märk, näitab õuna vaimse sõdurina (Steve Blamires - Celtic Tree Mysteries), see on keegi, kes ei karda teekonda teispoolsusesse ja tagasi. Keegi, kes ei karda seista silmitsi surma ja hullumeelsusega. See on šamaanide püha hullus. Keltide juures oli hullumeelsusel hoopis teine tähendus, kui on praegu.  Nende arvates oli hullumeelsus kingitus ja harvaesinev võime, mis seotud teispoolsuse ja oraakelliku kõnega. Tänases ühiskonnas kardetakse hullumeelsust, seda surutakse maha, peidetakse kiviseinte vahele.   Wassailing, näiteks, tundub tänases ühiskonnas pisut hullumeelne – kuid idee, äratada puu vaim, et ta saaks võtta osa õunte valmimise protsessist, oli vanal ajal vägagi aktsepteeritud. 
Ja on nii palju, mida sa esimesel silmapilgul selle tagasihoidliku õunapuu juures veel ei näe. Selles puus on suur jõud ja väärikus, see lubab minna kaugemale tänasest. Kuigi õun  on meile täna nii igapäevane vili. Me ostame õunu poest ja oleme kaotanud kontakti puuga. Oleme kaotanud võimaluse imetleda puud tema õitsemise ajal või istuda soojal suvepäeval puu all varjus või korjata sügisel täiuslikult küpsenud kauneid õunu. Esimeseks sammuks on oma südame avamine õunapuu hingele ja see annab sulle imelise võimaluse  saada osa neist varjatud teadmistest, mis on puus talletatud. Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar