Esmaspäev, 23. november 2020

Mis siis saab, kui CarnivoreMD hakkab taimi sööma ja FullyRawChristina toidulisandeid müüma

Spoiler: mitte midagi ei juhtu.

Pole vist isegi kahjurõõm 😌😌😌, pigem kergendustunne, et lõpuks saab üks tühi loba oma otsa .... ja samas teadmine, et tühi koht ei jää kauaks täitmata.

Paul Saladino aka CarnivoreMD, üllitas aasta tagasi raamatu karnivoorluse hüvedest ☝☝☝
Selle aja jooksul on ta lakkamatult väitnud, et karnivoori dieet on inimese tervisele optimaalne, taimed kahjulikud, süsivesikud saatanast. Kuigi tema MD on psühholoogia vallast, on Saladino esinenud funktsionaalse meditsiini esindajana ja nagu tavapäraselt - toitumisspetsialistina ning andnud sotsiaalmeedias lakkamatult toitumisalast nõu - süüa liha, küttida, elada ammuste esivanemate moodi, mis peaasi - oluline on süüa loom ära kõrvadest sabani.


Ta on ka postitanud üsna edevaid pilte endast ja võrrelnud taimseid "hädiseid" toitujaid:Ta kutsus lakkamatult haledaid süsivesikusööjaid maadlema, nagu oleks see ainus inimese mõõdupuu. Aga siis...

Veidi aega tagasi lisas ta oma menüüsse mee - loomulikult mitte niisama, vaid elektrolüütide pärast. ELEKTROLÜÜTIDE pärast - annab ikka välja mõelda. Mitte et keha tundis suurt vajadust lihtsama süsivesiku järele - oh ei. Elektrolüüdid... 😲😲😲

Siis tulid puuviljad - pärast kogu seda taimsete antigeenide juttu. Aga puuviljad sobivat küti menüüsse, hea küll. Kes saaks siis puuviljade vastu olla. 

Aga 17. novembril märgib ta oma youtube postituses, et lisas puhast valget riisi (riisikeetjas valmistatud), vaat see on küll liiast 😃 - ta andis oma raamatu välja vähem kui aasta tagasi...

Internet on muidugi täis mitte ainult ekskarnivoore, vaid ka eksveganeid - üldse on maailmas palju igat liiki ekse - ühed tulevad, teised lähevad. Ja kõik me saame neilt õppida. 

Tasakaalustaks seda rõõmustavat teadet FullyRawChristinaga, kes Covid-19 algusperioodil leidis võimaluse samuti koos teiste äriinimestega, pakkuda meile "immuunsust tõstvaid" tooteid.

Kui palju mulle ka kunagi see puuviljane seltskond Woodstockis meeldis, siis täna tuleb öelda, et toitumisnõu ise, mida pakutakse on suures osas tüütu loba. Üks asi on, et sinu toitumisviis meeldib ja sobib sulle (ja sellest piisab) - teine asi on pakkuda selgitusi, "miks sa seda teed" ja "miks see hea on". Ja need selgitused  ei lähe kohe mitte. 

Videol on tore nimi: What Supplements I'm Currently Taking | Health Protocol | Vegan (Not Sponsored) Kuigi pealkirjas on rõhutatud, et tegemist ei ole sponsorlusega ja seda rõhutab Christina oma miljonile järgijale mitu korda - keegi ei maksa mulle ja ma ise tahan ja võtke teie ka ... siis ometi on tegemist toodetega, mille müügi eest läbi oma veebilehtede saab rahalist tasu:
Potsikuid on tõesti palju, nende hind muljetavaldav. Veel tobedam on jutt, mis siia juure käib: minuga on kõik korras, minu proovid on korras aga võtan ikka... sealjuures ei käi jutt B12, vaid C vitamiinist - mida ta oma värskest toidust ülikülluslikult saab, kolloidhõbedast, mis sisse võtta on kahjulik jms.  
Aga võibolla ta ei võtagi, vaid reklaamib niisama. Või on ta siiski ebakindel oma toitumisvalikutes ja tunneb ennast halvasti.

Juhtusin vaatama ka The Fairly Local Family postitust "Yes, I am an Ex Vegan (or maybe not)"Amber koos oma perega postitavad aiandusest, finantside majandamisest, keskkonnasäästlikust elamisest, minimalismist, toitumisest, koduõppest. Igati tore kanal.

Selles postituses räägib Amber, miks ta on otsustanud lisada oma nimele tiitel Eksvegan ☝. Mitte seetõttu, et ta oleks muutnud oma toitumist või keskkonnasäästlikku eluviisi. Vaid vegan kogukonna lakkamatu kriitika pärast. Isegi mitte ainult vegan kogukonna, vaid üldse sotsiaalmeedia figuuridele suunatud virisemise pärast. 
Amber toob välja ka ühea asjaolu, mida ma olen tajunud, kuid pole osanudki välja öelda ja nimelt: inimestele meeldivad meediakontod, mis räägivad ainult sellest, kui terve ja õnnelik ma olen. Amber on olnud pikalt hädas Crohni tõvega (hiljaaegu on tal proovid juba olnud palju paremad) ja ütlebki, et iga kord, kui ta räägib oma haigusest (ja Crohni tõbi on väga tõsine asi), kaotab ta sotsiaalmeedias järgijaid.  Ja sõnumid, mida talle saadetakse on hästi seinast seina. Talle on öeldud, sul on selline haigus ja sa oled vegan, väga tubli, pinguta edasi. Ja siis tulevad sõnumid, sul on selline haigus, see on sul sellest, et sa vegan oled. Eksvegani tiitli otsustas ta võtta aga pärast seda, kui ta ostis väikelapsele 7 dollari eest kasutatud sandaalid (nahast), mis tõi kaasa palju kriitikat vegan aktivistide poolt. Amber selgitab, et ta ei kavatse osta uusi kalleid plastist vegan jalatseid ja kui second hand jalanõud on tõesti nii suur probleem, siis ta lihtsalt loobub olemast vegan. Amber ütleb ühes teises videos kriitikutele ka seda, et aga olge 14 aastat vegan ja vaatame siis, kui kerge see on või kui lihtsalt te hakkama saate. 

Elu ei ole alati lihtne ja reaalsusel on aeg-ajalt tugevad musta huumori perioodid, kui ta sinu enesekindluse ja uskumused pea peale keerab. Sestap tasub arendada taktitunnet ja arusaamist.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar