pühapäev, 18. oktoober 2009

Rejuvelac ja roheline smuuti


Õunasmuuti
1 varsselleri vars
1 tl kuivatatud rohelist
1 mango
4-6 õuna
2 tassi vett
blenderdada. selline talvisem smuuti, värsket rohelist väljast enam palju ei saa, tuleb kuivatatust osa võtta. värv tuleb ikka ilus roheline ja maitse on väga hea. roheline on väääga oluline!
Rejuvelac ehk iduvesi-Kõigepealt idandid - võta väike tassitäis teri. Vala vesi peale ja lase üleöö vees paisuda. Hommikul pane tükk marlit kummiga peale, keera väikese kausi või taldriku peale kummuli. Mitte püstloodis vaid kaldu, et liigne vesi saaks ära voolata ja õhk ka juurde pääseks. Loputa paar korda päevas. Läheb paar päeva. Valmistamiseks sobivad idandid (spelta või kamuti või rukkiterad aga tehakse ka kaera, odra, hirsi teradest) idupikkusega umbes 1...2 mm. Soojendada vesi 25...30 ºC ja valada purki idanditele. On soovitatud nii kaanega kinni keerata kui vähe kergemalt katta. Ise olen taldriku kannu peale pannud. Jätta üheks ööpäevaks sooja (25...30 ºC) seisma. Jälgida idandite hapendumist maitsmise abil. Mida kauem neil seista lasta, seda hapum jook tuleb. Õnnestunud iduvesi on meeldivalt hapu ja puuvilja maitsega. Parajalt hapule joogile võib vajaduse järgi lisada leiget vett, mis võimaldab rohkem kui nädala jooksul saada samadest idanditest väärtuslikku maitsvat jooki. Kui maitse hakkab nõrgenema, tuleb uued terad idanema panna. Õnnestunud iduvett on otstarbekas kasutada juuretisena uue iduvee saamiseks.
Sellega saab teha head pähklijuustu ja juua niisama. Teha limonaadi ja teed.
) idandada, peotäis kannu, vala vesi peale, kata kinni ja lase toasoojas 12-24 tundi olla. Maitse peab olema hapukas aga mitte kibe.
Rejuvelac on elus, orgaaniline, piimavaba acidophiluse allikas. Acidophilus hävib meie soolestikus antibiootikumide, alkoholi, rämpstoidu ja rafineeritud toidu tarbimisel. Acidophiluse puudus toob kaasa seedehäireid, kõhukinnisust, halba hingeõhku, peavalu, energiapuudust. Acidophiluse küllus aitab puhastada organismi, parandada seedimist, suurendada energiat, parandada enesetunnet Rejuvelac on äärmiselt rikas – sisaldades ca 45 miljardit acidophilus ensüümi iga 200g kohta.
· Täiesti naturaalne ja kui sa valid maheterad siis 100% mahe
· Piima ja soja vaba niisiis sobib veganitele ja laktoosi-kaseiini talumatutele
· Kerge seedida ja omastada – erinevalt kapslitesse pandud ensüümidele
· Probiootik acidophilus ensüümid taastavad ja hoiavad head mikrofloorat
· On väga hea toidumürgituse, ülesöömise, ärritatud soole sündroomi ja kõigi teiste kõhukorratuste puhul
· Efektiivne pikaajalisema kasutamise korral
· Vabastab-kergendab kõhukinnisust, halba hingeõhku, peavalu, seedeprobleeme
· Seedeprotsessi paranemisel suureneb energia liikumine kehas

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar