Esmaspäev, 29. november 2021

Kehast välja heidetud vol2 - kõhulahtisus ja düsenteeria

 


Pruuni värvi uriin – on põhjustatud maksa düsfunktsioneerimisest või spaiteede ummistusest, mille tõttu sappi satub vereringesse ja sealt uriini. Kuna sapiteede ummistus võib viidata ka pankrease kasvajatele, tuleks tume rohkemas-pruuni uriini morral minna arsti juurde.

Ravimitest võivad pruuni uriini põhjustada antibiootikumid ja malaariaravimid.

Toidust: põldoad, rabarber, aaloe.

Inimese peeru koostisosad:

Lämmastik: 20-90%

Süsinikdioksiid: 10-30%

Vesinik: 0-10%

Hapnik: 0-10%

Metaan: 0-10%

Kas peeru tagasihoidmine võiks olla kahjulik?

Üldiselt tekitab peeru kinnihoidmine ebamugavustunnet kõhus. Mõned spetsialistid on arvanud, et peeru kinnihoidmine seostub suurenenud divertikuloosiga (jämesoole seina väljasopistusi nimetatakse divertiikuliteks. Mitmete divertiikulite esinemist nimetatakse divertikuloosiks). Gaasi kinni hoidmine käärsooles tõstab seal rõhku, põhjustades aja jooksul herniat ja divertikulite teket.

Üks Austraalia uuring avaldas, et mehed peeretavad keskmiselt 10 korda päevas, naised 8 korda. Samas leiti, et naiste peer haiseb rohkem, kuna naiste peer sisaldab rohkem väävlit (haa! Eks naises ole rohkem põrgutuld).

Peale ubade, kapsaste, spargli, baklažaani tekitavad rohkem gaasi pirnid, õunad, aprikoosid, ploomid ja virsikud, täisteraviljad, piim, sorbitool (suhkruasendaja), karastusjoogid, tume õlu, lahustuv kohv ja punane vein.

Kõige hullema haisuga pole peerus mitte metaan, vaid vesiniksulfiid. See gaas tekib, kui bakterid töötlevad ümber rafinoosi – süsivesikut, mida leidub rooskapsas, peakapsas jt taimsetes produktides.Siin on päris mitu asja kõhulahtisusest ja düsenteeriast. Leidsin siit ühe ülevaatliku tabeli nende erinevustest:

On veel keriorröa.

Keriorröa on õline, oranži värvi soole väljaheide, mis tekib siis, kui inimene tarbib seedimatuid vahaestreid. Vahaestrid tekivad, kui rasvhape ühineb rasvalkoholiga. Kalade perekond Gempylidae sisaldab suures koguses taolisi vahaestreid.

Gempüüllased(Gempylidae) on kalade sugukond ahvenaliste (Perciformes) seltsi makrelliliste (Scombroidei) alamseltsist.

On olemas ka fiktiivne (?) kõhulahtisus (factitious diarrhea) – mis tekib lahtistite kuritarvitamistel. Seda esineb naistel rohkem kui meestel. 

Brainerd diarrhea (diarrhea – kõhulahtisus) – tõsine akuutne kõhulahtisus, mis võib kesta kuid ja ei allu antibootikumidele. Seostatakse pastöriseerimata piima ja saastunud vee joomisega. Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar