teisipäev, 7. juuni 2011

Uuesti päikesetee ja pähklipiima jääkmassist leiba

Piparmündi või piparmündi-melissi päikesetee saab ruttu:) valmis.
Eks ma hakkan ennast juba kordama aga siin on materjale palju ja uusi tulijaid, kes eelmisi aastaid ei jõua läbi vaadata on ka.
PÄIKESETEE
Väike peotäis piparmündi-melissi lehti, käte vahel ribadeks-tükkideks tõmmata. Pane klaasist nõusse ja vala toasoe vesi peale. Kannu, purgi või tassi katteks võib esialgu panna väikese taldriku või käteräti - kellele ei meeldi kui mõni putukas sisse satub. Tuulisema ilma puhul neid ei tule. Tass-purk päikese kätte ja ootama. Ma eile vaatasin, et kell 8 hommikul tõstsin välja ja kell 10 oli juba värvi muutnud. Jõin kell 12, siis oli juba täitsa soe tee.Katsetasin ka pähklipiima kurnamismassist teha tomatikrõpse:
1 tassi jahvatatud linaseemneid
1 tassi värskelt kurnatud pähklipiima jääki (õigemini tegin 1 tassist pähklitest piima ja see mis järgi jäi lisasin leivasegule)
1 suurem (2 väiksemat) tomatit
4-5 leotatud kuivatatud tomatit
meresoola, miatseaineid maitse järgi.

Tomatid (värsked ja kuivatatud) blenderdasin koos tomati leotusveega. Segasin kõik kokku ja kuivatasin. Kui linaseemneid mitte väga palju panna siis kipub kuivatis mass mõranema-pragunema. Aga siis ma teen kohe sellised väiksemad pätsikesed.
Kuivatada alguses paar tundi 60c juures ja siis 43c juures sobiva kuivuseni.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.