neljapäev, 7. märts 2013

Naistepäevaks


OSHO "raamat naistest. tee naiselikkuse juurde"
Kuna naiste üle on valitsetud, teda on piinatud ja alandatud eikellekski, siis on ta muutund ebameeldivaks. Kui olemusel ei lubata kulgeda sisemiste vajaduste rada, muutub see kibestunuks, mürgiseks; see on sandistatud, halvatud – loomuvastane. Naine pole enam tõeline naine, sest teda on sajandeid rikutud. Ja kui naine on rikutud, siis ei saa mees olla loomulik, sest lõppude lõpuks on naine see, kes mehe sünnitab. Kui naine ei ole loomulik, siis ei ole ka tema lapsed loomulikud. Kui naine ei ole loomulik, siis mõjutab ta ka oma lapsi, nii poisse kui ka tüdrukuid.
Naisel on kahtlemata vaja suurt vabanemist, kuid see, mis toimub vabanemise nime all on rumal. See on jäljendamine, aga mitte vabanemine.
Minuga on mitmed naised, kes on osalenud vabadusliikumises, ja kui nad alguses minu juurde tulid, olid nad väga agressiivsed. Ma mõistan ende agressiivsust, sajanditepikkune alistumine on muutunud nad vägivaldseks. See on lihtne kättemaks. Nad on segased ja selle eest vastutab üksnes mees. Kuid tasapisi, väga aeglaselt nad pehmenevad, muutuvad meeldivaks ja nende agressiivsus kaob. Esimest korda muutuvad nad naiselikuks.
Tõeline vabanemine muudab naise algupäraseks naiseks, mitte mehe jäljenduseks. Praegu toimub just see: naised püüavad olla täpselt nagu mehed. Kui mehed suitsetavad sigarette, siis peab ka naine sigarette suitsetama. Kui mehed kannavad pükse, siis peab ka naine pükse kandma. Kui mehed teevad teatud asja, siis peab ka naine sama tegema. Naisest saab lihtsalt teisejärguline mees.
See ei ole vabanemine, vaid veel suurem orjus; suurem seepärast, et esimene orjus oli meeste poolt peale sunnitud. Teine orjus on hullem seetõttu, et selle on loonud naised ise. Kui keegi teine sunnib sulle orjuse peale, siis saad selle vastu mässata, aga kui sa ise sunnid end orjusse vabanemise sildi all, siis ei ole mingit vajadust mässata.
Ma soovin, et naine oleks tõeline naine, sest temast sõltub palju. Naine on palju olulisem kui mees, sest ta kannab enda üsas nii naist kui ka meest. Ta on ema mõlemale, nii poisile kui ka tüdrukule, ta hoolitseb mõlema eest. Kui naine on rikutud, siis on tema piim rikutud ja rikutud on ka tema kasvatusvõtted.
Kui naine ei ole vaba, et olla tõeline naine, siis ei saa mees iial olla vaba, olemaks tõeline mees. Naise vabadus on vajalik mehe vabaduse jaoks, see on fundamentaalsem kui mehe vabadus. Ja kui naine on ori – nagu ta on sajandeid olnud -, siis muudab ta vaevu hoomatavalt ka mehe orjaks, sest naise moodused on vaevu hoomatavad. Ta ei võitle sinuga otseselt, tema võitlus on kaudne, see on naiselik. Ta nutab ja valab pisaraid. Ta ei löö sind, ta lööb ennast ning selle ja nutmise tõttu muutub tugevaimgi mees tuhvlialuseks. Väga habras ja õbluke naine võib valitseda väga tugeva mehe üle. Naisel on vaja täielikku vabadust, et ta võiks anda vabaduse ka mehele.
See on üks põhireegel: kui sa muudad kellegi orjaks, siis muutud ka ise viimaks orjaks, sa ei saa jääda vabaks. Kui sa tahad vaba olla, siis anna vabadus ka teisele – see on ainus võimalus vaba olla.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar