pühapäev, 31. märts 2013

Prof Colin Campbelli uus raamat ilmumas


"Whole: Rethinking the Science of Nutrition"

Whole: Rethinking the Science of Nutrition
ilmub paari kuu pärast mais 2013
www.bookdepository.co.uk  poest saab ilma saatekuludeta ettetellimise teha 17 euro eest. 357lk.


Ma olen seda raamatut oodanud ja nüüd ta on tulemas. Ma leidsin tutvustava katkendi ja ma loodan siit palju - et aitab õla alla panna arusaamisele ja vähendada pimedust toidulisandi ebajumala kummardamises ...

Mis juhtub kui te sööte ära õuna? Vastus sellele võib olla palju komplitseeritum, kui te ette kujutate. 


Iga õun sisaldab tuhandeid antioksüdante, mille nimed on enamjaolt meile tundmata. Jah, me teame C vitamiini ja veel mõnda nime, kuid antioksüdante on väga palju rohkem. Iga neist kemikaalidest omab võimet mängida olulist rolli meie tervise toetamises. Nad mõjutavad tuhandeid ja tuhandeid ainevahetusreaktsioone inimkehas. Kuid välja arvestada iga üksiku kemikaali spetsiifilist mõju ei ole võimalik - õun on tervik. Kuna peaaegu igal kemikaalil on teatud mõju teistele kemikaalidele siis on olemas lõputu arv võimalikke biolooglisi tagajärgi.   

Ja see on ainult õun ...Toitumisteadus, mis väga kaua olnud kinni reduktsionistlikus mõtteviisis, on nüüd revolutsiooni äärel. Traditsiooniline "kuldstandard" toitumisalastes uuringutes on uurinud ühte kemikaali korraga ja püüdnud tõestada selle ühe kindalt mõju inimkehale. Sellised uuringud on kasulikud ainult toiduainetööstustele, kes püüavad tõestada, et mingi kemikaal piimas või valmistoidu pakendis on meile "hea" aga neil on väga väike arusaam sellest, mis terviku kompleksuses tegelikult toimub või kuidas need kemikaalid tegelikult inimkehas tervisele mõjuvad.  

Oma esimeses raamatusThe China Study, T. Colin Campbell (koos a poja PhD, Thomas M. Campbell) kirjutas , miks taimedel põhinev terviktoit on hea meie tervisele.  

Uues raamatus Whole kirjeldatakse silmi avavalt, paradigmasid muutvalt  toitumisteadusee olemust. Teaduslik  tour de force reis läbi toitumise  tipptasemel arusaamisega ja selle võimsast mõjust meie tervisele ja meie maailmale.  

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar