pühapäev, 1. märts 2015

Dr. Marva Oganjan videoloengute konspekt

5 pikka ja põhjalikku loengut olen ma nüüd tõlkinud eesti keelde, täiendanud vastavate jooniste ja teemakohaste selgitustega. Kokku on konspekt veidi üle 60lk ja sisaldab seedimise biokeemilisi aspekte, väga oluliselt puudutatakse hingamisteede haigusi, külmetushaigusi, allergiaid, astmat, südamehaigusi, leukoosi. Arst-naturopaat Oganjan toetub oma pikaaegsele praktikale, vene tuntud naturopaadi arst-psühhiaater professor Juri Nikolajevi töödele ning on välja töötanud oma metoodika, mis konspektis ka üksikasjalikult kirjas. Kogu materjal on leitav ka vene keeles dr Marva Oganjan kodulehel http://almedeko.ru/

Mida siis dr Oganjan päevakorrale tõstab:
Alustuseks tahan öelda, et ärge kartke külma. Kui külmetute, siis jääte haigeks. Ja see on väga hea. Külmetushaigus on suureks kasuks. Selle võite loosungina kõrgele tõsta: Külmetus on kasulik. Miks? Seetõttu, et see võimaldab kehal välja heita kõikvõimalikke jääkaineid. Ja ma räägin edasipidi, kuidas külmetusest saada maksimaalset kasu.
---
Esimene liha seedimise etapp on seega liha leotamine maohappe+pepsiini lahuses. Aluselises keskkonnas seda ei ole võimalik teha, kuna pepsiin töötab happelises keskkonnas. Alustuseks ei ole meil mitte alati maos liha jaoks piisavalt happeline keskkond. Kuid isegi, kui on piisavalt happeline ja pepsiini tuleb ka piisavalt – isegi sel juhul ei seedu liha ära täielikult. Sest, mis on liha. Liha on enamjaolt valguline. Ka meie ise koosneme valgust – lihast. Ka juuste-luude kollageen on ka valk. On erinevad valgud...
---
 Biokeemia praegused klassikalised allikad märgivadki, et me suudame lagundada 100 grammist ca 60 grammi. Ja 40 g nendest molekulidest ladestuvad täpselt sellisel lagundamata molekulaarsel kujul. Ja võtke arvesse, et me küll kuumutasime seda liha ja keerasime struktuurid pea peale, kuid isegi sel juhul, kui me sööksime toorest liha, siis ikkagi me ei suuda lagundada kogu sissesöödavat valku. Kuna sissesöödav valk ei ole siiski identne meie valgule. Sarnane, jah muidugi. Aga omab täiesti teistsugust struktuuri. Igal loomal-linnul on isesugune struktuur. Kui ei oleks struktuur erinev, siis me oleksime kana või lehm...
---
Meil on 70g kaaluv kõhunääre ja meie sööme kilodega liha. Mõni sööb iga päev kilo endale sisse, isegi kord nädalas on liiga palju.
Ja nii läheb kõhunääre hulluks ja hakkab tootma ülisuurtes kogustes trüpsiini ning toimub meie enese valkude äraseedimine. Sest, mis on äge pankreatiit -  see ongi ülisuure koguse trüpsiini tootmine. Tekivad kohutavad valud. Vanasti pandi selline haige kolmele päevale nälgimisele ainult vee peal. Kuigi ka see ei aidanud alati. Sest kõhunääre ise on ju valgust ülesehitatud ja suur kogus trüpsiini lihtsalt sööb pankrease ära. Aga muidugi on viimase 50 aasta jooksul leiutatud hormoonravimid. See hormoonravimite leiutamine on nagu aatompommi leiutamine. Milleks luua ravimid, mis tapavad...
---
Kõige olulisem, mida võiksite suurte tähtedega endale üles kirjutada: ÄRGE RAVIGE LAPSI ROHTUDEGA (tabletid, pulbrid, siirupid, spreid jne). Mitte mingil juhul. Ma ei ütle kunagi, et ärge üldse ravimeid kasutage. Kuid ravimi puhul tuleb väga täpselt teada, kuidas ja kui palju ravimit kasutada.
Oletame, et te olete raseduse ja sünnitamise ajal jätnud oma elustiili korrigeerimata ja teie laps jäi haigeks. Ei ole vaja oodata 5 kuni 10 päeva ja siis arst kutsuda ega ei ole vaja ka esimesel päeval kutsuda arst, kes kirjutab lapsele ainult antibiootikume ja palavikualandajaid. Veel hullem on panadol küünlad.  See on väga hull – hoidke sellest eemal. Reklaamiti ka panadol siirupit – hirmus asi. Tervist hävitav.
Mida tuleks teha. See on minu kogemus, mida kinnitavad tuhanded patsiendid...
---
 Mina ravin oma seguga kõiki patsiente kõikide haiguste puhul. Mulle on öeldud, et ei saa erinevaid haigusi ravida sama seguga. Mina ütlen, et inimene on üks, kõik tema organid on omavahel seotud. Ei ole võimalik ravida mingit isoleeritud haigust. Kõik on omavahel seotud. Ja kui haiguste alguse ühispõhjuseks on organismi ülekoormatus – lima liigsus, siis tuleb kõiki haigusi ravida samadel alustel. Ei ole vaja lasta haigustel areneda vähiks või gangreeniks  ja jõuda operatsioonini. Ka diabeedi kohta öeldakse küll, et see on hormonaalne ehk endokriinsüsteemi haigus, kuid mina ütlesin juba ammu – see on autoimmuunhaigus. Nüüd sellest räägitakse igal pool. Miks sai aga diabeedist autoimmuunhaigus? Miks järsku muutusid meie kehale ohtlikuks tema enda kõhunäärme fermendid, et keha peab nende vastu tootma antikehi? Miks teise tüübi diabeet tekib – on söödud liha. Ja siis veel soovitatakse diabeedi puhul – ärge suhkrut sööge, sööge liha. Ärge praadige, vaid hautage. Hautamine on parem küll, aga mitte oluliselt. Miks tekkis diabeet, sest lapsel oli trahheobronhiit ja seda lämmatati tablettidega ega lastud korralikult jääkaineid kehast välja viia. 90% lastest kogu maailmas on trahheobronhiit. Millest tekib trahheobronhiit – ülemäärane kogus prügi on täitnud bronhiaalsed kapillaarid.
 ---
Öeldakse, et ah see on kuiv köha, sellel pole mingit pistmist bronhidega. Jama. Igasugune kuiv köha on seotud bronhidega. Kui aga köha on juba rögane, siis tähendab see seda, et kogu kapillaaride süsteem on limaga täitunud. See lima on raske ja peab liikuma üles. Seda sülitatakse välja, kuid veel rohkem jääb välja sülitamata. Ja lastel on raske sülitada. Väikelastel veel raskem.
---
 Kilpnäärme alatalitus lapseeas toob kaasa kasvu pidurdumise ja psüühilised probleemid.  Täiskasvanul avaldub alatalitus letargias, unisuses, rasva ja vedelike organismi kogunemises, keha alanenud temperatuuris, lima eraldumises.
Ületalituse puhul toodetakse palju hormooni türoksiin, mille tulemusena haige on ülierutuvuses, südamerütm kiirenenud, suureneb isu ja kehatemperatuur (37,2-37,4C), väliseks märgiks on pungissilmsus. Miks siis just kilpnääre kõige enam haigestub? Kilpnäärmed asuvad kurgumandlite vahetus läheduses ja saavad mõjutatud strepto- või stafülokokist jt bakteritest angiinide ajal. Kurgumandlid, mis peaksid olema keha kaitseorganid, muutuvad sagedaste angiinide tulemusel mädaseks ja nakatavad teisi organeid. Sagedane antibiootikumiravi annab võimaluse lokaalseks bakteriaalseks resistentsuseks ning see mõjutab kilpnääret. Arvatakse, et angiin tekib külmetusest, kuid kogu see surnud rakkude röga, mäda ja lima ei teki külmetusest, vaid toidust, mida keha ei suuda ümber töödelda. Lihasöömine on liiast.
Kas teate, et nii nagu meie tapame loomi, nii tapavad loomad meid. Annavad täie rauaga...
---
Lapsed kasvavad une ajal ja inimene ei vanane une ajal. Meie teeme aga kõik, et vananeda.
Kuidas me seda vaatame seedimise protsessist lähtuvalt? Kõhunääret, kes toodab toidu lagundamiseks fermente – teda ei ole vaja vägistada. Kui me läheme magama kell üheksa, siis kaheksa tundi enne peaks olema viimane söögikord st kell 13.00. Eks nii iidsetel aegadel oligi. Söödi kell 8 hommikul ja kell 12 päeval ja siis rohkem ei söödudki. Õhtul kell 9 heideti magama.
---
 On tulnud inimene, kes ütleb, et ma loen juba seitse aastat teie artikleid. Mida sa loed nii kaua! Loe üks kord läbi ja tegutse. Tema tuleb, haige, 7 aastat lugenud.
On ka nii, et ema toob lapse ja ütleb – ravi terveks. Mina enne ravi ei alusta, kui pean loengu. Ema kuulab loengu ära ja ütleb – ei, ma ei taha. Kusjuures 10 aastane laps – astmaga – tahab ravida. Üks selline juhtum näiteks: Tuli vanaema lapselapsega, kellel oli bronhiaalne astma. Ütlen, et on vaja ravida. Vanaema on nõus, saab kõigest aru. Läheb koju, tütre (lapse ema) on 30 aastane – täielikult vastu. Vanaema käib peale – on vaja. Lapsel on halb. Kusjuures ema on lastemassöör, seega ikkagi meedik. Ravitakse last üks nädal – lapsel hakkab parem. Ütlen vanaemale, et järgmine kord tulge koos emaga. Ilma emata ei saa kuidagi, kuna ema pärast võib ravi ümber pöörata. Tõid siis järgmine kord ema kaasa. Ema kuulab hapu näoga ja läheb minema. Vanaema ravib edasi, lapsel on üha parem. Laps huvitub ujumisest ja praegu käib võistlustel. Me ravisimegi poisi terveks. Kuskil novembris alustasime ja märtsiks oli kõik korras. Lapsi on siiski kergem ravida. Ja ema saab ka lõpuks aru. Vanaema räägib mulle, et ema soovitab kõigile telefoni teel teed ja soolte puhastamist ja ravimite ärajätmist. Lõpuks tuli ema ise ja palus mul tulla Soome, kus elab tema vend, kelle laps on samuti bronhiaalses astmas. Ja nii ma siis lähen nüüd Soome.
---
Laste tervis on praegu tugevasti ohustatud. Mitte ainult haigete laste oma, vaid kõigi laste. Immuunsüsteem on oluliselt nõrgenenud. Ja seda mitte ainult seetõttu, et saastunud on väline ökoloogia, vaid ka sisemine ökoloogiline keskkond on tugevalt korrast ära. Mida endast kujutleb sisemine ökoloogiline keskkond pole vist raske arvata. See on meie sisemise elundkonna: seede-, hingamis- jne elundkonna, kõikide rakkude, vereloome seisukord.
Ökoloogiline järelevalve on tublisti edasi arenenud ja võib kuulda, et silma hoitakse peal suurtel tootmistel, tehastel, veekogudel., kuid ma ei ole veel kuulnud, et ökoloogilist järelvalvet teostataks meditsiinis. Keegi ei võta arstil käest ja ei ütle, vaat see rohi on lastele ohtlik. Kirjutasime eelmises loengus tahvlile, et Panadol on lapsele surmavalt ohtlik. Ometi seda reklaamitakse kõrge palavikuga lastele. Ja millisel väikelapsel ei oleks vahel kõrget palavikku – kõigil on. Võtke aga Pandadoli – see on magus. See on eriti jube. Sest varasemalt olid vähemalt tabletid kibedad. Ja lapsed ei söönud neid. Nüüd on rohud magusad ja lapsed söövad neid. Läbi selle ravimisöömise on laste immuunsüsteem tugevalt kannatada saanud ja see on muutunud elujõuetuks, võitlusvõimetuks. Sestap on lastel tänapäeval nii palju leukoosi.
---
 Selline on ametlik põhjus. Ärge arvake, et teie lapsi leukoos ei puuduta. See puudutab meid kõiki – see on ühine haigus. Kui teil on terve mõistus ja teie lapsed on terved, siis nad puutuvad kokku teiste lastega, kes on leukoosis. Ja lapsed võivad haigestuda ka informatsiooni – ühise infovälja tõttu. Lapsed kergemini, kuna nad on tundlikumad. Inimkond on üks süda ja üks hing, me oleme kõik omavahel seotud. Sestap, kui te mõtlete, et miks ma peaks seda loengut kuulama – minu laps on terve, siis on vaja. See puudutab meid kõiki. Isegi, kui lapsi teil ei ole. Seda on vaja meil kõigil teada. Te saate rääkida teistele vanematele, õpetajatele jne.

Näiteks on lapsel apenditsiit (pimesoole põletik – täpne on öelda ussripikupõletik), mis on mäda-lima kogunemine. Tehakse operatsioon, laps elab näiliselt ilusti edasi. Kuid organismi saastatus mujal jääb. Ja 10-20 aasta pärast on inimesel leukoos.  Kõik meie organid ja süsteemid on kaitstud mitmekordse barjääriga. Ka luuüdi on väga hästi keha poolt kaitstud. Selge näide kaitsebarjäärist on platsenta, kui loote kaitsja. Platsenta vaatab, mida lootele võib läbi lasta ja mida mitte. Kui mädased protsessid kehas lakkamatult tegutsevad, siis on mingi aja pärast need kaitsebarjäärid nagu sõelad, mille augud järjest suurenevad.
Näiteks tänapäeval kurdavad kolmanda klaasi lapsed peavalusid. Ennekuulmatu. Miks on platsenta muutunud juba nii suutmatuks loodet kaitsma. Põhjus on suures koguses keemias: tablettides – antibiootikumides. Kuna kemikaalid ja antibiootikumid ei tapa ainult viirusi ja kahjulikke mikroobe, vaid eelkõige tapavad nad immuunsüsteemi.
---
Räägime, kuidas ravitakse astmat. Antibiootikumidega. Kuid mitte alati. On bronhiaalastma ja õietolmust põhjustatud astma  (atoopiline astma). Viimane on seotud allergiaga. Mida praegu tehakse. On leiutatud suures koguses preparaate, mis suruvad keha reaktsiooni alla. Need ravimid aitavad samas luua juurde antikehi. Antikehad on molekulid, mida toodab immuunsüsteem antigeenide (võõrkehad organismis) vastu.  Antigeeniks võib olla mikroob, võib-olla viirus, võib-olla igasugune võõrpäritolu loomne valk. Arvatakse, et allergiate puhul on antigeenid spetsiifilised. Üks ütleb, et allergiat tekitab kase õietolm, teine, et nisu, kolmas, et päevalill, neljas, et mesi, viies, et arbuus jne. Suur jama, aga kui esinevad erinevad allergia esilekutsujad, tehkem selgeks, mis siis see tekitaja on. Tehakse suured ja uhked testid. Selgitatakse allergiatekitajad välja. Öeldakse, et neid vältige. Tore on. Kuidas siis taimede õietolmu väldime – sõidame minema? Kusjuures on fakt, et siit lõuna poolt sõidavad inimesed peaaegu polaaralale välja, kuna sel ei ole õietolmu. Jah ei ole ja allergiat neil ei teki, ka astmat ei ole. Kuid 10-20 aasta jooksul allergia tuleb siiski tagasi. Ja ka see on fakt. Mida inimesed tegid, nad viisid oma haiguse endaga kaasa. Kuna õietolm ei olnud allergia ega astma põhjuseks, vaid keha saastatus, ülekoormatus. Kehas on põhjus, mitte taimes, mis õitseb. Ma olen aastakümneid ravinud allergiaid ja astmaid, kui keha on puhastatud, sooled puhtad, siis allergia ja astmad kaovad.
---
 Allergia on käesoleval ajal kõige levinum haigus, astma on allergia järg. Diabeet tegelikult on samast klassist – autoimmuunhaigus. Diabeedi puhul on niivõrd suur valearvamus toitumise koha pealt. See on inimkonna must plekk. Mida diabeetikule räägitakse - ära suhkrut söö. No põhimõtteliselt õige – töödeldud suhkur, valge jahu seda ei ole vaja. Aga mesi – seda keelata ei ole õige. Mett võib, isegi peab aga mitte suurtes kogustes. Diabeetikule öeldakse, et söö liha. Diabeetik sööb 300 g liha ja jääb veel haigemaks. Seda seetõttu, et diabeet ei teki mitte suhkru üleküllusest, vaid seetõttu, et kõhunäärme (pankreas) rakud hävivad. Mille tõttu? Võõrpäritolu loomse valgu tõttu. Ühesõnaga selle liha valgud, mida me sisse sööme, saavad antigeeni omadused. Kuna liha valk on meile mitteomane st võõrast päritolu ning seega ei lagune liha meie kehas täielikult. Antigeenid kutsuvad esile antikehade tootmise suurenemise.  ---
Arst saab teadmised siis, kui ta saab aru ainete olemusest ja omavahelistest reaktsioonidest. Seega biokeemiast. Mina olen arst-naturopaat st arst, kes ravib ravimiteta. Ilma kunstlikke vahenditeta. Kasutades looduslikke vahendeid ja siinjuures märgime ära, mis on looduslikud vahendid: päike, õhk, vesi, maa, millest võrsub meie toit ja looduslikuks on ka inimese enda organism. Ja nende faktorite abil inimene terveks ravitaksegi. Kui panna kõik  õigesse järjekorda: põhjus ja tagajärg. Mitte tagajärg ees ja põhjus järel. Üksteise järel ilmnevad sündmused tuleb keerata lihtsalt tagasi ja nii saab inimest ravida. Kui te ise teate oma haiguse põhjust, siis suudate ennast ka ise terveks ravida. Tuleb teada haiguste patogeneesi
---
Ärge hakake ootama imevaktsiini – seda ei tule. Ravige oma laste külmetushaigused ilma ravimiteta. Siin ongi teile lahendus. Mind kutsuti mitu korda tagasi pediaatritele loengut pidama ja arstid on juba oma jõuetust tunnistanud ja nad ei ole selle üle rõõmsad. Kuna nad teevad rasket tööd, aga tulemusi ei näe. Ja nad otsivad, otsivad lahendusi. Sestap rääkige nendest ravimeetoditest, millest ma teile rääkinud olen. See ei peaks olema üksikutele teada.
---
 Me jookseme küll arstide ja selgeltnägijate juurde, tablettide ja imejookide juurde, aga tuleks kõigepealt ise endaga midagi ette võtta. Ise ennast terveks ravida.
Selleks, et ei tekiks kõige tõsisemaid haigusi, ei tohi võtta mitte ühtegi ravimit ka kõige kergemate haiguste puhul. Siit algab raske haigus – lihtsa haiguse mahasurumisest.
Angiini, külmetust, köha, nohu, kõrget temperatuuri ravige selle tõhustamisega ehk puhastage keha, et kehast saaks kogu jääk hästi kergelt välja tulla.
---
 Tervenemine ei ole ühe nädalane protsess. Andke kehale aega.

Konspekti saad endale tellida 84silleke@gmail.com  konspekti hind on 10 eur.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar