laupäev, 16. aprill 2016

Päikesetoidu suvised töötoad Elja Tarkusteaias Tuula külas.

Päikesetoidu suvised töötoad Elja Tarkusteaias: teadlikku ja terviklikku elustiili toetav toortoit/taimedel põhinev toitumine.
Valmistame erinevaid toortoite ja räägime sellest, kuidas saab toortoit aidata kaasa sinu tervisele, energiatasemele, paremale enesetundmisele ja mis hetkest võid sa tervislike valikutega enda tervist ja heaolu hävitama hakata. Uurime ka neid ebameeldivaid sümptomeid, mida endale (või lastele) kahjulikuks peame, kuid mis on tervise loomulikud alustoed. Sageli paneme kehasse tervist nii kiirelt ja nii palju (puhastused, pahade hävitamine), et tulemuseks on tervise kadumine.


Taimne terviktoit sh toortoit on sinu elu toetav, kuid ta ei tee sinu keha tugevamaks, paindlikumaks, vastupidavamaks – seda teeb sportlik liikumine, ta ei lahenda sinu suhte ja tööprobleeme – selleks on töö iseendaga, ta ei anna sulle ka võimalust saada seda, mida sa tahad – kui see tahtmine hõlmab oma keha kuritarvitamist (ületöötamist, liigset pingutust, ülimat kiirustamist). Toortoit ei aita 9 kuulist rasedusprotsessi lühendada 3 kuule! Sageli soovitakse just seda – kiiremini-kergemini saavutada tulemus. Kuid millised märgid osundavad toitumise puudujääkidele, millised liikumise vajadusele ja millised väljendavad emotsionaalset stressi – seda hakkame ükshaaval toidulaua juures lahkama.
Alustame 07. mail tärganud umbrohuga ja vaatame, kuidas ja kui palju sobib seda niisama süüa, toidu sisse segada ning millist taime eelistada erinevates olukordades. Kui palju on sobilik lapsele, täiskasvanule;  tervele, väsinud, noorele, vanale inimesele.  Millistel juhtudel me võime ennast kasulikuga kahjustada. Põimime siia sisse liikumise ja ülemäärase liigutamise ning räägime keha märkidest – just neist, mida me soovime kasuliku ja heaga peita või unustada.
07. mail, 05. juunil, 03.juulil, 14.augustil kell 12.00 – 15.00 Tuula külas, osalustasu 15 eur. Lapsed tasuta. Kolmest töötoast osavõtja saab neljanda töötoa 5 eur osalustasuga.
Elja Tarkusteaeda leiad teejuhised siit http://www.elja.ee/kontakt/
Registreeri ennast 84silleke@gmail.comViimase aasta märksõnaks on olnud mind huvitavate teemade süvitsi tundmaõppimine. Süvitsi mitte ainult toitumist ennast, vaid paratamatult kõiki tervise riskifaktoreid – liikumist-sporti, igapäeva harjumusi ja stressi, ning puht füsioloogiliselt keha anatoomiat ja biokeemiat ja nii leidsin ennast erinevate ülikoolide kursustelt. Ma valisin oma õppeprogrammid hoolikalt ja sestap oli suur rõõm kuulata oma ala entusiaste, kes mitmel juhul olid ka suurte kogemustega praktikud (25 aastase staažiga Kanada spordiarst, teadlane ja lektor Dr Ian Shrier koos oma meeskonnaga, kellest mitmed töötavad koos tsirkuse Cirque du Soleil esinejatega; Karolinska Ülikooli ja Stockholmi Stressikliiniku psühholoogid, psühhiaatrid ja terapeudid; jpt).
Sestap suvised töötoad on kõik erinevad ja samas üksteisega seotud. Sa võid osa võtta vaid ühest ja see on omaette tervik. Samas on igas töötoas uued vaatenurgad ja uued teemakäsitlused. Lapsed on meie elu lahutamatu osa jakuna laps on meis  igaühes jätkuvalt alati olemas, siis räägime iga teemaga seoses ka lastest.

Käesolevaks hetkeks saan oma elupraktika kokku võtta : 44 aastat käidud oma rada, 5 last ja üks lapselaps, 12 aastat söönud taimetoitu, 8 aastat toortoitu, 12 aastat ilma tablettideta - ilma purgivitamiiinideta/imerohtudeta;
õppepraktika aga võib kokku võtta:  õppinud toitumisnõustamist Eestis, saanud instruktori tunnistuse Plant Based Nutrtion (taimedel põhinev toitumine) Cornelli Ülikoolis.
2014-2016 on täiendanud ennast :
- Biokeemia ja Globaalse tervise alal Harvardi Ülikoolis;
- Inimkeha mikrobioomi alal Colorado Ülikoolis;
- Vähihaiguse olemuse ja ravi alal Ohio Ülikoolis;
- Toitumisega seotud haiguste molekulaarsete põhjuste alal Potsdami
  Ülikoolis;
- Toitumine ja tervis: makro- ja mikrotoitained ülesöömine ja alatoitlus osas
   Wageningeni Ülikoolis;
- Inimfüsioloogia alal Duke Ülikoolis;
- Kõhu piirkonna anatoomia ja valude alal Leideni Ülikoolis
- Spordifüsioloogia ja liikumistervise alal Melbourne ja McGilliani Ülikoolis;

- Käitumismeditsiini (uni, stress, liikumine, käitumisharjumused, motivatsioon) Karolinska Ülikoolis
- Laste toitumine ja tervise alal Stanfordi Ülikoolis


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar