kolmapäev, 21. aprill 2010

veel rohelist


Takjake tuleb:)
Takjajuur kiirendab rasvade ainevahetust ja sunnib organismi liigsest veest vabanema ja selle uriiniga väljutama. Aktiivsetest toimeainetest sisaldub temas inuliini, polüfenoole ja küllastumata rasvahappeid, samuti rauda. Takjas on efektiivne verepuhastaja, viies vere- ja lümfisüsteemist välja mitmesuguseid toksiine ja šlakke. Samuti on teda hea tarvitada siis, kui vere hemoglobiinisisaldus on madal. Takjajuure tarvitamine aitab stimuleerida seedimist, leevendab näljatunnet ja aitab sellega kaasa liigsetest kilodest vabanemisele. Takjajuur on suurepärane ka naha ja juuste tervisele
Kõik takja osad sealhulgas seemned, roheline, juur omavad ravitoimet.Takjas on saanud suure tähelepanu osaliseks idamaades, kus on taimse ravimina kasutusel neeru ja maksahaiguste ravis.Ka muistsed kreeklased-roomlased kasutasid takjajuurt haavade ja infektsioonide ravimisel. Taja rohelist kasutatakse mahaavade ja teiste seedeprobleemide korral.Tegelikult ongi sellist umbrohu-metsiku taime kohta teaduslikku juttu kõige kergem leida ravimifirmade lehtedelt. Kes on siis selle metsiku taime lõpuks purki ja pudelisse saanud ja uuringuidki teinud:).

http://www.peertrainer.com/

järgi on
118g takjajuures (üks portsjon) on siis inimese nn päevanormist vitamiini B6 14%, Magneesiumi 11%, Kaaliumi 10%, Fosforit 6%, Tsinki 3%, Caltsiumi ja rauda 5%, Vaske, niatsiini, riboflaviini, pantoteenhapet.
Kui tundub vähevõitu võib mõne kultuursema taimega võrrelda:
Võrdluseks 78g porgandis – raud 0%, kaltsium 0%, C vitamiin 0%, eks samas ole seal teisi vitamiine.

lemmikuke - üheksavägine. Lehel on palju raviomadusi aga toiduks - energeetiliseks toiduks need imelised õrnad kollased õied. Maitsevad magusad ja ei pea alati teeks tegema ja tulise veega üle valama. Vähemalt suvel mitte.


pune piske tulemas
Pune annab toidule meeldiva lõhna ja terava vürtsise maitse. Erinevate toiduainete maitsestamisel leiavad kasutamist nii lehed kui ka õied. Kuid pune ei ole hea vaid maitse ja lõhna loojana, temast on kasu kui ravimtaimest. Näiteks parandab pune seedetegevust, soole- ja maonõresid hakkab rohkem erituma ning toidust saadakse vajalik paremini kätte. Pune raviomadused on juba ammust ajast väga laialt tuntud. Teda on kasutatud nii rahvameditsiinis kui ka päris ravimitööstuses. Punest saadud rohtudel on palju kasutusalasid, näiteks mitmete valude korral. Varem tarvitati teda küllaltki palju hambavaluvastase vahendina, nüüd eraldatakse tema lehtedest vaid toimeaine ja tehakse sellest hambavalutablette. Kui lihased või liigesed valutavad, võib teha pune maapealsetest osadest kompresse. Viimaseid on tehtud ka reumavalude leevendamiseks. Kuid kompressid aitavad ka paljude nahahaiguste vastu: sobib näiteks käsnade ja ohatiste, aga ka haudunud kohtade raviks.


südamerohi pisike-pisike

tugevam rahustaja kui palderjan - sellest tuleb teha siis järeldus, et parem on mitte niisama süüa - võib ju leheotsakest proovida.
Rohelist muidugi tuleb juba igat sorti-liiki ja tohutult kiiresti. Nii et on mida suppi-salatisse-smuutisse panna

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.