teisipäev, 10. mai 2011

PÄIKESE KAITSEKS


Tuleb jälle seda libauudist, et päike tekitab rinnavähki:(. Varasemalt siis nahavähki.
Kahju küll - jälle päike süüdi! Oluline on leida süüdlane:) - et ei peaks muuma oma harjumusi.

90% nö moodsa arenenud ühiskonna inimestest töötab ruumis sees - 100 aastat tagasi oli olukord vastupidine:(. Ja nüüd läheme vaese päikese kallale - me ei näegi teda õieti enam.

Mõtle, veel parem tunneta - miks hirmu nii külvatakse ja kas sellel alust ka on: miks väljas olles oma ihu nii katma ja peitma pead.

Hoolimata sellest, et teatud allikad on meil järjest soovitanud, ennast kinni katta ja päikese kätte mitte minna - on Vaimse  Tervise Instituut (National Institutes of Mental Health in Bethesda, Maryland) teinud avalduse: Toidu, õhu ja vee kõrval on PÄIKE kõige olulisem ellujäämise faktor inimese elus.

Päike tugevdab immuunsusüsteemi seavõrd, et keha suudab tänu päikesele kaitsata ennast praktiliselt IGA TEADAOLEVA PATOGEENSE ORGANISMI JA TOKSIINI vastu  (Roberts JE. Light and immunomodulation. Ann NY Acad Sci 2000; 917:435-45)

Päike on üks tugevamaid vähivastaseid ravimeid. Dr. Palm on aastakümneid tehtud jälgimiste põhjal märkinud: mida rohekm on lapsed olnud päikese käes, seda väiksem on erinevate vähkide esinemissagedus. (Palm TA. The Georraphical distribution and aetiology of rickets.)

Ameerika ajakirja Cancer (vähk) andmetel - 1974-1994 aastatel läbiviidud uuringute põhjal toodi välja, et mida suurem UV-B kiirgus, seda vähem rinna-, prostata-, soole-, munasarja-, neeru-, kopsu-, pankrease-, mao jne vähki on.(Grant WB, Garland CF. The assciation of solar ultraviolet B (UVB) with reducing risk of cancer: multifactorial ecologic analysis of geographic variation in age-adjusted cancer motality rates. Anticancer Res 2006 Jul-Aug; 26 (4A):2687-99

Alasti päikese käes olemine annab kehale niipalju surepärast, et sellest võib rääkida mitu päeva:) - aga tulge Päikesepühapäevale Tuula külas, siis kuulete, mis päikesel varuks:) ja täpsemalt tervistavast päikesevõtmisest ka:)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.